Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya allergia? SOS

Kutya allergia? SOS

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek. Van egy 5éves yorkim. Párhete elkezdett vakarozni úgy voltam vele biztos a meleg miatt. De azóta se hagyta abba. Vettem neki anti allergén kutya sampont is váltottam mosóport nem e attól nem tudom. Csirkemellet kap enni főve mindig és kutya tápot amit már másféléve eszik eddig nem okozott problémát. De ugyan úgy vakarozik kozmetikusnál is voltunk.de csak a hasát vakarja és a mellkasánál. De annyira, hogy egy pontba már vérzett.adtam rá kis ruhát azóta nem vakarja de ha leveszem róla egyből vakarozik megállás nélkül. Meg mondom őszintén félek elvinni állatorvoshoz mert nem tudom mit csinálna vele a doki. Olvastam hogy szteroidos gyógyszert illetve injekciót szoktak ilyen esetben adni de attól féltem a kutyusom ne hogy valami baja legyen. Nagyon féltem nem bízok az állat orvosban :( nem a pénz érdekel esküszöm bármennyit oda adnák érte csak jól legyen. Mit tehetnék?
2021. aug. 19. 21:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
10-es vagyok. Még annyi, hogy az én kutyám kapott szteroidos injekciót is, de neki azért kellett, mert az allergia nem csak a vakarózásban, és a tappancsai szétrágásában mutatkozott meg, hanem a füle is durván begyulladt, és véresre vakarta. Azonnali megoldás kellett rá. Nekünk akkor kenetet is vettek a füléből, amit beküldtek a laborba, hogy megnézzék, nem valamilyen fertőzés okozta-e, biztosra akartak menni. De az étrend megváltoztatásával ez is javult, és a laboreredmény is azt mutatta, hogy nem gombás, vagy egyéb fertőzés.
2021. aug. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

S.O.S. mi? Hosszú hétvége előtti csütörtökön 21:45-kor ideböfögni ezt a kérdést, miután hetek óta nézed, hogy véresre vakarja magát a szerencsétlen. Hát gratulálok.


Vidd orvoshoz.

1. Nem csak allergia okoz viszketést. Atka, gomba, bacik (pl. hotspot kialakulása) is

2. Antiallergén nincs. Hypoallergén van, az kb annyit tesz, hogy olyan összetevőket tartalmaz, ami elvileg kevésbé allergizál. Nincs hivatalos meghatározása, mindenre ráírjàk, amire nem szégyellik. Az egyetlen megoldás, hogy értelmezve elolvasod az összetevőket, hogy a te kutyád egyéni érzékenységeivel okoz-e problémát.

A viszketéscsillapító sampon viszont csak apró segítség, amíg nem sikerül kezelni a probléma okát.

3. Ha allergia, akkor vértesztet és/vagy limitált összetevős diétát fog ajánlani a doki.

4. Szteroidot 1x kapott a macskám 2 éves korában, amíg be nem lőttük az étrendjét és a gyógyszereit. Most 12 éves.. Normális orvos utolsó lehetőségként nyúl a szteroidhoz és nem használja túl, mert tisztában van a káros hatásaival.

Nagyon nem azon aggódsz, amin kellene...

2021. aug. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
76%

Bírom, hogy aki teljesen a szteroid ellen van, az van olyan hülye, hogy nem ismeri fel azt a helyzetet, amikor igenis szükség van rá, ezért lehúzza a választ. Ostoba!

A szteroid nem ördögtől való, egyszer-egyszer igenis szükséges! Az a gáz, ha egy orvos visszahív 3-4 hetente szteroidos injekcióra, mert olyan hülye, vagy lusta, hogy nem képes normálisan gyógyítani.

2021. aug. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

1. Vidd állatorvoshoz.

2. Sok kutya allergiás a csirkére, ennek egyik tünete a vakarózás. Ne kapjon csirkét, tápoknál is figyeld, hogy ne legyen benne.

2021. aug. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
doki, ezek a kispraktiáká olyan durván sokat nem segítenek.
2021. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
68%

Szóval..

Vakarózás és sebes bőr > állatorvos és esetleges szteroid?

Tényleg nem szabadna egy bizonyos IQ szint alatt se állatot,se gyereket vállalni.Az állatorvos segíteni tudna a kutyádon,ha elvinnéd.Ha csak nézed nem fog egyről a kettőre meggyógyulni.

2021. aug. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Abszolút nem biztos hogy a csirkére allergiás. Sőt az se biztos hogy csak allergia. Mi 6(!) éve szenvedünk a kutyusunkkal, voltunk a város és a megye összes állatorvosnál, sőt Bp-n az állatorvosi egyetemen is.

Nálunk a vakarózás mellett fülgyulladás is szokott idővel jelentkezni. Több kiló antibiotikum és flakon fülcsepp, eliminációs diéta, allergia teszt (nekünk a sertés és a gabonafélék ill. több hal jött ki), hill’s z/d gyógytáp mellett is ugyanúgy jelentkezik.

Közel a milliót súrolja amit elköltöttem állatorvosra és ilyen olyan gyógyszerekre, tápokra. Megoldás mégse lett. Azt mondta az együk doki, hogy ez van…

Amúgy baromira nem úgy néz ki a kutya mint aki halálosan szenved tőle inkább max. kellemetlen neki hogy viszket.

Tudom én se tartsak kutyát 😂😂

2021. aug. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Beszéltem az állatorvossal holnap bevihetem megnézi. Nem adok neki többet minden esetre csirkét pedig régóta eszi eddig nem okozott problémát. Csak az a baj (lehet elkényeztettem) hogy mást nagyon nem is eszik meg sőt.. :( itthoni kaját nem eszik semmit. Csak húst. Az alutasakos kutya kaját se eszi. Még régebben nagyon sok fajtát meg vettem neki de egyiket se ette. Mondják hogy ne adjak neki mást majd meg eszi ha éhes.. Hát ő képes egész nap nem enni inkább én meg nem tudom elnézni hogy éhes szegény. Kutya táppból is csak egyetlen egy fajtát eszik meg :( ilyen hogy kolbász (csak példát mondok) vagy virsli májkrém stb más kutya megeszi ő megszagolja és ott haggya. Halistennek sose volt még idáig semmi baja 5év alatt egyszer se kellet vinnim dokihoz csak az oltások miatt. Előző helyen ahol laktam ott nagyon rossz állat orvos volt lehet onnan ered a félelmem.
2021. aug. 20. 19:20
 19/20 A kérdező kommentje:
Illetve észre vettem hogy a bőre mintha ki lenne száradva neki lehet azért is vakarozik. Már nem véres neki szépen gyógyul. Kíváncsi vagyok mit mondd a doki
2021. aug. 20. 19:21
 20/20 anonim ***** válasza:
39%

Pedig a valogatasrol csak ugy lehet leszoktatni, ha nem adsz neki mast, tehat magadnak koszonheted az egeszet.

Nem kell neki a kaja 10 percen belul? Elveszed, kovetkezo etkezesre megkapja es igy tovabb. Ehes kutya enni fog, ha ehezik 1-2 napot, akkor ehezik, de nincs nasi, nincs mas kaja, az van, amit eleraksz.

2021. aug. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!