Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a trükkök...

Mit gondoltok a trükkök tanításáról? Van olyan fajta, ami élvezi, vágyik arra, hogy trükköket tanuljon? Van olyan fajta, ami alkalmatlan trüközésre?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Alapvetően a legtöbb kutya, ami képes trükkök megtanulására az szereti is csinálni. Például az én kutyám akkor is ad pacsit, amikor nem kérem. Alkalmatlan kutya nincs. Persze, mondjuk egy masztifnak vagy egy berni pásztornak nehezebb trükköket tanítani, mint egy border collienak. (Tudom vannak kivételek, emiatt légyszi ne szóljatok le, csak általánosságba írtam)
2021. aug. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A trükk tanítás lényegében egy hihetetlen jó formája a kapcsolatépítésnek, a kutya-gazda kommunikáció fejlesztésének, a 6 féle R+ tanítási módszer megismerésének, és persze a kutya mentális lefárasztásának. Plusz elég sok trükk fontos lehet más sportokhoz, agilityhez (tolatós és hátsó lábas trükkök), obedhez (pitizés, touch feladatok, hátsó lábas trükkök), de akár még őv-hez vagy nyomkövetéshez is.

És ha belegondolsz, a kutya számára egy ültetés vagy egy pitizés közt nincs semmi különbség. Csak az ember találja az egyiket ostobának vagy aranyosnak, míg a másikat hétköznapinak.


Fajta nincs, de egyed van, amelyik nem szeret dolgozni, nem motiválható. Olyan fajta van, ahol a többség kevésbé motivált bármilyen feladat tanulására. Jellemzően a nagy testű pásztorkutyák ilyenek. És persze vannak olyan fajták is, ahol pedig a többségnek pont, hogy nagyon is igénye van új feladatok elsajátítására, munkára. Juhászkutyák, vadászkutyák nagy része ilyen.

2021. aug. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%
Az agarak többsége nem szeret trükköt tanulni, hamar megunják őket. Különösen a keleti fajták: afgán, perzsa, orosz.
2021. aug. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kuvaszom van, nagyon okos kutya. Név szerint ismeri a családtagokat. Be tudom hívni, parancsra ereszt, helyére megy, marad, laza pórázon sétál, tehát ilyeneket tud, de trükköket nem akar tanulni. Nem szereti, neki nem olyan a természete.

Viszont hihetetlen megérzése vagy bölcsessége van. Látja, érzi, hogy én kit szeretek és kit nem, még akkor is, ha a felszínen udvarias vagyok vele. Nagyon önálló kutya, és ha akar, nagyon gyorsan tanul. Csak nem a trükköket :)

2021. aug. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
88%

Ha a klikkerezest jol csinalja az ember, akkor a klikker maga a lehetoseg, hogy gondolkodasra osztonozzuk a kutyankat.

Nem kell kulon trukkokre gondolni ... csak ra kell venni a kutyat, hogy hasznalja a fejet es amikor ez bekuvetkezik, akkor a klikkerrel raerositeni es utana persze jutalmazni.


Klikkerezesnel nincs konkret feladat a kutyanak magatol kell kitalalnia, hogy a gazdi mit akar - amikor a kutya megerti a 'csapasieanyt' onnantol lehet finomitani a dolgon es akkor alakul ki maga a trukk.


Nem olyan konnyu am ezt leirni, mert sok apro dolgon mulik a siker ... de ha lemesz egy jo kutyaiskolaba ott megtanitjak a technikat. Irany egy kutyaiskola! :)

2021. aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!