Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyógynövényeket keresne...

Milyen gyógynövényeket keresnek a kutyák, amikor "füvet rágnak"?

Figyelt kérdés

Van olyan gyógynövénykészítmény, amit kifejezetten kutyáknak készítenek, és pld teába lehet nekik főzni? Vagy van olyan lista, kimutatás, hogy milyen növények tesznek jót és milyen eü szempontból a kutyáknak, és ezeket hol lehet beszerezni?

El tudnám készíteni a kutyámnak a saját gyógynövény összeállításomat?



2021. szept. 12. 14:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért rágja a kutya a füvet, mert ég a gyomra. Ezzel csillapítja. Ha jól van táplálva, nem olyan étellel vagy eledellel ami megviseli a gyomrát, akkor nem rágja a füvet. Ez inkább akkor jellemző, ha főtt ételt adnak neki, amit rosszul fűszereznek, vagy túl erősen (a kutyához mérten), vagy oda adják neki a csípős pörkölt maradékát, és ég tőle a gyomra.
2021. szept. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyógynövény kell neki, csak fű, mert a gyomra ég.
2021. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bármilyen fű jó?

Gondolom bizonyos fajta növények jobbak a gyomrának.

Rendes kutyatápot kap, nem fűszeres pörköltet, mégis rágja a füvet. Néha a macska is.

2021. szept. 12. 15:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kutyáim jó minőségű tápot esznek, mégis eszik a füvet. Szimplán szeretik. 4 kutyám volt eddig, mind legelt, szuperprémium táp melllett is.
2021. szept. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
3, ami van, bár én ezt pontosan nem tudom, kettes voltam.
2021. szept. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyusom 1 éves korában került hozzám és kezdetben nagyon sokat "legelt", hiába prémium tappal etettem. Aztán rájöttem, hogy szeret egy csomó zöldséget, répát, uborkát, tököt, stb., úgyhogy én ezeket nagy mennyiségben beépítettem az étrendjébe. Azóta lényegesen sokkal kevesebbet rágja a füvet.
2021. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

6-os, a legtöbb kutya imádja a zöldséget. Tököt (csak sütve), sárgarépát, simán lehet nekik adni. Gyümölcsből, ami adható, az az alma, narancs, mandaring, banán, görögdinnye (sárgadinnye és mézdinnye nem), barack (kivéve a magja, mert bélszűkületet okoz).


Ami tilos: szőlő (konkrétan méreg nekik), mazsola, paradicsom (szívelégtelenséget okoz), burgonya, alkohol, csokoládé, kávé, élesztős tészták (pl. pogácsa), csonthéjasok (mogyoró, dió, stb.), avokádó, csont (sem főve, sem sütve, sem nyersen). De jobb, ha utánanézel, pontosan mit lehet és mit tilos adni a kutyának. Mi mindig utánanézünk, ha újfajta gyümölcsöt akarunk neki adni.

2021. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az anyakutya mutatta meg a kölykeinek, melyik füvet kell rágniuk. Soha sem tudtam rájönni, mi alapján válogatnak.
2021. szept. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy vastagabb szálú, magasra növő fűféle, amit kikeresnek maguknak.

Nem mindig a gyomorgond van a fűevés hátterében. Van, amikor csak kedveli a fű ízét.

2021. szept. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem hány a fűtől akkor akár azt is jelentheti,hogy több rostot kíván.


Farkaskonyhán illetve a Barfshopon is vannak szárított zöldség/gyümölcs keverékek. Be kell ázatni 10-15 percre. Én táppal keverem és nincs hasmas. Szeretik a kutyák. Bár még csak két napja adom :)

2021. szept. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!