Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belesulykoltam végre, hogy én...

Belesulykoltam végre, hogy én vagyok a falkavezér?

Figyelt kérdés
A kutyám régebben nemigazán volt szófogadó, morgott rám, ha az ételéhez közelítettem, ma viszont elhatároztam, hogy átveszem a vezér szerepét. Egész nap tanítgattam, birkóztam vele, úgy, hogy érezze, én vagyok az erősebb. falatokat ettem előtte, úgy hogy ő is elérje, de mikor közelített, rámorogtam, és arrébtoltam a kutyát. Régebben mindig feljárt a teraszra, ma viszont arról is megpróbáltam leszoktatni. A vacsoráját különösen hosszúra nyújtottam azzal, hogy kitöltöttem az orra előtt, majd leültem, ettem belőle néhány számomra kikészített falatot, majd látványosan közelebb húztam a tálat, feláltam és elmentem kb 30 másodpercre. A kutya semmit nem csinált, csak hátralapított fülekkel nyüszítve nézte a kaját. Ezt még 1x eljátszottam, majd felraktam a teraszra a kaját, és bementem a házba kb 10 percre. A kutya végig nézte a tálat, de nem ment fel a teraszra.Majd mikor végre megkapta a kajáját, megsimogattam, elmentem, és mondtam neki, hogy a tied. Elkezdete habzsolni, majd mikor félúton járt, odamentem, és elvettem a tálat előle, és ismét felvittem a teraszra. A kutya nem morgott, nem ellenkezett, és nem ment a kja után. Odaadtam neki a kaját, megehette nyugodtan. Most viszont azt vettem észre, mintha félne tőlem a kutya. Mikor kimegyek hozzá a távolból néz sunyin, és csak akkor jön oda félve, ha hívom. Jó dolog a falkavezérség, de nem szeretném, hogy a kutya féljen tőlem. mmit tegyek?
2010. aug. 29. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen kinti kutya? Akkor gratulálok..miért ne mehetne fel a teraszra?

Amúgy 1 nap alatt nem lehet elérni ezt,max hülyének nézett,hogy morogtál neki..

2010. aug. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ettél a kutyus táljából? Csodálkozol , hogy fél a kutya, azt hiszi megkattantál. "Gazdi eleszi előlem a nyamit"



:) :)


( Nem sértésnek szántam, vicces.)

2010. aug. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy nap alatt semmit se lehet elérni.


Azt ,hogy te vagy-e a főnök, érezni fogod. Ha minden körülményben hallgat rád, ha bármikor elveheted előle az ételét, akkor ez azt jelenti, te vagy a főnök.

2010. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, a kutya teljesen inti, a morgást nem úgy értettem, hogy norogtam, hanem hogy kicsit durvább hangnemben rászóltam. Azért ettem a táljából, mert a könyvben ezt olvcastam, hogy minimum 2 hétig így kell, és ígyis fogom csinálni.
2010. aug. 29. 19:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen drasztikus módszereket alkalmazol nulla fokozatossággal és egy nap alatt harcolsz ki magadnak tekintélyt akkor elképzelhető, hogy félni fog tőled, de tisztelni nem biztos, hogy fog...bizalma pedig tuti nem lesz feléd...meg aztán jókor kezded nevelni...azt már attól kezdve kell, hogy hozzád kerül (lehetőleg kölyökkorában)! Elhúzogatod előle a kaját...játszol vele...nem tiszteled...

Szerintem (ha érdekel) kérdezz meg egy szakembert, meséled el neki a "módszered" és kérdezd meg mi a teendő, hogy ne rontsd tovább a helyzetet.

És ne feledd: a kutya nem a szolgád, hanem a társad! Tiszteletért tiszteletet, szeretetért szeretetet ad!

Szerintem!

2010. aug. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem ilyen hirtelen és drasztikusan kell csinálni, 1-2 hónap mire beáll, nagyjából 4 hónap amíg folyamatosan tesztel. Szóval a válasz nem.


Majd mindenhonnan vissza tudod hívni, bármit el tudsz tőle venni, és bármikor bármiről le tudod tiltani, akkor leszel falkavezér.


Ma még csak azt látja, hogy megbolondultál, és furán viselkedsz szerintem.

2010. aug. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kutya számára teljesen kiszámíthatatlan voltál.

Ezen túl sosem fogja tudni biztonságban a kajáját és félni fog.

Nem csak egyetlen dologban kell szót fogadjon.

Szerintem menj vele kutyasuliba, szakembertől tanulj, mert nagyon rossz az elképzelésed. Nagyon el fogod rontani, ha nem olvasol kissé szakirodalmat és nem fordulsz szakemberhez, aki élőben mondja és mutatja, hogy mit és hogyan kell tenned.

Fogadd meg!

2010. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!