Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék örökbefogadni egy...

Szeretnék örökbefogadni egy három lábú kutyát. Szerintetek az utcán kapnék negatívat emiatt? Mire figyeljek jobban ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy talán azt hinnék, én tettem vele valamit. Egy árok mellett találták szegényt, súlyos sérülése volt, végül nem tudták megmenteni, amputálni kellett az első jobb lábát. Valamiért Őt szeretném.

Nem tudom viszont, hogy ugyanúgy eljönne velem sétálni, és élvezné is? Nem szeretném, ha rossz lenne neki.

Meg ugye az emberek is olyan előítéletesek, nem tudom, nem szeretném, ha csúnya pillantásokat kapnék én is, meg ő is, mert olyan amilyen. Egyszerűen szeretnék neki szép életet biztosítani. Egy golden retri mix kutya egyébként.


2021. aug. 14. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a többség arra gondol ilyenkor, hogy milyen jó a kutyusnak, hogy így is foglalkozva van vele és szeretve van. Lehet, hogy megkérdik páran, mi történt, de nem az az első reakció, hogy biztos te tetted vele. Főleg, ha nem rángatod, türelmes vagy vele.
2021. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem akiktől ezért negatívat kapnál, azok a négylábú kutya miatt is beszólnának...

A sétát szerintem biztos élvezné, egyik ismerősömnek háromlábú macskája van, ugyanúgy szaladgál meg játszik, mint a többi macska. Az állatok megszokják egy idő után, nem depiznek be emiatt, a maguk módján boldogulnak.

Aki azt gondolja, hogy te tettél benne kárt, hát annak nem biztos, hogy három számjegyű IQ szintje van.

2021. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Ne mások véleménye miatt vegyél magadhoz kutyát egy kutyát. Ha ez befolyásol, az rég rossz. Lesznek, akik akkor vetnek meg, ha yorkit veszel, mások akkor, ha francia bulldogot, pit bullt, vagy küllem kutyát, munkakutyát, stb. Nem lehet megfelelni mindenkinek.


Viszont nyilván arra fel kell készülni, hogy nem lesz hosszú, egészséges élete a kutyának. A másik lába idővel (sajnos valószínűleg viszonylag rövid időn belül) biztosan tönkre fog menni, ahogy a gerince is, hisz nem megfelelően fog a terhelés eloszlani rajta. Ez fizióval, tornával lassítható, de nem megállítható. Ennek ellenére ha azt érzed, hogy ő a te kutyád, nyilván vágj bele.

2021. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen nekem is volt 3 lábú kutyám, ugynúgy pörgött, mint a 4 lábú. Biztosan élvezi a sétát, sőt neki is ugyanolyan szükséglete, mint az egészséges társainak. Neked kell kitapasztalni, hogy mennyit bír, mikor fárad el. Az emberek többsége nem fog arra gondolni, hogy te tetted, inkább örülnek hogy van normális gazdija. Volt bőrbeteg kutyám is, akinek idéglenesen helyenként kihullott a szőre, őt jobban megnézték, de nem érdekelt. Ne foglalkozz másokkal, ha azt érzed, hogy ő az a kutya, akkor hajrá! Kitudja mikor jön még egy ilyen kutya?
2021. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!