Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kérhetnék véleményeket tapaszt...

Kérhetnék véleményeket tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Most költöztünk egy 70 négyzetméteres földszinti lakásba, kis kerttel. A párommal szeretnénk egy kutyát viszont nem tudjuk pontosan melyik lenne a megfelelő sok olvasgatás után sem. Nekem a cavalier spániel az első, viszont nem tudom hogy nem lenne-e kicsi neki a lakás és a kert is, (megfelelő mozgás mellett).

A párom törpe tacskót szeretne, én csak a makacs természete miatt tartanék, és hogy ne legyen domináns más kutyákkal.

De a végén még megtetszett a málta selyemkutya is mert talán az a leginkább lakáskompatibilis.

Plusz info: az biztos, hogy rengeteget mennénk vele különböző helyekre, nyaralásokra.

Bocsánat, hogy hosszú lett, előre is köszönöm!



2021. aug. 26. 08:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%
Lakásban inkább ne tarts kutyát, ha jót akarsz neki. Bár tudom ez általában nem a kutyákról szól, hanem a gazdiról
2021. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
91%

Igazából,mindegyik lakáskutya és mindegyik tökéletes azoknak amiket te leírtál.:D

Shih tzu,Bichon félék,Törpe vagy Toy uszkár,Mopsz,Francia bulldog,szinte mindegyik jó ezeknek a feltételeknek.

2021. aug. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 October15 ***** válasza:
100%

11.: Hatalmas megfejtés... az ember azért tart állatot mert az neki jó. :D Korszakos felfedezés, de tényleg, no joke, semmi irónia... XD


Kérlek meséld már el nekünk, hogy miért is probléma a kutyának ha bent tartják egy házban ahol nincs túl hideg, nincs túl meleg, van árnyékos hely, van napos hely, kap enni és inni rendszeres időközönként és amúgy a szabadban meg letudják az egyéb igényeit. Pls szakértsd már meg ezt nekem.


Vagy szerinted a vadonélő állatoknak az a mániájuk, hogy nyáron 40 fok télen meg megfagyás és mellé eseti alapon zsákmányejtés? :D

2021. aug. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%
11-es okos nagyon, egy yorkie vagy egy uszkár kifejezetten jól érzi magát egész évben a kertben.
2021. aug. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

Ha rendesen mozgatjátok, akkor bármelyik jó. A tacsikat én nem kifejezetten csípem az önfejű természetük miatt, de ez egyéni nyilván.

Off, a staffok mozgását itt szerintem is sokan eltúlozzák. Az enyém staff keverék, de kifejezetten lustának mondanám, ugyanaz a tapasztalatom, mint az előttem szólóknak, minimális mozgás után csak döglik egész nap :D De lehet nálam van magasan a léc a sok mozgást illetően, német juhász volt korábban, na, az tényleg sokat mozog.

2021. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igen azt sok gazditól hallottam, hogy néha nehéz a tacsikkal, viszont nagyon kis hálásak és bújósak. És a cavalierről vagy a máltairól valami tapasztalat, vélemény nincs esetleg?
2021. aug. 26. 11:18
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Igen az ember azért tart állatot mert jó neki, mármint az embernek. De az állatnak nem. Amíg megeszi az ember, vagy munkára fogja még érthető, nem kell álszenteskedni. Dehogy valaki azért tartson hogy legyen kit puszilgatni és kin uralkodni? Na azt már nem kéne
2021. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
78%

17-es, te beteg vagy…


Bele se kezdek neked magyaràzni, mert nem vagy ott fejben, nem tudom, ki bàntott, de ezen szakember tud segiteni. Sok sikert :)

2021. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 October15 ***** válasza:
81%
17.: Az azért ugye megvan, hogy emberek nem csak ezért tartanak állatokat? :D Vagy te mondjuk késztetést éreznél trantula, kockás piton stb puszilgatására? Persze megpróbálhatod csak nem túlságosan jó ötlet. Nem tudom én amúgy a kutyámat sem puszilgattam még soha pedig hát 10 éves szóval időm lett volna rá és "uralkodni" is annyi van fölötte, hogy azért úgy nagyjából ne törje ki a lábam és etetéskor üljön meg a seggén amíg arrébb megyek. Ja borzasztó szenvedés lehet... XD
2021. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
52%

Te még mindig az a kérdező vagy aki ebből a 3 fajtából nem tud választani? Azóta se kerestél tenyésztőt vagy valami? 😆


Nem szeretem a tacsikat több szempontból is.Nem láttam leírva,de tessék:

-Kotorék eb,fel fogja ásni a kertet.

-Nem lehet mellette semmilyen rágcsálót vagy kisállatot (nyúl) tartani maximum nagyon biztosan elzárva.A kotorékeb vadászkutya.

-Fázós,így télen mindenképpen pulcsira szorul a hosszú szőrű is.Hiába kotorékeb a szőrzete nem a téli időjárás bíráshoz lett tenyésztve.

-Magas a társaság igénye.


Cavalier még mindig hajlamos a szív-és érrendszeri betegségekre,erre nincs szűrés.Tehát semmi garancia rá,hogy a tenyésztőtől vett majd nem lesz szívbillentyű problémás.Szem betegségekre is nagyon hajlamos,ez tartástól és gondozástól függ leginkább.

Ettől függetlenül:

-Nyugodt és kedves kutya,de energikus.A spánielek mindegyike egykor valamilyen vadászkutya vagy kajtató volt.

-Egyáltalan nem hangos és nem ugatós,de emiatt nagyon rossz jelző kutya is.

-A szőrzete sok és folyamatos ápolást,kozmetikát igényel.


Máltai szintúgy,kozmetika igényes.Nagyon!

A szemei neki is könnyen megbetegszenek,a fogaira is vigyázni kell,ha nem akarsz egy 8 éves korára fogatlan kutyának pépes ételt gyártani.

Nagyon kicsi,törékeny,erősen társaság igényes,utazni nem nagyon szeret.Sétálni,és kertben lenni a maga súlyához és termetéhez képest aktív,egy fél órát elugrál/sétál.

Jelző kutyának ez sem a legjobb.

2021. aug. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!