Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy mozgás igényű kutyafajták?

Nagy mozgás igényű kutyafajták?

Figyelt kérdés
Olyan fajtákat keresek, amik bírják a hosszú távú futást. Tudom, hogy az összes szánhúzó ebbe bele tartozik, az érdekelne, rajtuk kívül van-e még ilyen fajta.
2021. aug. 26. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Amstaffal kocogok 8-10 km-t alkalmankent. Belenyom kemeny sprinteket meg ferde falmaszasokat.

A folyamat gyors futas viszon nem jo neki porazra kotve.


Es o nem szamit nagy mozgasigenyunek.


A foxi meg minden nap lefut ennyit es meg birkozik orakig barmekkora kutyaval orakon at serules meghuzodas nelkul. Kotel idegek is keves hozza. Borzalmas. Ilyen kutyaval minden hajnal elott a futopalyan indul. Vagy veged van (nem hallgat rad) vagy a cuccaidnak vege otthon.

2021. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Német vizsla, külföldön belőlük tenyésztették ki az european sleddogokat. A szoruk is bírja az itteni egy időjárást, egy husky, malamut 10° felett majdhogynem használhatatlan.
2021. aug. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Még egy szavazat a malinois-ra, plusz még egy ötlet a német vizsla.

Ha nem csak elismert fajtákban gondolkodsz, ott van a ESD (european sled dog), az eurohound és a alaszkai husky (igen, jól írtam, nem szibériai). De náluk tényleg hosszú távokban kell gondolkozni, kimondottan erre tenyésztik őket.

2021. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Vizslákban nem gondolkodom az erős vadászó ösztöne miatt. A dalmatáról azt olvastam, hogy alapból kocsi kísérő kutyának tenyésztették, így a hosszú távon az egyenletes tempót tartja, ez így van?

2021. aug. 26. 21:34
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Terelo juhasz kutyak rohangalnak egesz nap ... vadasz kutyak is birjak a strapat ... szanhuzokat te magad is emlitetted.
2021. aug. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ló mellé akarja a kérdező így szerintem nem jó ötlet kis vagy közepes testű kutyát ajánlani. Szerencsétlen foxinak hiába van sok energiája ha tízet lép még a ló egyet.


Én amondó vagyok hogy szanhuzo. Abból is a husky a legstrapabirobb. Igaz hogy nem szeretik a meleget, de nyáron a tűző napon más kutyával se futhatsz mert mind kidolne. Reggel vagy este kell beiktatni, és vinni neki vizet is. Télen meg pláne a legjobb lenne.

De ha nem akkor a belga juhász. Ők nem olyan csapott segguek mint a német juhaszok szóval nem terheli jobban a futás az ízületeket mint bármilyen más kutyának.

2021. aug. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Az agarakat nem tudom miért zártad ki. Hacsak a vadászösztön miatt nem.

Régen pontosan lóval mentek a nemesek vadászni, az agarak pedig ott futottak a lovak mellett. Ha vadat láttak, két agarat ráengedtek.

A magyar agarak jól bírják a hosszútávú futást azzal a sebességgel, amivel bármilyen más kutya bírja.

Természetesen maximális sebességgel, ami kb. a 1,5x-ese az utánuk következő leggyorsabb fajtáknak, azzal nem fogja sokáig bírni.

A magyar agarak 40-50km/órás sebességet tartani tudják 3-5km-en keresztül terepen. Más kutyáknak kb. ez a végsebessége. Agárversenyen, rövidtávon ez 70-80km/órára is felmehet.

2021. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem whippet keverékem volt ló mellett. Imádták egymást, 1,5-3 órás terepeket mentünk, és a kutya is úgy bírta, mint a ló. Amikor visszaértünk, akkor befeküdt a szénába, vagy ki a Napra, feltöltődött pár perc alatt, aztán már bandáztak is a vizslával. Heti 3-5 alkalommal futott így ló mellett, ezeken a napokon "csak ennyi" volt a mozgása, a többi napokon kutyafuti, kirándulás, terepfutás volt. 50 km-ig teszteltük párommal, ennél többre nem vittük, de még ennyi után se volt extrán kidőlve.

Felépített edzésterv alapján, fokozatos mozgatással történt mindent.

2021. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Vizsla,dalmata is nagy mozgasigenyu,rotit felejtsd el,zomok lusta :) agarak is jok,szerintem is. Border collie meg.
2021. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Border colliet ajánlom én is. Arra lett kitenyésztve, hogy fusson egész nap, szóval bírni fogja a túrákat. Emellett a leginteligensebb kutyafatja. (Enyém) nagyon jól kijön a többi kutyával, egyébb állatokkal és gyerekekkel is. Ezt a fajtát csak ajánlani tudom.
2021. aug. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!