Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagytok vidékiek, tudtok...

Vagytok vidékiek, tudtok aludni a kutyaugatástól?

Figyelt kérdés
Vagy nálatok nem ugat egész éjjel?

2021. aug. 8. 05:25
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Olyan nálunk sosem volt, hogy egész éjjel ugatott. Néha előfordult, hogy valahol a falu végén ugathattak kutyák, amit én nem hallottam, a kicsi viszont igen, és válaszolgatott. Ha épp álmatlan éjszakám volt, akkor idegesített csak, de olyankor minden pisszenés. Olyankor bezártam, de ilyen 2-szer fordult elő életében.
2021. aug. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
Szemben levö szomszédaimnak nagy kutyái vannak. Mély hangon ugatnak. A mély hang könnyen átjut vastag akadályon is mivel nagy a hullámhossza. Igy sehol nem lehet elbujni a házban, hogy ne halld a kutyák nyavalygását. Az autók zaja+a kutyaugatás+mindég valaki müködtet valamilyen motoros eszközt pl. fünyirót, megteremti azt a hangképet ami folyamatosan nyomasztja, idegesiti az embert. Igy lehetetlen fókuszálni olyan dolgokra, melyek igénylik a csendet. Nálam a desktop háttere fekete azért, hogy élesebb legyen a kontraszt a hasznos és a haszontalan dolgok között. Igy vagyok a hangal is. Idegesit a folyamatosan ismétlödö, lapos, semmitmondó hanghatás, függetlenül annak eejétöl. A kutyaugatás pont ilyen semmitérö, agylapitó, agyfúró hatású. A kutyákat szeretem akkor, ha van bennük némi ész és nem ugatnak folyamatosan a semmi miatt is. Ha mondom a szomszédnak, hogy engem idegesit a kutyájának ugatása, akkor megharagszik. A kutyaugatás áthalad a keritéseken, behatol más magánszférájába. Ez magánlaksértés, lenne, ha komolyan vennék. Valójában egy mély hangon ugató kutya terrorizálja a környezetében élö hang-érzékeny személyt, állatot. Ezt nem veszik komolyan, igy kialakulnak a szomszédutálók, állandóan neurotikus emberek akik talán tudatukon kivül szenvednek a kutyaugatás miatt. Mit lehet tenni akkor ha a bajod senkit nem érdekel, annak ellenére, hogy igazad van?
2021. aug. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
10%
Falusi vagyok, régen a kutyám mindig a süniket ugatta kint azokkal játszott. Ha este a kennelben folyamatosan ugat kimegyek és megnézem mert valamit biztos lát. Az egyik utcabeli kutyája szokott néha ugatni huzamosabban de azért mert meg van kötve biztos unatkozik, az ha rákezdi párnát rakok a fejemre, szitkozódok egy sort és elalszok
2021. aug. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
15%
Mivel senki nem foglalkozik azzal h a szomszédait megőrjítik a non stop őrjöngő kutyák,a törvényeket maga a törvényhozó sem tartatja be,általában az ilyen kutyákat előbb utóbb"elhalgattatják" az elkeseredett szomszédok...
2021. aug. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
16%
Egyszer ugatott egy kutya egész éjjel mert ejszakások a gazdái. Beszetlem veluk de leszarták. Feljelentettem az onkormanyzatnal... kikuldtek állatvédőt... megoldodott a dolog.
2021. aug. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Ahol én lakom ott összesen hat kutya van ebből kettő az enyém. Van, hogy egész éjjel ugatnak mert nem messze van innen egy erdő ahonnan valószínűleg a vadállatok ki járnak. De a lényeg, hogy már megszoktam
2021. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
48%

Vidéken élek, az egyik szomszéd kutyája elég ugatós.

Sokszor éjjel is nyomja, de nincsenek annyira egymás hegyén hátán a házak mint egy városban, így nálunk bent a házban alig hallani.

2021. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is nagyjából mindenkinek van kutyája, akinek nincs is örül, ha ugatnak. Nem unalmukban teszik, valaki vagy valami mászkál a környéken. Erdő szélén sokszor csak valamilyen állat, de a betörések sem voltak ritkák errefelé, amíg kevesebb volt a kutya. Most már csökkent a számuk, de így is néha előfordul(na) és jelzik is hatalmas ugatással, ami teljesen más, mint általában. Sajnos akinek kell valami az meg is szerzi, olyan helyen van az összes kutya, ahol nem tudják megmérgezni, mert már erre is volt példa.
2021. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
54%

Amióta egyszerre lemérgezte valaki a környék összes kutyáját-macskáját nincs.

Szinte mindenkié elpusztult,aki nem vette időben észre,hogy baj van.

Már pedig csak az utolsó pillanatban lehet felfigyelni rá legtöbb esetben akkor is,ha házba járós a kutya..

2021. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!