Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves Németjuhász kutya...

5 éves Németjuhász kutya ingerülten ugat unokaöcsémre ( 5 éves)?

Figyelt kérdés

Sajnos szegény gyerek fél a "nagy" kutyáktól, mert még nem volt velük kapcsolata. A kutyám kezdeményező lenne, de a gyerek kalimpálása és félelme/visítása csak még jobban fel hergeli a kutyát.


Ezáltal a kutya is és unokaöcsém is ingerült lesz amit mindkét fél meg érez...


S.O.S. Segítséget kérnék, hogy mit csináljak. Hogyan tudnám őket egymáshoz szoktatni? Amíg 1-2 éves volt addig védte és pozitívan állt hozzá. El telt 3 év, ez idő alatt nem találkoztak, és teljesen idegennek tekinti a kutyám szegény gyereket. :(


Jelenleg a kutya még mindig pozitívan állna a dolgokhoz, de a gyerek viselkedését nem tudja le kezelni.



Ha valakinek van tapasztalata, kérem segítsen.


( Más idegen gyerekkel, aki először találkozik a kutyámmal) azzal semmi probléma. Ha kell az életét adná értük. De valamiért unokaöcsémmel nem jön ki. :(



2021. aug. 18. 23:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%

9! Nyomd el magadban bátran a momzillát, felfogta mindenki, hogy a kisgyerek fél.


De amíg nem fogja fel, hogy nem hadonászunk meg visítozunk a kutya előtt, addig félni is fog, mert a kutya sem marad nyugodt.

Ezért kellene megértetni a gyerekkel, hogy ne stresszelje a kutyát és akkor nem fog úgy reagálni, hogy félnie kelljen tőle.


Ha nem megy, akkor meg nem kell erőltetni.

2021. aug. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
12%
Jaj, elfelejtetem ha valakinek nem az állat az első, az momzilla (nincs gyerekem amúgy), csak nem vagyok olyan szánalmasan hülye hogy ne vegyem figyelembe a gyerek érzéseit. Kicsit fontosabb mint hogy a felnőtt agyában az az idilli hogy a gyerkőc kutyázik.
2021. aug. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
45%

Hát, nekem fontosabbak a lutyám èrzrlmei, mint valami hülyegyereké.


A kutya erdeklodil, ez a debil meg visitozik. Na akkor, ki van kiszolgaltatott helyzetben itt?!

2021. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Már vártam mikor húzod elő a hülyék ütőkártyáját, hogy "agyerekazelső brühühű!". :D jár a keksz.


A lényeget ettől függetlenül nem sikerült felfognod.

2021. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkel van itt csak probléma. Neki magyarázd el hogy kell viselkedni. Az 5,5 éves unokatesóm pl tökéletesen tudja, és 2 perc alatt összebarátkozott a kicsit bizonytalan kutyámmal.
2021. aug. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutya tök normálisan kommunikálja felétek, hogy zavarja a gyerek hisztije. Addig örüljetek és legyetek rá büszkék, amíg kommunikál és nem ő maga akarja kiskutya módra megoldani a problémát.

A gyengébbek kedvéért: EZ a normális kutya ismérve, nem az, hogy mindent is tűr.


A gyereket kellene kezelésbe venni és apró lépésekben összeszoktatni a kutyával. Kellene a gyerek mellé egy tapasztalt kutyás, akiben megbízik és a kutya mellé is. Én onnan kezdeném, hogy kimennék az utcára, számára kényelmes távolságból nézze meg, hogy mit csinál a nagy kutya (semmi ijesztőt), aztán a saját tempójában közelítenék. A tapaszalt kutyás ember azért kellene mellé, hogy közben magyarázzon kutya testbeszédet, illetve hogy ha nem akar kutyázni, akkor kart karba öltve forduljon el tőle és békén hagyja a kutya. Csak kell valaki, akinek ezt elhiszi és aki "megmenti" ha kell.


Basszus, a napokban egy 50(!) évesnek fogtam a kezét szó szerint, sokáig, mire elhitte nekem, hogy ha nem figyel a kutyára, akkor a kutya sem figyel rá. Ő is visított és csapkodott.

2021. aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
16: És hogy ha 50 éves, akkor mi van? Nem lehet félni a kutyáktól? Soha nem fogom ezt megérteni, hogy miért kell ráerőltetni a másikra a kutyáitokat.. ha fél, akkor fél, kész, tartsad tiszteletben. Hiába mondod, hogy "de Buksi nembááááánt", marhára nem érdekel :D Tartsd tiszteletben, hogy nem akarok vele haverkodni és kész.
2021. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17! Tényleg sötét vagy. Azért akarja összebarátkoztatni a gyereket a kutyával, mert a gyerek rendszeresen fog vele találkozni, ezért jó lenne ha nem kapna mindig sikítófrászt amikor meglátja a kutyát.
2021. aug. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18: Az 50 éves valakire reagáltam a kommentedben, nem tűnik fel? Egy felnőtt ember hadd döntse már el maga, hogy akar-e barátkozni vagy sem.
2021. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A kérdező:


Látom van itt pár igen hülye ember.


A segítőkész válaszokat köszönöm, hasznosak voltak. 2 napja a gyerek es az anyukája etetik a kutyát minden gond nélkül. Már nincs visító roham ha a kutya meg akarja szaglászni, így normalizálódott a helyzet.


Meg kérdezném egyébként a nagyon okos emberektől, ha egy 1,5 x nagyobb kutya (súlyban és magasságban is) feléd állna mit csinálnál, mikor a legkisebb mozdulatával is meg tudna borítani... Ja, hogy kapálóznál és visítanál mert még nem voltál ilyen szituációban?


Még egyszer köszönöm a segítőkész hozzászólásokat. A többieknek pedig sem kutya, sem gyerek nem való.

2021. aug. 24. 19:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!