Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya a futtatóban...

Ha egy kutya a futtatóban megharap egy másik kutyát akkor perelhető a gazdája az orvosi költségekért?

Figyelt kérdés
2021. aug. 28. 18:43
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
63%
Az Akela az egyik legrosszabb kutyaiskola..:D
2021. aug. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk ez a szabályzat:

[link]

[link]


27-essel és 34-essel értek egyet (utóbbinál annyi módosítással, hogy tüzelő kutyust nem illik bevinni, írta is valaki, hogy a szaga megmarad napokig), a hosszabb szabályzat 11-es pontjával kiegészítve.


Én viszonylag friss kutyás vagyok, és tökre örültem, amikor láttam a kiírást a futin, hogy nem csak én gondolom logikusnak, hogy ennek így kell történnie (jelzem, hogy be szeretnénk menni ismeretlen kutya/kutyák mellé, hagyok időt a másiknak, hogy jelezze, ha ez nekik valamiért nem OK, és arra is, hogy a másik KUTYA is észre vegye, jövünk be).

2021. aug. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
61%

De ez nem az egyetértünk - nem értünk egyet opció. Az etikett egy dolog. Az csak egy javaslat, nem pedig törvény. A kutyafuttatóra, ha gond történik, ugyan azok a szabályok és törvények érvényesek, mint minden közterületre.


Az nagyon szép és aranyos, hogy kiírják, hogy szólj a bent lévőknek, ha bemész, de ez nem kötelező, mert semmilyen jelenleg hatályos törvény nincs erre! És bizony ha valaki bemegy kérdezés nélkül, nem is vonható felelősségre! Ha azonban bent megtámadja egy kutya, a támadó kutya gazdáját fel lehet jelenteni!

2021. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
69%
Egy előéletes mentett felnőtt kutyát hol tanítson a gazdi, ha nem a futiban? Kutyasuli foglalkozás nincs minden nap.
2021. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
80%
A tüzelő szukával kapcsolatos ellenérveket értem, de amelyik futit néztem, annak a szabályzata nem tiltja ki őket általánosan, csak akkor, ha más is van bent. Ez van kiírva.
2021. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
65%

Még mindig: a futtató szabályzatát laikusok állítják össze és semmi köze nincs a törvényekhez.

Az agresszív kutyát futtatóan is úgy kell tartani, hogy ne okozhasson gondot. Mellesleg veszélyes kutyát egyébként is mindenhol közterületen csak szájkosárban lehet vinni, ez alól a futtató sem kivétel. És valljuk be, annyira nem nehéz rárakni a kosarat a kutyára.

2021. aug. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!