Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy panellakásban hány kutyát...

Karcsi022 kérdése:

Egy panellakásban hány kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom van erre jogszabály, hogy mekkora lakásban hány kutyát lehet tartani. Illetve hogy kell a szomszédok beleegyezése is ebbe. Én egy konkrétumot kérdeznék, hogy egy Bolognai pincs-ből 2db-t mekkora lakásban lehet tartani?

2021. szept. 1. 09:28
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%
A társasház nem korlátozhatja a kutyatartást, amíg az nem okoz problémát, nincs ilyen jogosítványa. A települési önkormányzat szabályozza, de két kistestű kutyát biztos, hogy megengednek.
2021. szept. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
28%
Igazából egyet se kellene...
2021. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
24%
mondjuk mert nem akarják a kutyaszrt takarítani? vagy a kutyaugatást hallgatni egész nap vagy este.
2021. szept. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
12%
Maximum nullát de kivételek esetén zérót .... Kertes területen sem biztositják a kutyak optimalis életet a tartók többsége . Kikötve semmi árnyék talán naponta egy vízcsere , vagy kennelbe 5 , semmi sétáltatás . Postasra babakocsidokra gyerekekre emiatt is ugranak , meggyűlölik az embert mert az tudatlan lusta és korlatolt .
2021. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
34%
Ezúton is üdvözlöm azt a panellakót, aki ugyanilyen megfontolásból tartja nagytestű állatát a panelben, ő meg elmegy dolgozni egész napra. Élvezhetjük nagyjából egész nap, hogy szerencsétlen állat ugat, nyüszít, mittudomén mi. Imádom a kutyatulajdonosokat, hogy ezt nem bírják felfogni.
2021. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
75%

Hihetetlenek ezek az önkéntes rendőrök akik úgy gondolják, megakadályozhatnak mást abban hogy mit csinálhat a saját tulajdonában arra hivatkozva, hogy majd LEHET, hogy zavarni fog. Ezt mégis hogy gondoljátok?

Ha ugat/nyüszít a kutya vagy nem szedik össze a szart akkor lehet birtokvédelmi eljárást indítani, bírságoltatni, de előzetesen vigyázzba állítani mindenkit, na, azt nem.

Az én egyik kutyám soha egy percet nincs otthon egyedül, nem ugat, nem nyüszít, a másik egész nap alszik, látom és hallom kamerán hogy egy hangja nincs. Miért is ne tarthatnám őket a saját lakásomban? Mert gipszjakabnak hülye szomszédja van?

2021. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
18%
Mert van HÁZIREND ami minden lakóra vonatozik.
2021. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
19# én legalább kés vagyok a fiókban.. Azt írnak bele a házirendbe amiről a lakók közösen megegyeznek...
2021. szept. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
73%

Annyi a szabály, hogy meg van szabva hogy méretkategóriánként, hány m²-nyi helyet kell biztosítani.


Lakóközösség, tetszik vagy nem, nem szólhat bele a kutyák méretébe, fajtájába, darabszámába mert az a magasabb rendű jogszabálynak ellentmond! Maximum a közös használatú helységeket szabhatja meg, hogy pórázon, szájkosárra vezethető azokon a kutya, illetve tartsa tisztán. Semmi mást.

Szomszédtól pedig pláne nem kell engedélyt kérni, magánterületen egészen addig azt csinálsz, amíg másokat nem zavarsz vele. Ha zavar a kutyaugatás, gyereküvöltés, zenebömböltetés, akkor a >jegyző< felé tehetsz bejelentést, de azt el is lehet felejteni, hogy valakitől elveteti bárki is a kutyáját.

2021. szept. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%
21-es, akkor szerinted én megegyezhetek a lakóközösséggel, hogy nem lakhatnak festett hajú nők a házban, mert az nem jó keresztényhez illő? És akkor onnantól kezdve tilos a hajfestés? Nem lehetsz ilyen bárgyú.
2021. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!