Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya a futtatóban...

Ha egy kutya a futtatóban megharap egy másik kutyát akkor perelhető a gazdája az orvosi költségekért?

Figyelt kérdés
2021. aug. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
65%

figyelj te barom állat... ne neked álljon már feljebb, hogy az agresszív kutyádat beviszed és rátámad a belépőkre


ez egyedül a te felelősséged


ne keresd itt a racionális érveket, hogy mért lehetne neked igazad...

egyszerűen te rontottad el, az agresszív kutyádat meg ne vidd be normális kutyák közé


ennyi

2021. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
58%

ja, és fizesd ki a dögöd által okozott kárt


nem a felét


az egészet


ez a minimum

2021. aug. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
64%

Az előttem lévők már leirtak a lényeget hogy agresszív kutyát nem viszünk a futatoba.


Annyit még hozzatennek, itt valami kretén írta hogy az áldozat kutya is lehet hibás ha provokalta. Na most hihetetlen dolgot fogsz hallani: normális, jól nevelt kutya nem támad a provokaciora. Megvedi magát ha kell de nem kezdeményez tamadast csak azért mert "provokaljak". Most meglepodtel, mi? Gondolom ilyenről még nem is hallottal.

2021. aug. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
45%
En mondjuk azt nem ertem ebben a topicban, hogy a valaszom elso fele le lett huzva, 43%ra, a masik fele meg 80%. Lehet hogy ez ilyen rulett jellegu, ez a hasznossag ezen az oldalon? 😂😂😂
2021. aug. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
75%

Gedd a taskad a bejarati ajtoba. Legabb lesz idod kimenni,mielott bejonnek. En is igy szoktam.

A kutyam aranyos es laza,de nemelyik probokalja a verekedest. Akkor viszont megmutatja a foga feherjet.


Igy inkabb kimegyek,ha ugy itelem meg a masik kutyat. Tapasztalatom van eleg az elozo kutyamtol.

2021. aug. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
61%

Jól nevelt kutya provokálásra sem ugrik.Agresszív,neveletlen,domináns,tüzelő,beteg kutyát nem viszünk a futtatóba.Egyáltalán,nem ott kell nevelgetni egy felnőtt,ártani képes állatot.Kutya iskola,magánterület.


Ha te sem tudod,hogy hogyan kezeld a problémát két kutya közt akkor a kutyától hogy is várhatnánk el..

Nálunk is van,hogy a futtatóba hoznak kutyát aki kötekszik a többivel.Csipked,elveszi a játékaikat,a kisebbeket próbálja ledominálni..

Érdekes egyikünk kutyája sem ugrik neki.És nem azért,mert a mi kutyáink tömegével "gyávák" és "nem tudják megvédeni magukat",elkerülik a konfliktust mert tudják,hogy közbe fogunk lépni.Bizalom!

Szólni szoktunk a gazdáknak,hogy kössék meg vagy vigyék ki,mert piszkálja a többi kutyát,ha nem elég neki a többi kutya figyelmeztetése.Van aki persze itt is veri a nyálát,hogy mi az hogy az övé kötekszik csak játszik és a többiek nem akarnak vele..

Nagy kutya szakértők és kutya suttogók mindenhol vannak,csak az nem tűnik fel nekik,hogy az egyetlen kutya a futtatóban aki viselkedni képtelen az az ő kutyájuk.🙄

2021. aug. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
72%

1. A futi etikett szerint, ha már van bent kutya, mielőtt belépsz a tiéddel, illik megkérdezni, hogy lehet-e. Azért is, hogy ha egy kutya még nevelés alatt áll vagy szökős vaoamiért, ne szaladjon ki, amint nyílik a kapu, hanem a gazdinak legyen ideje megfogni.

2. A kutyák sem kedvelnek minden kutyát, van, amelyik semelyiket sem, van, amelyik szelektál, van, amikor valamilyen viselkedés vált ki ellenszenvet. Ezt tudomásul kell venni, nem neveléstől függ. De ilyenkor nem kell együtt lenni futiban.

3. Lehet valamelyik kutyának sérülése, ami miatt adott időszakban a haverokkal sem fog szépen viselkedni.

Nem mindig az a kutya hibás, amelyik támad, ha a másik provokálta, semmiképp, de ezt ha lehet, meg kell előzni, le kell állítani, sérülés esetén meg jobb megegyezni, a per drágább és időigényesebb, főleg, hogy az állatvédelem a béka feneke alatt van. Egy állatkínzót sem ítélnek el komolyan.

Nekem mentettem van, az előélete miatt jobban kell figyelni a viselkedésére más kutyákkal, neki kölykökkel nem szokott baja lenni, a felnőtt kutyáknál már szelektál, amelyik provokálja, azt megjegyzi magának. Durva sérülést viszont soha nem okozott, arra figyelek.

2021. aug. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
74%

Régebben jártam kutyafuttatóba, manapság pont a sok neveletlen kutya és az alkalmatlan gazdik miatt nem teszem.


Ha már volt bent kutya, mindig megkérdeztem, hogy bemehetünk-e. A kutyám mérete miatt mások ugyanezt tették, de szerintem tök mindegy milyen kutya van bent, ez lenne a normális.


Volt néhány konfliktusom kutyafuttatóban neveletlen kutyákkal, sajnos vagy nem sajnos, de ezek többnyire bull típusúak voltak. És mint kiderült, a gazdik voltak a töketlenek.


Nem ismerem a konkrét esetet, mivel nincs leírva pontosan. És persze akkor is csak az egyik szemszögből lenne. Mindenesetre én úgy gondolom, hogy ha az érkező minden kérdezés nélkül vitte be a kutyáját, és a támadás szinte azonnal megtörtént, akkor ő a hibás.

2021. aug. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
78%

Perelhet a másik kutya gazdája. De kb sok év lesz, mire lesz valami eredménye. Plusz előre fizetni is kell neki .

Futtatóba, ha egyedül van bent kutya és ismeretlen, akkor a józan ész azt diktálja, meg kell kérdezni, bemehet-e az újonnan jött.

Ha bemutatja neked az orvos számláját, rajtad múlik, a felét kifizeted-e.

2021. aug. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
69%

A támadó kutya gazdájának a felelőssége.


Zárójelben: Ha a kutyád kölyköket támad, ott nagy probléma van fejben.


Másrészt ha a futtatóban vagyok a kutyámmal, figyelek. Rá, és a kapura is. Tehát már időben kiszúrom, hogy valaki jön azzal a szándékkal, hogy belép. Tehát bőven van időm szólni.

2021. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!