Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt korára más kutyákkal...

Felnőtt korára más kutyákkal egyre antiszociálisabb?

Figyelt kérdés

Igazából úgy látom napja válogatja, van amikor mindenkivel barátságos, de azért szereti megmutatni a fogait. Nem harap, nem sérülést akar okozni, csak elküldeni a másikat melegebb éghajlatra. Tudom, hogy nem a legszimpatikusabb viselkedés. Kölyökként sokat vittem kutyák közé bandázni, szocializálni, ​olyan 10 hónapos koráig. Akkor sem ő volt a legjátékosabb a csapatban, igazából csak úgy el volt a többi kölyök között. Most már 2 éves. Azt vettem észre mostanság, hogy egyre kevésbé szociális, gyakrabban küldi el a többieket magától, de egyébként jó kedvű, szeret sétálni. Másik 2 kutyával él együtt, velük semmi gondja, játszani is szokott. Létezik olyan, hogy egy kutyának nagy személyes térre van szüksége?



Egyébként bármelyik kutya mellett gond nélkül elsétál az utcán, nem provokál, nem balhézik. Vannak, akiket kimondottan bír, de ismeretlen kutyákkal nem szokott elsőre kedves lenni.


Ez esetben segítene, ha többet vinném kutyák közé, vagy ne erőltessem? Egyszerűen felnőtt és ilyen a jelleme?


2021. szept. 10. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivaros, az is bezeverhat a 'matrixba'. Amugy persze, ha rendszeresen jar idegen kutyak koze akkor nem lesz baratsagtalan ... valoszinu most sem baratsagtalan, csak nem tud tarsasagban rendesen viselkedni.
2021. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 hónapos kora óta nem vitted közösségbe, akkor ne csodálkozz. Elszokott tőle.

Folyamatosan kell hogy érjék idegen kutyák általi ingerek hogy ne vaduljon el tőlük, hogy tudja kezelni a szitut.

2021. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt elszigetelve. Alapból a park mellett lakunk, minden egyes nap találkozik más kutyákkal, csak a kutyacsapatokhoz már nem társulunk be, mint régen. Ilyen helyen van egyszerre kb 10 kutya. Régen ilyen játszó bandához jártunk, ahol mindegyik 1 év alatti volt, de azóta ez megszűnt. Arra értettem, hogy már nem járunk. Olyan kutyákkal, akiket éppen sétáltatnak, érintkezik. Azokkal sem mindig kedves.
2021. szept. 10. 19:49
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám is hasonló. Lassan 7 éves ivartalan szuka. Nem antiszoc, de erősen megválogatja a barátait, és első körben kimondottan domináns. Utcán, pórázon teljesen semleges (az őrjöngő kutyákkal is), azt is mondhatnám hogy mintha lenézné a többi kutyát. De ha egy kutyát elfogad, onnantól bármit elnéz neki.

Van ilyen személyiségű kutya, szerintem nem kell erőltetni a nagy társaságba járást. Azt követeld meg tőle, hogy semleges maradjon (ésszerű határok közt) a többi kutyával, de barátkozásra úgysem tudod akarattal rábírni.

2021. szept. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Vicces, amit írsz, mert néha én is pont ugyanúgy érzem, hogy lenézi őket, főleg amelyik őrjöng a póráz végén :D kihúzva, rájuk se nézve elmegy mellettük


Szukákal kedvesebb alapjáraton, de azért simán odaszól, ha nem szimpi neki a másik.

2021. szept. 11. 08:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint, kihúzza magát és peckesen ellejt előttük :D
2021. szept. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!