Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttatóban történt...

Kutyafuttatóban történt incidens után kötelezhető a másik kutya gazdája az orvosi költségek megtérítésére?

Figyelt kérdés
Tegnap megkapták kutyámat. Kisebb (~1 cm-es) seb lett az eredménye. Ismerték egymást korábban, most egy labda volt a baj forrása. A másik kutya úgy vélhette, hogy el akarja venni tőle az enyém. Azért nem tiszta számomra, hogy ebben az esetben is kérhetem, hogy fizesse ki azt a kevesebb mint 10000 Ft-ot, mert egy kutyafuttatóban történt "harapás" véleményem szerint mégsem olyan, mintha a futtatón kívül csak úgy összekaptak volna (pórázon, vagy anélkül...mindegy). Vélemény?

2014. máj. 22. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

A gyerekek néha verekednek, ez van. A tiéd sérült meg, pech, legközelebb figyeljetek jobban. Tökmindegy, hogy ez a futtatóban történik, vagy az utcán, vagy valakinek a kertjében, a kisebb sérülések ugyanúgy benne vannak a pakliban.

Mellesleg soha nem kötelező semmilyen költség megtérítése, a másik gazda jóindulatán múlik, hogy beismeri-e, hogy az ő hibája volt (már ha tényleg az volt), és beszáll-e a költségekbe.

Mondjuk ha olyan kicsi a seb, akkor mi került benne tízezer forintba? És ha ez neked ilyen minimális összeg, mint amit sugall a stílusod, akkor mit izgulsz rajta? Másnak ez igenis nagy pénz, például a kutya éves oltása, vagy kéthavi kajája.

2014. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Valóban nem egy nagy tragédia, ami történt. Félre ne értsd, a 10000 Ft nekem sem kis összeg, de többet vártam (nem voltam még ilyen helyzetben, és ismerve egy oltás költségét, azt hittem egy varrat+injekciók+antibiotikum többe kerülnek). Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál!
2014. máj. 22. 16:54
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem lehúzott az állatorvos.

Ilyen sebekkel el se kell menni. Otthon legyen betadin és be kell kenni vele a sebet. Ennyi.


Ilyen előfordul. Az már más kérdés, amikor egy neveletlen kutya rátámad a másikra és komoly sérülést okoz. De egy futtatóban labda miatti kis vircsaft esetén 1 centis sebekért nem fizetne senki.

2014. máj. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, nekem is elég fura ez a dolog a dokival... Ha csak megkapták, lett egy kis felületi sérülése, azzal jobb helyen hazaküldenek, hogy betadine-ozd, viszlát, a jótanács ingyen volt.
2014. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Varrat? Most akkor kis seb, vagy mély seb? Nem mindegy? Egyébként tényleg benne van a pakliban, ha egymás között játszanak. Erről egyik gazda sem tehet. Annyira kötelezhető,hogy mutassa meg a kutya oltási könyvét,hogy megkapta az oltásait.
2014. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11%
Egy módon tehető hivatalossá a hisztid: polgári peres úton, ugyanis ez magánvádas történet.
2014. máj. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%
A vélemény, h ne engedd h egy másik kutya labdáját akarja elvenni a tiéd, pláne ha nem ismert annak a kutyának a reakciója ilyen helyzetben... Az enyém felállna és arrébb menne, és oda is adná...de mint látható, vannak kutyák, akik nem ilyenek. Máskor jobban figyelsz. Tanulópénz.
2014. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bozsikrisz ***** válasza:
78%

10.000 forint nem kevés pénz, de ez nem egy olyan eset volt, amiért a másik gazdit felelősségre kellene vonnod.

Ha egy póráz nélkül sétáltatott kutya ráront a Tiédre, arra azt mondom, hogy igen, ott egyértelműen hibás a másik, de ez...mondjuk én lehet, hogy felajánlottam volna, hogy kifizetem, ha az én kutyám okoz sérülést.

De a kutyák játék közben néha odakapnak egymásnak, neked most peched volt, örülj, hogy nem ugrottak össze komolyan.

2014. máj. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Ezek benne vannak a pakliban,nem olyan egyértelmű,mint amikor súlyos sėrüléseket szed be a kutya,mert akkor lehetne.De egy ilyen seb,nem is igényel ilyen ellátást.
2014. máj. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Én se értem, hogy 1 cm-es sebnél mit varrtak???

Kutyám tegnap úszás után nyalogatta a bal első lábát: kis, 1-2 cm vágás...kinyalta, reggelre behegesedett, ma 3 órát úszott-futott-játszott :)

Amikor a tappancsa szétnyílt, azt se varrta a doki, mert így könnyebben lehetett tisztítani-gyógyítani.

Akkor érdemes feljelenteni, kártérítést követelni, ha komoly sérülés történik TÁMADÁS következtében

2014. máj. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!