Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagytok vidékiek, tudtok...

Vagytok vidékiek, tudtok aludni a kutyaugatástól?

Figyelt kérdés
Vagy nálatok nem ugat egész éjjel?

2021. aug. 8. 05:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Kinek mi a vidék. Egy falusi tanyában persze, hogy hallani éjjel is ugatást, de például egy megyeszékhely lakótelepén nem.
2021. aug. 8. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Falura gondolok jah!
2021. aug. 8. 05:36
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Faluban lakok, nincs kutyaugatás, ha van is egy-kétszer akkor becsukom az ablakot, a másik oldalon nyitva hagyom és alszom.
2021. aug. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Ahol lakok, szinte minden háznál van kutya, de nem túl gyakori az, hogy egész éjjel ugatást hallanék. Valamikor megbolondulnak az ebek valami láttán, és akkor az egész utca elkezd ugatni, annak hatására meg a többi is, de hamar lecsillapodnak. 1-2 vakkantás azért mindig előfordul, de már fel sem tűnik, én simán elalszok.
2021. aug. 8. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Furcsa, de engem megnyugtat a kutyaugatas.
2021. aug. 8. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Budapesten a Hungáriától nem messze lakok befelé. Itt is mindig ugat egy kutya. Kizárják szegényt az erkélyre.
2021. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
84%
Engem nem zavar. Nem ébredek fel rá. De szüleim szoktak panaszkodni, hogy egész éjjel ugat, én meg alszom.
2021. aug. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi vagyunk olyan szerencsések, hogy valahogy oda fejlődött ez a környék, hogy elég régen nem jellemző már az az elmebeteg frusztrációktól vezérelt atomfölösleges kutyaugatás.

Ebben amúgy szerintem vastagon benne van a net, az információ áramlás, a generáció váltás...

Emlékszem, gyerekkoromban volt olyan szomszéd, aki teljesen azt hitte, hogy az tök normál, hogy egy kutya fölöslegesen ugat unalmában éjszaka. Vagy a szep.szor-tól...


Ugatás most is van, ha van valami mozgás, de az jó, az kell, az hasznos infó. Százszor többet meg lehet tudni egy kutyaugatásból, mint egy kapucsengőből, vagy mozgásérzékelős reflektorból, vagy riasztóból.

Ezek vagy bekapcsolnak , vagy nem. A kutyaugatásból meg mindent tudsz, mi történik, vagy mennyire komoly.

Ha éjszaka akkora ugatás van, hogy arra valaki felébred, az jobban is teszi, hogy felébred, mert annak oka van.

Legalábbis a mi környékünkön ahogy mondtam, szerencsére ez már hosszú évek óta így van.

Tulajdonképpen nem tudok már olyan konkrét esetre visszaemlékezni, hogy kutyaugatás miatt ne tudtam volna aludni. Pedig itt aztán mindenkinek van kutyája.

2021. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
A szomszéd kutyája állandóan ugat, már felébredek, ha elhallgat. :-) Olyan ez, mint amikor valaki vasút vagy templom vagy akármi mellett lakik, megszokja.
2021. aug. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

"Vagy nálatok nem ugat egész éjjel?"


8-as vagyok, ezt utólag olvastam el.


Ezt hogy kell érteni? Saját kutyád ugat egész éjjel?

Mert azzal elég sürgősen kéne valamit kezdeni. Példának okáért megnevelni... közvetlenül a fölös energiái levezetése után.


Mert gyerekkoromból a fentieken kívül pl. olyan esetekre is visszaemlékszem, hogy a környékbeliek bevett szokása volt rövid időn belül eltenni láb alól az ilyen kutyákat.

A hivatalos verzió meg az, ha birtokvédelmi eljárást indítanak a kutya gazdája ellen, zavaró hanghatás miatt.

De falun ezt másképp szokták intézni! Azt meg nem kéne megvárni!

2021. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!