Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy panellakásban hány kutyát...

Karcsi022 kérdése:

Egy panellakásban hány kutyát lehet tartani?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom van erre jogszabály, hogy mekkora lakásban hány kutyát lehet tartani. Illetve hogy kell a szomszédok beleegyezése is ebbe. Én egy konkrétumot kérdeznék, hogy egy Bolognai pincs-ből 2db-t mekkora lakásban lehet tartani?

2021. szept. 1. 09:28
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
41%
Nálunk az egyik lakásban 4 kutyát tartanak. És nem kistestűek.
2021. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
86%
Olvasd el még egyszer amit írtam, és értelmezd. Magántulajdon használatát a közösség nem korlátozhatja, nem tilthatja az azon való tevékenységet, addig amíg azzal jogszabályt nem sértesz.
2021. szept. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
72%

1- [link]

2- [link]

3-

[link]



Boldog Karácsonyt

2021. szept. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
75%

Azoknak, akik meg háborognak azon, hogy helyi szinten nem lehet akármit, a szó, amit keresnek: JOGSZABÁLYI HIERARCHIA.

Alacsonyabb rendű szabályozás NEM MONDHAT ELLENT magasabb rendűnek.


(Házirend, SzMSz<Önkormányzati rendeletek<Miniszteri rendeletek<Kormányrendeletek<Törvények (PTK, BTK)<Alkotmány, Alaptörvény)

2021. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell bárki bele egyezése is,ha albérletbe vinnéd.A tulaj kell,hogy bele egyezzen.

10nm (tárgyak nélkül,élettér,ahol mászkálni tud) kutyánként minimum.

Tehát ha van egy 50nm-es lakásod,ennek viszont bútorok meg minden nélkül a használható,élettér része csak 25 akkor 2 kutyát tarthatsz.

2021. szept. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%
Albérletben a tulaj beleegyezése kell, egyébként az állatvédelmi törvénynek kell megfelelni. Illetve ha gond van, akkor szólhatnak a szomszédok. Nálunk 6 lakás és 4 kutya (kistestűek) van az emeleten, mégsincs ugatás, és a folyosó is max saras, ha olyan az időjárás, de akkor mindenki behozza a cipőjén, kutyaszar sose volt, szobatiszták a kutyák. Viszont fölöttük van egy albérlet, ahol 3 kutya van, és gond van az albérlővel, de nem a kutyák száma miatt, hanem mert büdösek, az ember is, egy másik kutyás sem büdös a társasházban csak ő, a lift is büdös utána. Egyébként nekem amúgy fura, hogy 1-nél több kutya esetén nagytestű kutyáknak is elég a törvény szerint kutyánként 6nm, lehet, hogy ezt nem ártana átgondolni a törvényhozóknak.
2021. szept. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!