Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack Russel gazdik? Lelki...

Jack Russel gazdik? Lelki problémás kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzátok fordulok segítségért. Örökbefogadtam egy Jack Russel 3 éves kislányt. Hát adódtak egy-két kissebb-nagyobb problémáink vele. Ahogy olvasgatom a gazdákat mindegyik írja, hogy energikus, aktív, játékos stb. kutyák.

Nagyon aranyos, bújós, gyerekekkel is nagyon jól elvan. Ezen a téren abszolút semmi gond. Benti kutyus, de sokszor visszük sétálni és az udvaron is eljátszadozik a gyerekekkel.


Az a gond, hogy remeg folyton.. itt már nem fogható arra, hogy talán fázna. Teljesen kizárnám. Mindentől megijed de tényleg mindentől. Ha fújja a szél a fát, mozognak a levelet vonyítva szalad el.. zsákot megfújja a szél szintén.. áll a konyhában nézi a kukát és elkezd szaladni végig a házon és elbújik..

Jutalom falatkáknál szörnyű..elképesztően viselkedik! hátsó két lábát szétteszi majd 'leül' fejét lehajtva kuszik el a ételig.. és ezt mint tetőzve remeg!


fél 6-6 óta fent kell legyek és "őriznem" mert sír, nyüszög, kaparja az ajtókat, dübög és neki fut az ajtóknak.. kénytelen vagyok kimenni, hogy a gyerekek tudjanak aludni.. van mikor hajnal 3-kor is rájön, ha kiteszem az udvarra az sem segít és félek, hogy a szomszédok panaszkodnának..


szobatiszta! de ha megijed "valamitől" fogalmunk sincs, hogy mitől akkor szalad végig a folyóson, elnézést kérek de potyog a hátsójából a fekália...


Nézi a falat és ugat.. főzök a konyhában ő pedig lehajtott fejjel a padlót nézi és áll egy helyben vagy ha nem akkor folyton a lábam alatt van, bújik hozzám.


2x voltunk orvosnál emiatt, egészséges! Ha színészkedik akkor marha jól csinálja!


Aranyos kiskutya, ha nem lenne ezek a "jelzői" de őszíntén megmondom, hogy én ezt nem tudom csinálni tovább 2 gyerek mellett. Sajnálom szegényt de már meguntam a "bogyókat" takarítani a szaladó kutya után míg a kezemben a 13 hónapos kisfiam..


Esetleg ha valaki volt hasonló helyzetben vagy valakinek lenne ötlete erre a problémára?

Rettentő sorsa lehetett ennek a kiskutyának, szeretjük. Gyerekszerető az biztos de így én nem tudom őt ellátni.


Kérem, ha esetleg valakinek van hasonló problémája vagy volt legyenszíves ossza meg velem.


Előre is köszönöm!


2015. júl. 17. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Ennek az ég világon semmi köze ahhoz, hogy JR, és nagy valószínűséggel pont nem egy JR gazdi fog neked megoldást találni a problémádra.


Hogy ki, azt nem tudom, mert elég súlyosnak látszik a helyzet. Mindenképpen pszichés oldalról kell megközelíteni, de ehhez egy nagyon jó szakember, nagyon stabil idegzetű segítő kutyák, és elég hosszú idő kéne.


Hogy 100%-ig kigyógyítható e, az se biztos, mert valószínűleg alapból gyenge idegzetű.

Az biztos, hogy sokat lehetne javítani a helyzeten.


A konkrét tanácsok azért veszélyesek, mert ez nem gyógyítható gyakorlatokkal. A kutya hangulatára, lelkiállapotára kell reagálni, méghozzá gyorsan, és helyesen.

Ehhez pedig látni kell, ott kell lenni, vele kell élni.


Ezért lenne jó egy csapatnyi kiegyensúlyozott kutya, akik közé be kéne tenni néhány hónapra, és eközben foglalkozni vele is, meg néha veletek is, hogy tudjátok, mikor, mit, hogy kell csinálni.


Általánosságban 2 dolgot tudok mondani.

