Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem, ha a kutya...

Hogy kezeljem, ha a kutya megállás nélkül ugat?

Figyelt kérdés

Már szomszédok is jelezték, hogy zavarja őket a kutyaugatás, plusz van pár kisbaba a környéken és a kutyám imád esténként percekig, folyamatosan ugatni. Eléggé ugatós kutya, de szerencsére abból már kinőtt, hogy konkrétan a semmit ugassa. :D Viszont így is, ahányszor elsétálnak a házunk előtt vagy lát valakiket több házzal odébb beszélgetni, addig ugat amíg el nem mennek.

Nem tudom hogy kéne ezt kezelni, hisz rászólni mégsem akarok, mert tisztában vagyok vele, hogy egy kutya ugat, ezt nem vehetem el tőle. De elég zavaró nekünk is és másoknak is.

Akiknek volt vagy van ugatós kutyájuk, mit tennétek a helyemben?


2021. szept. 3. 19:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%

Pont nekem való kérdés....

Kertes házban lakunk,szomszéd néni reggelente mindig kint van az udvaron,amit feszt ugat a saját kutyája,és nem szól rá..

Van egy 4 éves gyerekünk,hamarosan érkezik a kisteso,a házunk mellett ugat a kutya,és nem csak hogy ugat,hanem ás a házunk tövébe


Férjem sokszor ment úgy nyáron dolgozni,hogy éjjel szinte nem aludt semmit a kutya végett,volt hogy egész éjjel ugatott.

Héti 3-4 alkalommal többször felkelünk arra hogy ugat a kutya..

Pár hete felébredtem 5 körül ismét,hogy ugat a kutya,elkaromkodtam magam,mi szólunk rá a szomszéd néni kutyájára,ekkor férjem kiment,és beszélgetett vele,és azt mondta,hogy ő nem tud mit csinálni,nem ütheti agyon..

És erre mondta a férjem, hogy legalább szóljon rá.

Békés emberek vagyunk,nekünk is vannak kutyáink,mikor kicsik voltak,ugattak,de folyton rájuk lett szólva,és csak akkor ugatnak ha valaki elmegy előttünk,és az ritka.

Na azóta sem változott a szomszéd néni kutyája,de nagyon utáljuk, és nagyon rossz gondolatok fordultak már meg a fejünkbe


Hulla fáradt vagyok,éjjel 2x keltet a szomszéd néni kutyája.

Bíróságra nem akarjuk tenni a dolgot,de valamit muszáj lesz tenni,mert a szomszéd néni semmit sem tesz..

Valakinek valami ötlet?

2021. szept. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%

Pedig igazán rászólhatnál, egy kutya dolga az, hogy a betolakodót jelezze, a pár házzal arrébb beszélgetők pedig nem betolakodók. Onnantól "betolakodó" valaki, hogy hozzáér a kaputokhoz.


Nagyon gyorsan lehet így mérgezés áldozata a kutyátok.


Lassú módszer, ha mindig rászólsz, gyorsabb, ha estére őt is bezárjátok a házba, de még az is működhet, ha ugatásgátló nyakörvet teszel rá. A nyakörvet elég néha rárakni(mikor nagyon ugatja a semmit), először a leggyengébb fokozatot próbáljátok, rá fog jönni, hogy a felesleges ugatás nem kívánt viselkedés, de mikor tényleg akcióznia kéne, ugatni fog(persze mikor nincs rajta nyakörv).


A házban kevésbé jutnak el hozzá a kinti ingerek, nem tudják lemérgezni, de jelezni fogja, ha valaki jön(főleg, ha rá is erősítetek).

2021. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
Nekem erről az utolsó szituációrol az Eltakaritónő c.film jutott eszembe. Ott is megállás nélkül ugatott a szomszéd kutyája 😂
2021. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Feketeruhasember ***** válasza:
54%

"13-as direkt írtam, hogy mozgok vele... Egyébként ezek szerint kifejezetten hülye kutyám van, mert magától is körbefutja háromszor az egész udvart, ha úgy tartja kedve."


Nézd, én csak kiragadtam ezt a részletet abból amit írtál, mert téves, de ezt itt évek óta pofázza mindenki hogy a nagy udvar nem helyetettesíti a sétát. Pusztán csak szerettem volna felhívni rá a figyelmed hogy az hogy nagy az udvar ne számítsd bele a kutya mozgatásába.

Egyébként pont nem jelent semmit egy ereje teljében lévő kutyának ha 3x körberohanja az udvart, azt én is megteszem elfáradás nélkül.


Mondok egy példát:


A juhászkutyáknak vagy vadászkutya fajtáknak tipikusan 60-90 perc szigorú testmozgásra van szükségük naponta. Ebbe beletartozhat a futás, a játék más kutyákkal, kirándulás, a „hozd vissza” játék, és a többi.


Valószínűleg gyerek vagy még, és tanulod még hogyan kell nevelned a kutyádat, feltételezem ezért IS tettél fel kérdést részben.

