Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya mindent rág, mit...

A kutya mindent rág, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Labi kölyök 3 hónapos, és mindent rág. Erre már rákészültem, mielőtt elhoztam olyan bútorokat vettem, amikért nem lenne kár és strapabíróak. A fogváltas még nem indult el, de hamarosan be fog következni. Miközben dolgozok, valószínűleg unalmában rágja a bútorokat. Tudom, hogy a fogváltás idején ez mégrosszabb lesz. Leszoktatni nem nagyon lehet, inkább át kéne szoktatni valami másra. Hogyan tudnám erre megtanítani? Mire lenne érdemes átszoktatni?

2021. aug. 14. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

"A kutya mindent rág, mit tudnék csinálni?"


Csereld le a berendezesi targyaidat ontottvasra :)))))

2021. aug. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz mit csinálni, mint írtad unatkozik. Lehet kötelet, rágókákat venni, de ettől még ugyanúgy csinálni fogja. Annyit tudsz tenni, hogy elzárod a lakás azon részét, ahol a legnagyobb kárt tudja tenni.
2021. aug. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Le kell rendesen fárasztani amennyire csak lehet! Aportírozás például. Vagy vannak feladatok kutyák számára, a YouTube-on találsz. Séta, labda, séta és még több séta. Vegyél hatalmas csontot és játékokat amiket kutyáknak találtak ki. Erős inakat amiket nem egyszerű szétrágnia.
2021. aug. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Le van fárasztva reggel, munka előtt, annyira hogy járni alig tud a fáradságtól (fizikailag és mentálisan is fáradt), de alszik néhány órát és kezd pörögni megint. Most a kutyanapköziben gondolkozok.


Csontnak jó a marha lábszár? Simán adjam vagy mehet húsosan?

2021. aug. 14. 17:25
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Akkor marad a húsos csont. Vegyél állateledel boltban egy két bikacsököt, combcsontot... Azokkal ellesz vele egy darabig. Ha megengedheted a napközit, az is egy jó megoldás. Előbb utóbb amúgy abbahagyják. Sajnos ez egy ilyen korszak. De sok sikert, vess be mindent amit lehet és nem árt.
2021. aug. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Az amstaffom a mai napig rag,ha nem volt meg a kozos kocogasunk max 2 nap szunettel. Csak azt teszi tonkre,amit szeretek. Kifigyeli.


Hust eszik zoldseggel meg marhacsontot rag : napi 2x ellatas van.



A csont a minimum: hogy minden nap adj neki karvastagsagu csontokat.


A mozgatast tapasztald ki.

A cuccaid a magasban legyenek.


Ne ordits vele,ne orditsatok egymassal,mert a ragas feszultseglevezetesi forma.

2021. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
44%
Ugyan ez a problémám nekem is... hát én már mindent próbáltam, játékokat vettem neki,azt a fog tisztító Pedigree csontot, mindent...de ugyanúgy rág mindent,kicsik még nem nagyon lehet mit kezdeni.
2021. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6 ha jól értelmezem te barfozol. Én ezt nem szeretném elkezdeni. Így valószínűleg nem kell naponta új csontot adnom. Brit Care Junior tápból 280 grammot eszik naponta, a húsos csont miatt csökkentsem ezt a mennyiséget?
2021. aug. 14. 18:01
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

Vagy szobakennelbe szoktatod, vagy marad a napközi.

Se játekot, se ételt ne hagyj előtte! A játékot ha szétrágja és lenyeli a darabjait, örülhetsz, ha 200.000-ből kijön a műtét. Vagy észre sem veszed és egyszercsak arra mész haza, hogy már nincs kutyád. Kölyök előtt nem hagyunk kint semmit felügyelet nélkül!

2021. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!