Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan a sintért...

Miért ellenzik sokan a sintértelepeken összefogott kóbor kutyák elaltatását?

Figyelt kérdés
Vannak sintértelepek, ahol egy bizonyos idő után elaltatják a befogott állatokat, ha a környező menhelyek nem tudják átvenni őket. Ez nagyon sok kutyásban felháborodást kelt. Arra szeretnék választ kapni tőlül, hogy miért rosszabb az elaltatás annál, ha bekerül egy túlzsúfolt menhelyre és egy 1,5x1,5 méteres kennelben kell leélnie a hátralévő életét, úgy hogy ráadásul több tízezer forintba kerül évente az oltásuk, orvosi kezelésük, etetésük.

2021. aug. 25. 11:58
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
18%
Senki nem gondolt még rá, hogy a befogott, és altatásra váró kutyák húsa feldolgozható?
2021. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
46%
", úgy hogy ráadásul több tízezer forintba kerül évente az oltásuk, orvosi kezelésük, etetésük." - nézd, milliószor inkább költök erre, mint az egyházakra, pártokra, és a többi ingyenélő kártékony banda finanszírozására. Ugyanis nem a kutya tehet semmiről...
2021. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
59%
Azt tapasztaltam mint a hetes. A pénzért kuncsorognak, de kutyát kiadni nem akarnak.
2021. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%

#12

Kíváncsi lennék pártok, és közigazgatás nélkül hogyan élnél...

Bármennyire is rühellem a politikát, a fontosságát nem vitatom.

2021. aug. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
20%

Leolni allatokat? Miert? Inkabb koboroljon tovabb. Mire fol gyilkol meg barki is egy szabadnak szuletett allatot? A kutya nem egy targy! Az ozeket, vaddisznokat es nyulakat miert nem olik le a sintertelepen? Azok is koborolnak.

Szemet dolog egy eletet kioltani csak azert, mert problemas foglalkozni a befogott kutyakkal, vagy kell a hely az uj kutyaknak. Ne fogjak be! Eljenek szabadon. Miert ne?

Csoveseket miert nem nyirjak ki? Ok is koborolnak.

2021. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy leírták előttem, csak egy képzet él a fejükben az ilyen embereknek. Én dolgoztam telepen és a kutyák 4/5e fejleszthető, emberbarát - de ha fekete, öreg stb. mégse jön érte senki, és 2 évet vagy többet lehúz bent. A maradék állatnak viszont olyan halványak az esélyei értelmes életre, hogy nekik megkönnyebbülés lenne az altatás. Gondolok itt a hónapok óta 2x2 méteren saját ürülékében ugráló, mindent támadó és tépkedő kutyákra. Altatni nem szeretne a mindent védő szervezet és személy, de amint fel lett ajánlva hogy "tessék itt van vihető", jönnek a kifogások.
2021. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
25%
2000-től-2021-ig nagyon sok kutyát eltatak,mert betegek,idösek,senkinek nem kelenek. 2 hét karantén után se fogaták be őket,meg kelet kelenelek helyek az uj kutyáknak
2021. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
31%

#14, én szót sem szóltam közigazgatásról... a pártok meg az egyházak nélkül meg kiválóan élnék, hidd el, csepp hiányérzetem sem lenne nélkülük. Ezek kifejezetten olyan ingyenélő gittegyletek, amit tartsanak el a tagjaik, híveik...

Ezzel szemben kutyák, cicák nélkül kifejezetten rosszul élnék, ők mindigis életem részei voltak.

2021. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
31%
#17, azért hála az égnek, már az Illatos út sem az a lepratelep ami egykor volt, ott is kezdenek leszokni az öldöklésről. (hagyjuk már ezt az "altatás" című eufemizmust, ez bizony öldöklés a javából - vagy maradhatunk a hivatalos extermináció kifejezésnél is)
2021. aug. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Nem eufemizmus, ez túlaltatás.
2021. aug. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!