Jobban lehetne segíteni ha leírnád azt is milyen korú, milyen fajtájú vagy fajta jellegű kutyád van.

2021. szept. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj,hogy ezek szerint csak én nem sajnálom lemérgezni őket.

Tény és való,hogy a gazdájuk hibája,hogy nem szól rájuk,de b*zdmeg nem a szomszéd asszony ugat egész este.

3 kutyáját tűntettem el,azóta macskái vannak.Azok szerencsére ivartalanok,mert így hozta el őket mástól így nem fial ide legalább az övé másik 100-at.


Sajnáltam a kutyákat,de ez van.Én fixen nem fogok egy-egy kutyaöltőn át szarul aludni (ami sokszor 10-15 év..) csak mert képtelenek egy "Kussolj már b*zdmeg" szöveggel csitítani a kutyákon.

Pedig újak a nyílászáróim! De ha közvetlenül a szomszéd kertjében ugat az a korcs akkor nincs mit tenni,a legjobb vastag üveg se fogja felfogni az összes zajt,nyáron meg nem fulladhatok meg a lakásomban,hogy csukott ablak mellett aludjak más kedvéért.


Plusz,ha egy kutya ugat,felveri a többit is és legalább egy óra mire mind elcsendesedik.Mióta a hölgyike elmacskásodott szinte nem is hallani a környék kutyáit,csak ha valaki sétál arra.Éjszaka erre alig jár valaki.


Gonosz vagyok? Ja.Pokolra jutok? Lehet.Ki nem szarja le.Most nyugodtan alszok végre 2 év szenvedés alatt.Neki is megmondtam,jelentsen fel nyugodtan.Bárkinek ugyan ezt mondanám,a nyugalmam és az a pár óra alvásom ami jut minden mellett nekem fontos,és aki nem tartja tiszteletben azt én sem fogom tiszteletben tartani.

A zene,a házi bulik az más.Azok nem minden naposak.Egy évben egyszer egy szülinapozás,egy előléptetés buli,egy akármi bele fér,a folyamatos,minden napos,minden éjszakás kutyaugatás nem.


ÉS NEM ÉRDEKEL,hogy "a kutya ugat,és ez a dolga".

1.Nem az a dolga hogy egész nap ugasson,be se fogja a pofáját.Ha valaki be akar jönni,elmegy a ház előtt lehet ugatni,amúgy meg semmi oka és kussoljon mint a többi.

2.Nekem nincs kutyám,nekem ne riasszon torka szakadtából,hogy arra elment egy ember.Elég jelezni a gazdájának,azt se egy órán át miután rég hült helye van a járókelőknek.

2021. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

21-es pont ez a probléma, hogy csak kiragadtál a mondatomból koncepció nélkül egy részt. A nagy udvaros részt arra értettem, miszerint lehetőségem van vele itthon is mozogni, mert nagy a tér. Egyébként járunk sétálni is, nem hanyagolom el.


Keverék kutyus, fajtát nem is tudnék mondani, akitől elhoztuk nem foglalkoztak szegény kutyusokkal, ő is csak egy baleset volt. :/ (Megjegyzem nem szaporító volt! Soha nem támogatnám őket.) Még csak 9 hónapos, tehát változni fog a jelleme csak nem mindegy melyik irányba.

2021. szept. 3. 21:19
 17/28 anonim ***** válasza:
70%

Borzasztó egyszerű a válasz erre a kérdésre, a kutyára rá kell szólni!!! És jutalmazni kell, ha szót fogad!


4 kutyám volt, ebből kettő rohadtul ugatós, de érdekes módon a neveléssel (rászólsz) működik. Ugyanúgy ahogy egy gyereknél is, tudnia kell, ki is a "főnök".

2021. szept. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Feketeruhasember ***** válasza:
44%

"21-es pont ez a probléma, hogy csak kiragadtál a mondatomból koncepció nélkül egy részt. A nagy udvaros részt arra értettem, miszerint lehetőségem van vele itthon is mozogni, mert nagy a tér. Egyébként járunk sétálni is, nem hanyagolom el."


A koncepció jó, csak ezt a nagy udvar dolgot hanyagold belőle, mert félreértenek, voltaképpen a kutya mozgatása szempontjából az egyik leg lényegtelenebb kérdés mekkora az udvarod.

Ha akarod bemásolom neked ezeket a kérdéseket is.

Értem az álláspontod, de te is értsd meg én miért szóltam:)


Sokan panelban tartanak nagytestű kutyát és oldják meg a kutya mozgatását példaértékűen. A kutyának a legideálisabb az, ha a gazdája mellett lehet a lakásban, házban.

2021. szept. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
65%
Fáraszt és szólj rá, de a kutya ugat (csak a mennyiség nem mindegy, meg hogy mit).
2021. szept. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
63%

A szomszédunkban volt egy németjuhász. Tavaly pusztult el 13 évesen. Ő is nagyon szeretett ugatni.

Viszont, ha a gazdái - egy idős házaspár - rászólt, hogy csend legyen, abba is hagyta az ugatást! Nevelés kérdése.

2021. szept. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!