Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves Németjuhász kutya...

5 éves Németjuhász kutya ingerülten ugat unokaöcsémre ( 5 éves)?

Figyelt kérdés

Sajnos szegény gyerek fél a "nagy" kutyáktól, mert még nem volt velük kapcsolata. A kutyám kezdeményező lenne, de a gyerek kalimpálása és félelme/visítása csak még jobban fel hergeli a kutyát.


Ezáltal a kutya is és unokaöcsém is ingerült lesz amit mindkét fél meg érez...


S.O.S. Segítséget kérnék, hogy mit csináljak. Hogyan tudnám őket egymáshoz szoktatni? Amíg 1-2 éves volt addig védte és pozitívan állt hozzá. El telt 3 év, ez idő alatt nem találkoztak, és teljesen idegennek tekinti a kutyám szegény gyereket. :(


Jelenleg a kutya még mindig pozitívan állna a dolgokhoz, de a gyerek viselkedését nem tudja le kezelni.



Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen.


( Más idegen gyerekkel, aki először találkozik a kutyámmal) azzal semmi probléma. Ha kell az életét adná értük. De valamiért unokaöcsémmel nem jön ki. :(



2021. aug. 18. 23:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

A gyerek ne kapkodjon hanem csináljon mindent lassan. Ne nézzen farkasszemet a kutyával. Lefele hajlított tenyérrel szagoltassa meg a kezét a kutyával.

A kutyának kell elfogadnia a gyereket (Mint a griffmadár a harry potter 3-ból kb.). Így lehet bizalmat építeni a kutyával. Viszont ezek a dolgok veszélyesek mivel a kutyáknak mégiscsak szép hegyes fogaik vannak szóval legyél a gyerek mellett és légy kész megvédeni ha valami balul sülne el.

Ha sikertelen a próbálkozás akkor inkább ne erőltesd többszőr a dolgot.

2021. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem, a szülei nem szólnak rá, hogy "Józsika, nem bánt a kutya, de ne visíts és csapkodj körülötte, mert megijed tőle"? Nem inkább élvezi a gyerek a helyzetet? Sok gyerek szereti az állatokat hergelni. Honnan ered ez a félelem, ha nem is volt még kapcsolata nagykutyákkal?
2021. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%
Kezd ott hogy nem kényszeríted a gyereket a kutya közelébe mikor fél tőle...
2021. aug. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
* lefelé fordított, enyhén behajlított kézzel (tehát mintha a mancsát emelné fel. Vagyis inkább ezt utánozzuk ilyenkor. Ezt a kutya általában nem tekinti veszélynek)
2021. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

Sehogy. AZT a gyereket és AZT a kutyát ne erőltesd.

Keríts egy "döglusta", golden retrievert és ne csinálj semmit. Egy vakvezető kutya kalibert ami nem pörög be ha a gyerek hisztériázik. De semmiképp ne hasonlítson németjuhászra, se habitusban, se fazonra. Döglusta legyen, az a lényeg.

2021. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se kellene eröltetni, ha egyszer a kutya is így reagál.

Én se voltam nagy kutyás, féltem tőle mint a bajtól. Kb 6 éves lehettem, mikor ide került egy idegen kutya, kerültem nagyon. Egyszer nem vettem észre, hogy ki van engedve, csak mikor szaladt felém. Visítva csapkodva másztam fel a kerítésre. Ő meg megnyalt *közbe a szemem előtt lepergett az életem, hogy most mindjárt megharap, megöl* és elment dolgára.

Mikor feldolgoztam, hogy nem bánt már jóba lettünk. Volt idegrendszere a kicsikhez, ha rá feküdtem se volt semmi baja. Vagy ha a kajáját piszkáltam. Az ilyen kutyával kísérletezgetnék esetleg. De mikor láthatóan hergelődik a kutya is, na akkor már gond van.

2021. aug. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"most mindjárt megharap, megöl*"

Dettó, csak egy dalmatával történt :)

2021. aug. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem bírja az unokaöcsédet, mert visítozik és kalimpál ami nyilván irritálja a kutyát. Szólni kellene a gyereknek, hogy viselkedjen normálisan és akkor nem fog a kutya sem agresszívan reagálni.


Az én unokaöcsém sem látott nagy kutyát azelőtt, mert nekik kistestű van, de elmagyaráztam neki normálisan, hogy szépen lassan közelítünk felé és nem hadonászunk meg visítunk bele a kutya fejébe. Semmi gond nem volt soha, pedig 3 éves a gyerek, felfogta.

2021. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Érdekes hogy itt a kutya van féltve, nem tudomásul véve hogy az a kisgyerek fél...
2021. aug. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hatszoros nagybácsi vagyok. 3 kutya is van a családban. Egy nekem is. Mind a hat gyerek úgy volt nevelve, hogy tudja mit szabad és mit nem a kutyákkal. De ez nem megy az egyik napról a másikra. A legrosszabb amit tehettek, hogy egy ilyen után inkább elszeparáljátok őket és a gyerek soha nem fog értelmes kapcsolatot kiépíteni az állatokkal. Így nem csak a kutyáktól fog félni, bármilyen állat közelébe kerül, így fog viselkedni. Állatkert, állatsimogatók, farmok stb. Szerintem a gyereket ilyen helyekre kellene többet vinni, hogy megszokja az állatokat és ne féljen tőlük, ne így viselkedjen a közelükben. A kutyádhoz is hozzá lehet szoktatni. Adj feladatot a gyereknek. Pl. dobja el a labdáját, vegye el tőle amikor visszahozza, adjon neki jutalomfalatot cserébe stb. Legyen a gyereknek pozitív élménye is. Utána bátrabb lesz majd.
2021. aug. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!