Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném le a kutyáktól...

Hogy győzhetném le a kutyáktól való félelmem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Régóta félek a kutyáktól, egy rossz emlék miatt. De mostanság kezd zavarni, hogy ha meglátok egy kutyát elsősorban póráz nélkül közeledni elkezdenek remegni a lábaim és rettegek.


Mit tehetnék, hogy legyőzzem a félelmem?



2021. szept. 4. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Kutyás terápiával, vagy egyik barátod kutyájával. A lényeg hogy az adott kutya viszonylag nyugodt és jól nevelt legyen
2021. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Segíthetek benne ha szeretnéd. Tartottunk is pár kutyát illetve engem valamiért a problémásabb kutyák is szoktak kedvelni :D.

Az unokatestvérem hasonlóan hozzád, tartózkodik a kutyáktól. Így megértem hogy nem mindenkinek jön természetesen.

2021. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Pzsivchológia, cuki kutya. De ezt nem tom, régebben én is féltem, persze em betegesen, és elmúlt. XD
2021. szept. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

A kiksutyaktól csak nem félsz, kezdd velük. Az állatmenhelyeket javasolnám, mondjuk ott vannak mindenféle természetű kutyák, de egyikük sem tud bántani és a legtöbb kutyus farokcsóválva megy oda hozzád. Odarakod a tenyered hozzájuk és szagmintát vesznek, esetleg meg is nyalják. Ha ezt nem mered a nagytestűekkel, akkor kezdd a kölykökkel vagy a kisebb testű kutyákkal.


Az is segíthetne, ha azt a régi emlékedet felidéznéd. Gondolom, bántott egy kutya. Azt tudnod kell, hogy nem a kutya volt a hibás, hanem a neveltetése volt rossz vagy az, ahogy bántak vele.

2021. szept. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Én vettem egy kiskutyát.
2021. szept. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van erre megfelelő pszichoterápia
2021. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Semmit nem lehet tenni. Én is fílek a kutyáktól amik el vannak engedve és jönnek utánunk ugatva mikor anyuval megyünk a hegyre. 9 éves koromban ramugrott egy nagy farkas kutya és azóta félek. 10- 16 éves koromig mikor mentünk mamához a hegyre ha jött utánunk morogva egy vagy több kutya elkezdtem keresztet vetni magamra többször meg mondani az Udvozlégyet meg a Miatyánkot. Most már rosszabb vagyok mert nem imádkozom hanem visitok félelmemben és csipem anyu kezét. Ezért gyűlölök gyalog menni a hegyre mert a sok hülye bozgor magyar az utcán tartja a hamis kutyáját. Földek parlagon, csak a nagy paloták és a hamis kutyák az utcán.
2021. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A saját kutyamtol nem félek vagy akiről tudom hogy szelíd de ha az utcán jön utánad ugatva igen. Meg akkor is ha a kapu előtt megyek el és hallom ahogy a kapura ugrik és ugat keresztül,megrettenek.
2021. szept. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!