Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó vagy francia bulldog...

Tacskó vagy francia bulldog lenne jobb lakásba?

Figyelt kérdés

Tudom két nagyon eltérő fajta, de mindkettő nagyon tetszik. Egy tacskót mindig is szerettem volna, de egyik ismerősünknek lett egy francia bulldogja, azóta ők is kedvencek lettek.

Lakásban tartanánk, napi háromszor tudnánk sétálni vinni, ebből egy hosszabb (kb 1, másfél óra), kettő egészségügyi séta lenne. Hétvégén gyakran vinnénk magunkkal a szülőkhöz, ahol van más állat is, többek között benti cica.


Ti melyik típust ajánlanátok? Melyik érezné jobban magát a lakásban?



2021. aug. 18. 10:26
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
A francia bulldog (legalábbis az enyém) a hosszú sétákon nagyon hamar elfárad. És nagyon horkol. Illetve nyáron a melegbe ha szereti a vizet akkor érdemes neki venni kutyamedencét. Mivel nyomott orruk van nehezebben kapnak levegőt. De egyépként semmi pénzért nem cserélném le mert imádoom! :) a tacskórol nem tudok véleményt mondani
2021. aug. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A tacskó, mivel kotorékeb így imád ásni és kaparni. Elég könnyen szédszedheti bútorokat. Elég makacs fajta. Az én tacsim imádja a macskákat, mintha az anyjuk lenne, tisztogatja őket, engedi, hogy ők egyenek előbb stb. De láttam már olyan tacsit is, amelyik ha meglátott egy macskát ment, mint a puskagolyó.
2021. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

A napi 3 séta édes kevés. Minimum 4 kell, de inkább 5.

Az első 3-4 hónapban pedig 2-3 óránként le kell vinni, amíg szobatiszta nem lesz.


A tacskónak a séta gyakorlatilag semmi. Mit dolgoznál vele? Hogy fárasztanád le fejben?

Kutyasuliba járnál vele? A francia bulldogoknál igencsak gyakori az agresszió, ahogy a tacskóknál a szökés, teljes kontrollvesztés. Kezdő gazdának egyik fajta sem ajánlott, mert a nevelésük nem egyszerű!

Vételárban mennyit gondoltál?

2021. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Francia bulldog egyszerubb eset, igaz hogy makacs, talan nehezebben tanul, mint egy tacskó, de az energiaja is kevesebb, neki eleg a napi 3 seta es az otthon lustalkodas, mig egy tacsko igazi torpelabu tettrekesz munkakutya, csak akkor van el lakasban ha mellette megvan a kello mozgas, foglalkozas, hagyod asni a szabadban.

Francia bulldogok hatranya a sok fajtabetegseg, etelallergia, legcsoszukulet, nem birja a meleget, fullad, horkol, bofog, fingik, de amugy cukik. Keress egy megbizhato tenyesztot, akkor kevesebb az egeszsegugyi problemak veszelye.

2021. aug. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

A magad lehetőségeit kéne felmérned, mindkét fajtának megvannak az előnyei-hátrányai. Orvosi problémáktól a velük való foglalkozásig sok különbözőség.

Mint írják, a bulldogok légcsőszűkületétől a tacsik porckorongsérüléséig, esetleges lebénulásáig ezerféle.

Kb. annyiban "egyezik" a 2 fajta, hogy mindkettő benti tartást igényel, télen nem lehet kerti dekorként tartani őket. De itt aztán véget is ér a hasonlóságok sora.

Csak ez a két fajta jöhet szóba, harmadik opció nincsen?

Ha nem akarsz később tenyészteni, akkor pl. hozz ki egy menhelyi bulldog vagy tacsi keveréket! A "vércsere" miatt az egészsége is stabilabb lehet...

2021. aug. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
13%

Tacskót vennék.

A bulldog egy életképteken disznó

2021. aug. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
keveréket
2021. aug. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A francia bulldogról nincs tapasztalatom, így róla nem írnék.

Tacskónk van, nem javaslom ennyi foglalkozás mellé csak lakásba. Kotorékeb, és nagyon makacs. Van már nem is kevés kutyás tapasztalatunk, de néha így is kifog rajtunk. :)) Persze, függ a természetétől is, a mienk közepesen makacs, meg amúgy nagyon jó lelkű kutya. Biztos van kevésbé kotorék-ösztönű példány is, ami elvan lakásban ennyi mozgatás mellett, de van keményebb is, én nem kocckáztatnék.

2021. aug. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8!

100% - ig osztom a véleményed, annak ellenére, hogy pont én voltam az, aki egy hiperaktív munkakutyából (mudi) fogtam ki egy példányt, aki (természetes ösztönei ellenére) tökéletesen alkalmazkodott az én mozgásszegény életmódomhoz, a nagyvárosi tartás biztosította szegényes lehetőségekhez.

Kedves kérdező! Mindenképpen ragaszkodsz ahhoz, hogy csak e két fajta valamelyike lehet? Ismerj meg előbb egyéb "karaktereket" is!

Ha eddig 2 fajtához volt szerencséd, KÍVÜLÁLLÓKÉNT ( <! ) esetleges "tapasztalatod", az nem elég annak tárgyilagos megítéléséhez, hogy tutira a hozzád és körülményeidhez passzoló kutyust fogd ki és ő is egy évben 365 napon át teljes életet élhessen mellettetek.

Ne bízd elhamarkodottan a véletlenre, 10-15 vagy több évre kell tervezned!

Ha pedig a benti tartással, viszonylag kevesebb mozgással is beérő fajtatiszta kutyusokat megismerted, még mindig ne vesd el egy esetleges menhelyi kutyus lehetőségét sem.

2021. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!