Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges olyan, hogy egy...

Estel.19 kérdése:

Lehetséges olyan, hogy egy kutya lelki okok miatt nem akar enni?

Figyelt kérdés

Nincs se külső, se belső problémája. Életvidám, játékos kutyus. Mégis se tápot, se házi kosztot nem akar enni.. maximum úgy eszik pár falatot, ha ott áll valaki mellette. Nem szoktattuk ehez hozzá, eddig nem volt probléma az evéssel. Többféle tápot kipróbáltunk, mire találtunk olyat, amit elfogad. Új házba költöztünk, így kevesebb időt tudunk vele foglalkzoni. Lehet az oka az, hogy igényli a több figyelmet és "éhség sztrájkol"?

Lehet butaságnak hangzik. Csak már nem tudok mire gondolni.



2021. aug. 13. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Lehet.Majd megjön az étvágya, nem kell kínálni és állni felette.

Anyámék kutyája a kutyapanzióban töltött első pár napban, illetve az újra otthon töltött első 1-2 napban nem eszik semmit. Először gondolom stresszben van, nem tudja hova került, miért hagyták ott a gazdiék, utána pedig "megsértődik" rájuk, vagy fogalmam sincs.


A megoldás:

Elé teszed a kaját. Ha csak nézi, de nem nyúl hozzá, esetleg elmegy a tálkától, akkor NE HAGYD KINT NEKI A KAJÁT. Vedd el, rakd félre későbbre.

Következő kajáltatáskor újra tedd le elé. Ha így se eszik, akkor ne kínáld, ne nyüstöld, vedd el tőle. Nem hülye a kutya sem, nem fog éhen veszni. 2-3 alkalom után már jól megéhezik, újra enni kezd és szépen minden visszaáll a régi kerékvágásba.


De ezt csak akkor csináld, ha TÉNYLEG NEM BETEG a kutya és teljes mértékben kizárható bármilyen egészségügyi ok, ami miatt nem eszik.

2021. aug. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de ha 2-3 nap alatt ez nem múlik, akkor állatorvos.
2021. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a meleg miatt is van,hogy a kutya nem eszik csak iszik,de azt viszonylag sokat.

Próbálj meg egy kis hűtött dinnyét,hátha a hideg vizes dolog jól esne neki :)

2021. aug. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pár hónapja "minden összejött" nekem, nagyon ideges, ingerült voltam. A kutyám csak megszagolta a kajáját és csak pár szemet nyammogott el belőle. Kb 10 éve a másik kutyámnál volt már hasonló, így gondoltam, hogy megpróbálom, hogy felhívom magam mellé a kanapéra és jól megölelgetem, simogatom, közben megpróbálok boldog lenni. 20 perc múlva visszavittem a kajához és rögtön befalta az egészet.


Mint írtam, 10 éve is volt ilyen, elkezdtem gimibe járni, napi 3 órát utaztam és voltak tárgyak, amikből szintre kellett hoznom magam, alig volt időm a kutyákra. 2-3 hét után az egyik elkezdett remegni, nem akart enni, inni, semmit sem csinálni, pedig egy pattogós mindenhol rögtön ott termő kis terrier. Vittük azonnal dokihoz, uh, vérkép, meg minden volt, nem találtak semmit, doki már akkor is felvetette a depresszió lehetőségét. Hazajöttünk, leraktuk a kapuban, ő felpattant és elkezdte róni a boldogság köreit az udvaron <3 Kövi években még 2-3x előfordult, olyankor felvettük és jól megölelgettük és helyrejött a kis lelke :)


Azért nagyon sok betegség kezdődik levertséggel, ha holnapig nem változik, biztos elvinném dokihoz.

2021. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Kezboo etesd. Ismerek olyan kutyat,aki igy eroszakolja ki a vele valo foglalkozast,h csak kezbol eszik.
2021. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%

5!

Ez a legrosszabb tanács!


A kutya onnantól kezdve CSAK kézből fogja elfogadni a tápot, mert rájön, hogy így kiharcolja amit akar (ha foglalkozás hiányról van szó). És ha erre a kézből\ezüstkanállal való etetésre egyszer rászoktatod, kib..szott nagy meló leszoktatni!!

Sőt innentől a kutya veszi át az irányítást is.. komolyan, ezt tanácsolod?

2021. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kezbol etetesnek peldaul az az elonye,h az utcan a foldrol nem eszik fel semmit. Mastol nem fogad el semmit.


Tapot az en kutyam se enne meg kezbol se. :D



Erdekes modon szepen szot fogad a kutyam .

2021. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!