Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elmegyek menhelynek sétálta...

Ha elmegyek menhelynek sétáltatni, választhatok kutyát, vagy ők döntik el?

Figyelt kérdés
2021. aug. 11. 06:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ja ertem, igy mar mas, sajnalom. Neha en is hallok sztorikat es meglepodok tenyleg, hogy mit meg nem engednek maguknak. Elhiszem, hogy sok kegyetlen emberrel talalkoztak mar, de aki tenyleg csak tanacsot ker vagy orokbefogadni akarna, azzal nem kellene ocsmanyul beszelni.
2021. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

8

Azért kerülnek vissza, mert a mengelyesek csak a listát nézik, hogy pl van-e saját lakás meg pénz a kutyára, meg mennyit sétál majd.

Ez pillanatnyi állapot. Azt is kéne nézni, mekkora kémia van ember és kutya között illetve adni próbaidőre lehetőséget és 1-2 hétig pampogás nélkül visszavenni az ebet.

Sajnos sok helyen csak a kutyát nézik, hogy beleüljön a tutiba. Pedig a kutya-gazdi kapcsolat lenne az egész lényege.

2021. aug. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Ahol önkénteskedem, mindig mondjuk, hogy nyugodtan nézzen szétt/körbe is vezetjük és aki szimpi, kiviheti sétálni. Ha sikerül a két-három harapós/félős kutya valamelyikét kiválasztani, kérjük, hogy másikat nézzen inkább és meg is indokoljuk.


Vannak kutyák akiket együtt is lehet vinni, ha látjuk, hogy valaki jól boldogul, sokszor még mi kérdezzük, hogy nem próbálkozik meg kettővel.

Én 3-4 kutyát is szoktam együtt sétáltatni.

2021. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
41%

Én ahová járok ÉN döntöm el melyik kutyát szeretném kivenni, és nem parnacsolgat senki, hogy ezt és ezt viheted, ez igy korrekt !!


Vannak sétáltatok akik végeznek mondjuk egy 30 perc sétával, és kivisznek egy következő kedvencet...


Nincs parancsolgatás, hogy ezt viheted !

persze ahány ház annyi szokás

2021. aug. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
83%

Ez nem parancsolgatas, ez a kutya es az onkentes erdekeit is szolgalja, nyugodj le 14-es :D

Valahol igy, valahogy ugy szoktak, de nem kell megsertodni, ha ok valasztanak esetleg es nem te.

2021. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom menhely függő is, és attól is függ, hogy örökbe akarsz fogadni vagy csak önkénteskedni.


Érdemes felhívni a kiválasztottat és tisztázni, mik a lehetőségek náluk, hogy működik náluk a rendszer.


Mi úgy mentünk, hogy örökbe akarunk fogadni. Megírtuk/elmondtuk milyen paraméterekkel keresünk kutyát - körbe vezettek és bemutatták, amelyik szóba jöhetett. Heti 3x tudtunk menni, és attól függően, hogy mikor értünk ki 1-3 kutyust vittünk sétálni egymás után (30 perces séták vannak). A 2. alkalommal kivitt kutyust aztán újra és újra kikértük, mert ő lett a választott, pár alkalom után "lefoglaltuk" - addig míg örökbe nem fogadjuk nem adják oda másnak. Akkor már mindig mondtuk melyik nap megyünk, és aznap nem adták ki sétálni másnak, mert mentünk hozzá. :-)


Nem lett más jelölt, ő lett a mi kutyusunk végül, de amíg ismerkedtünk vele (kb. 2 hónap) mindig más kutyusokat is kivittünk miután őt megsétáltattuk.


Volt hogy választhattunk, volt hogy ők mondták meg, melyik nem volt még kint (táblázatban vezetik), volt, hogy egy idősebb kutyust nem adtak ki egy kánikulai napon, és értelemszerűen volt néhány, akiről már az első alkalommal elmondták, hogy nem adják ki sétálni idegennek.


Itt (szentendrei Árvácska) ismerik a kutyáikat, volt hogy egy kicsi-nagy párost vittünk ki, ahol mondták, hogy bár én vagyok a kis termetű hölgy, én vigyem a nagyot, mert ő nyugis, és a férjem a kicsit, ha nem akarok repülve sétálni. :-)

2021. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!