Az egyik, hogy ismertesd meg a lehető legtöbb dologgal. Ne a félelme tárgyát vidd oda hozzá, hanem megfelelő pórázkezeléssel, érd el nála, hogy saját döntésből, ő menjen oda a félelme tárgyához, (tehát ne odavonszold) ismerje meg, szagolja meg, és nyugodjon le a közvetlen közelében.


A másik a figyelmen kívül hagyás.

Túl sok figyelmet szenteltek neki, túlságosan rá koncentráltok. Ezzel önmagában is erősítitek a jelenséget, a legjobb szándék mellett is. Emellett gyaníthatóan közvetlenebb módon is erősítitek a félelmeit, ha pl "vigasztalni" próbáljátok. Az a legkártékonyabb.

2015. júl. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Szia! Nemtudom hogy még esedékes-e a kérdés,remélem már nem, de azért én leírnám a tapasztalataimat. Van egy másfél éves fiú jack russel terrier kutyusunk aki nem sokkal születése után került hozzánk,szóval eléggé hozzánk van nőve. Kb.4 hónapja elhoztunk egy borzalmas környezetben élő 4 éves jack russel lányt. Már amikorr hoztuk és letettük az udvaron,láttam hogy nagyon sok idő mire alkalmazkodni fog a helyhez,a másik kutyihoz és hozzánk. Éjjel-nappal remegett,nem akart enni pedig nagyon vékony volt. Minden hirtelen mozdulatra behúzta a a nyakát,a lépcsőn nem akart közlekedni. Ugye a másik kutyánk is a házban van,őt is próbáltuk befelé szoktatni,de mindig ki akart menni,kaparta az ajtót. Estére mikor bemenetel van,ajtó zárás stb. behívtuk őket, a lányt ölbe kellett behozni. Megállt a nappaliba a szőnyegen és nem csinált semmit,ott ült,meg se mozdult,ott aludt el.. Vettünk neki saját kutyaágyat,saját játékot, többféle kutyakaját. Sokáig csak a kezemből evett,aztán saját kutyatálat is kapott. Körülbelül másfél-két hónapig tartott mire úgy-ahogy megszokott mindent. Az ágyába minden nap bele kellett tenni,egy ideig kijött azonnal,aztán nézegette,szaglászta,feküdt benne kicsit,utána egyre többet. A játékot úgy próbáltuk hozzászoktatni,hogy mindig odaadtuk neki,ha a másik kutya elvette,visszaadtuk,jelezve hogy az csak az övé. Játszani még nem játszott vele,csak nézegette,rágcsálta,az ágyában tartotta,nem is zavartuk.Egy idő után mikor láttuk hogy kicsit hozzánőtt,egy párszor elvettük tőle figyelve a reakcióját. Egyre jobban vissza akarta kapni,ha magasra emeltem,ugrált,ha eldobtam elment érte és visszavitte az ágyába. A kaját hamar rászoktattuk,amikor tettünk a táljába,a szélét ütögettem az ujjammal,szerencsére ez könnyen ment,kiderült hogy mindent megeszik. Elmúlt a remegés szép lassan,mikor hazajöttünk,már csóválta a farkát,ugrált. A másik kutyi eleinte féltékenykedett,meg volt szokva neki hogy csak ő van,de ez hamar elmúlt. Az udvart vagy ötvenszer körbepásztázta,megnézett mindent,ahogy a házban is. Nagyon vidám,szerethető kutyus lett belőle,és átlagosra felhízlaltuk. Az első hónapban esténként bepisilt,pedig kiengedtük alvás előtt. Azóta ha kiakar menni felébreszt,de legtöbbször nincs baja ezzel. Nagyon szeret itt lenni,most születtek kiskutyái,nagyon szép és ügyes anyuka lett. Nem válaszoltál rá azóta,ezért kérdezem,hogy ugye nektek is max. 2 hónapig tartott? Valószínű,hogy a hely és Ti voltatok neki furcsa eleinte. Ha nem,akkor valami oka van arra,hogy ilyen félénk,lehet bántották. Várom a válaszod. :) 19/L
2016. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!