Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan "kell" kutyát választani?

Hogyan "kell" kutyát választani?

Figyelt kérdés
2 kiskutyából választhatok, honnan tudhatom, hogy melyik illik jobban hozzám? Mi alapján válasszak?
2021. szept. 4. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Érzésre, vagy amelyik kutya kiválaszt. Van olyan, hogy odamegy az emberhez az egyik, és akkor ezt lehet jelnek venni. Vagy ha nem egyformák akkor amelyik jobban tetszik.
2021. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A tenyésztő szokott segíteni, csak elmondod, hogy milyenre vágysz. Ha kettőt is alkalmasnak lát, akkor személyes találkozó és... amelyik előbb megy oda hozzád. Felesleges részleteznem. Tapasztalatból mondom, hogy azt fogod választani, meglátod majd. 😉
2021. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az éjjel születtek meg a kiskutyák, lányra adtunk le előjegyzést a tenyésztőnek. Két lányka született, ezért van lehetőség kettőből választani, de kicsit izgulok miatta :)

2021. szept. 4. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem is ilyen volt a helyzet, kérdező.

Szukát szerettem volna, ketten voltak az álomban. Leültem a földre, odahozták a két kicsit. Az egyik belemászott az ölembe és megharapta az orrom. Gondolkozás nélkül őt választottam, lassan 7 éve boldogan élünk együtt :D Szóval nálam a kölcsönös szimpátia és a kraft volt a döntő. De azt hozzáteszem, hogy én munkakutyát kerestem, kellett a wessen :D

2021. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál :)

Én is így fogok tenni, megvárom, hogy a kutyus válasszon ki. Szerintem így még nehezebb, mintha egy lenne, akkor nem is izgulnék, hogy milyen a kutyus, de így már, hogy van lehetőség a választásra, szeretném a "jobbat" választani :)

2021. szept. 5. 06:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a tenyésztő nem tudja megmondani, teljesen mindegy melyiket választod, mindkettővel jól járnál.


Én nem hoznék el olyan kutyát, amelyik terrorizálja a tesóit, piciként morog kaja közben és erőszakosan, levakarhatatlanul jönne hozzám. Azt se hoznám el, amelyik csöndben ül a sarokban, utoljára megy a tálhoz és nem keresi velem a kapcsolatot. Nekem az lenne a nyerő, aki játszik a többiekkel, nincs vele problémája, ha ő van alul, keresi velem a kapcsolatot, de ha jelzem, nem zaklat tovább.

2021. szept. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi két kan kutya kozul “valaszthattunk”, elmondtuk hogy miket szeretnenk vele csinalni, milyen elete lenne velunk es a tenyeszto ajanlotta, hogy az erosebb, “jobban osszerakott” kutyat hozzuk el, ne a kis cukika nyamnyilat. Nem bantuk meg, azota felnottek es latszik a kulonbseg, jol jartunk az ajanlott kiskutyaval.
2021. szept. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!