Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergia? SOS

Kutya allergia? SOS

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek. Van egy 5éves yorkim. Párhete elkezdett vakarozni úgy voltam vele biztos a meleg miatt. De azóta se hagyta abba. Vettem neki anti allergén kutya sampont is váltottam mosóport nem e attól nem tudom. Csirkemellet kap enni főve mindig és kutya tápot amit már másféléve eszik eddig nem okozott problémát. De ugyan úgy vakarozik kozmetikusnál is voltunk.de csak a hasát vakarja és a mellkasánál. De annyira, hogy egy pontba már vérzett.adtam rá kis ruhát azóta nem vakarja de ha leveszem róla egyből vakarozik megállás nélkül. Meg mondom őszintén félek elvinni állatorvoshoz mert nem tudom mit csinálna vele a doki. Olvastam hogy szteroidos gyógyszert illetve injekciót szoktak ilyen esetben adni de attól féltem a kutyusom ne hogy valami baja legyen. Nagyon féltem nem bízok az állat orvosban :( nem a pénz érdekel esküszöm bármennyit oda adnák érte csak jól legyen. Mit tehetnék?
2021. aug. 19. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Aha, tehat felsz az orvostol, aki ne adj isten meggyogyitana? Wtf?

Es te hetek ota ezt nezegeted? Kerdezo, komolyoan, hogy lehet ennyi eszed? Allatorvos es kesz, nincs mas megoldas.

2021. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

[link]

Hetek óta nézed, ahogy szétvakarja magát szerencsétlen. Nem lett volna egyszerűbb elvinni orvoshoz? Mitől félsz, ha azt sem tudod, mi okozza nála? Mi nem tudunk rajta segíteni. Csak az állatorvos. Itt a hosszú hétvége, ügyeletre gondolom nem fogod vinni, szóval minimum hétfőig még szenvedni fog a viszketéstől.

2021. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nekem a yorkim akkor csinálta ezt amikor kiderült egy éve, hogy allergiás a csirkére. Mióta nem eszik semmi csirke eredetű dolgot azóta nem csinálja.

Szerintem mindenképpen vidd el állatorvoshoz lehet a te kutyusodnak is ez a baja.

2021. aug. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetben általában a csirkehús a probléma. Sok kutyának a szőre is elkezd hullani, és/vagy kipirosodik, sebesedik a bőre. Próbálj meg csirkementes kutyaeledelt adni neki.
2021. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Ne aggy neki annyi csirkét. Válts kutyáknak fejlesztett szaftos társ ha finomságot akarsz neki adni. És vidd állatorvoshoz.
2021. aug. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
A szteroidos injekció nem allergiára van és hatalmas félreértések keringenek körülötte. Valóban terheli a májat és májmegnagyobbodást okozhat, de akkor sok hónapon keresztül kell kapnia a szteroid tartalmú gyógyszert. És még utána is több hónapnak kell eltelnie, hogy visszafordíthatatlanná váljon a májelégtelenség. Nincs baj a szteroiddal, inkább azzal van a baj, ahogyan használják. Nekünk is annak idején bemagyarázták, hogy öreg kutyának eléldegél még szteroidos fájdalomcsillapítóval, aztán elvittük rendes klinikára, ahol meg is műtötték és évekig élt még utána gyógyszerezés és fájdalom nélkül.
2021. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
88%
Szerinted ki tud neki segíteni, ha nem az állatorvos..?
2021. aug. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Az állatorvostól félted, de anonim oldalon szakképzettlen random emberek által ajánlott házipraktikákat kipróbálnál... Miután hetek óta kísérletezel rajta te magad...


Abszolút logikus

2021. aug. 20. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Ez is kutyát tart az eszem megáll az ilyen barmoktól komolyan.

Beteg bmeg vidd orvoshoz. Most, azonnal.

2021. aug. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Tehát mindenféle szart kent, meg aggatsz a kutyára, mert az majd megoldja a problémát, de az orvostól, aki tényleg segíthetne, félsz. Most komolyan, mi kapott zárlatot az agyadban, hogy így gondolkodsz?

Normális orvoshoz kell vinni, aki szeretné megtalálni a probléma gyökerét, nem pedig a gyors tüneti kezelést (szteroid) választja.

90%, hogy a csirkével lesz baja a kutyának.


Nekünk tök jó orvosunk van, de még ő is azt mondta, hogy az allergiavizsgálat jó drága, ellenben 100%-os biztossággal nem mutatja meg mi az allergia kiváltója. Nekünk azt javasolta, hogy ad egy allergiagyógyszert, amit a kutya szedjen bő két hétig, és változtassuk meg az étrendet. Amíg az allergének kiürülnek a kutya szervezetéből, az nagyjából 3 hét, a gyógyszer azért kellett, hogy addig is elviselhetővé tegye azt a 3 hetet. Azonnal váltottunk csirkéről marha-, és vadhúsra. És lám, a tünetek 2 hét alatt jelentősen csökkentek. Teljesen nem szűntek meg, mert pollen, és házipor allergiája is van, de a táplálék megváltoztatásával elviselhetőek lettek. Plusz, amit még javaslok az a Humac por a kajájába, ez is sokat segít. Nem olcsó, de egy ilyen kicsi kutyának baromi sokáig elég lesz a 100 grammos is (nekem 45 kg-os kutya kapja, 500 grammosat vásárolok).

[link]

[link]

2021. aug. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!