Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott egy kutya és én...

Megtámadott egy kutya és én hozzávágtam az ásványvizes palackot, ha feljelentenek mi fog történni?

Figyelt kérdés

Előszöris utálom az állatokat, félek tőlük! Ahogy mentem ma haza, láttam egy "dögöt" ami a kapunk előtt állt, én be akartam menni az meg elkezdett ugatni én megijedtem és felmásztam a kapunk tetejére és torkomszakadtából elkezdtem üvölteni erre még mérgesebb lett az a dög. Ugatott össze-vissza én meg csak sírtam, szomszédok meg csak néztek körülöttem:(, egyik se segített volna. Ekkor elővettem egy félliteres üveget és hozzávágtam, de nem találtam el, csak a hátsó felét. Beugrottam az udvarunkra és gyorsan beszaladtam, anyukám nyugtatgatott, nagyon remegtem az ijedelemtől. Mikor anyukám kiment a dög már nem volt ott, de a szomszédok, közüllük az egyik nagy állatvédő, azt mondta, hogy nem hagyja ezt annyiban és feljelent engem és az anyukámat. Egyébként anyukám szereti az állatokat, de én utálom. Mi lesz ha fel leszek jelentve?

15/L


2010. aug. 31. 11:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

A szemedbe nézett? Ugyan miért néztél a szemébe? Ilyenkor egyszerűen ki kell kerülni. Nem kell vele foglalkozni, és így nem is fog megtámadni. Ha félsz, és nem így viselkedsz, viszont megfog.


Nem azon kéne aggódnod, hogy feljelentenek-e. Nem fognak. De, neked valami kutyás terápia kéne, mert ez nem normális, hogy így félsz. Ez természet ellenes. Ha valakinek ennyire fóbiája van, tennie kell ellene.


Biztos nem erre a válaszra számítottál, de attól még így van.


A kutyákkal szembeni abnormális félelmed csak bajt fog okozni.

2010. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%

Mindegy, hogy kóbor vagy nem kóbor, kicsi vagy nagy, ez bármikor bárhol előfordulhat, és most borítékolom neked, hogy elő is fog fordulni. Legközelebb viszont men biztos, hogy ilyen szerencséd lesz. Utána a korházi ágyon majd utálkozhatsz, ha lesz hozzá kedved. Ezt rajtad kívül senki más nem tudja megakadályozni. Puffoghatsz és mérgelődhetsz, hívhatod ezt akárminek, felőlem utálatnak is, de az tény, hogy ez egy pszichés BETEGSÉG. Nem tehetsz róla, de tehetsz ellene! Kérd szakember segítségét! A kutyatámadások 99 százaléka elkerülhető lenne, ha az emberek megfelelően állnának hozzá a kutyákhoz. De már az is nagy haladás lenne, ha egyszerűen csak úgy el tudnál menni egy (esetleg ugató) kutya mellett, hogy nem veszel róla tudomást!


És nincs jelentősége, hogy a kutya kinek a hibájából van ott, ahol nem kellene lennie! Ha már ott van, akkor az én dolgom úgy viselkedni, hogy ne harapjon meg, mert ha mégis megharap, akkor az utólag már nem segít rajtam, ha később felelősségre vonják a gazdáját is. Ha nem tudok úszni és félek a víztől mert már majdnem belefulladtam egyszer, akkor nem azért kampányolok, hogy tüntessük el az összes vizet a Földről, hanem keresek egy úszómestert aki megtanít úszni.

2010. aug. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
33%
Nem lehet hogy nagy utáladotban előbb bántottad az állatot mint hogy tényleg támadni akart volna?
2010. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%

Nem tudom miért kell ennyire bántani a kérdezőt, mert nem szereti az állatokat és fél tőlük. Nehogy már az emberek alkalmazkodjanak a kóbor kutyákhoz.

Amúgy meg teljesen normális dolog ha valaki fél a kutyáktól. Minden joga megvan, hogy féljen. Nem ismeri azt az adott idegen kutyát, nem tudja mijen a viselkedése.

Én collie tenyésztő vagyok, immáron 15 éve. Nagyon szeretm az állatokat, de egy ismeretlen kóbór kutyától én is piszkosul félek. Én csak a saját kutyáimat ismerem 100%-osan, tőlük természetesen nem félek, de egy számomra ismeretlen kutyától tartok. Természetesen tudom mit kell tenni, ha egy idegen kutya fenyegetően közelít, de akkor is abszurd dolog, hogy még a kérdezőt tekintitek ELMEBETEGnek, mert fél, retteg a kutyáktól.

Mondok nektek valamit. Én meg a macskáktól félek baromira. Szószerint sokkot kapok mikor megközelít egy macska. Rettegek tőlük. Igaz tudom, hogy nem támadnak, de aakor is. Nem tehetek róla. Nekem nincs is macskám ezért. Most akkor ezért menjek, feküdjek be a pszichiátriára, mert félek a macskáktól? Nehogy nekem kelljen a macskákhoz alkalmazkodnom.

Én is ismerek illetőt, aki fél a kutyáktól, és mégsem szoktam őtt evvel szekálni.

2010. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Ez nem így működik. Szó sincs arról, hogy neki kell alkalmazkodnia. De a túlzott, természetellenes félelem, az nem normális dolog. A fóbia, az betegség, amit kezelni kell. Különben, csak baja lesz belőle, és simán megtámadják majd ezután is a kutyák.


Ha leküzdi a fóbiáját, kevesebb gondja lesz a kutyákkal. Ez az ő érdeke!

2010. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
14%
A tenyésztő válaszoló vagyok. Kifelejtettem: téged kedves kérdező nem jelenthet fel senki, mindenkinek joga, hogy védje magát. Ellenben te feljelentést tehetsz, hogy egy kutya megtámadott, és ha megtalálják azt a kutyát, akkor a sintértelepre is bevihetik, és akár ki is írthatják azt a kutyát.
2010. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
53%
Az tényleg nagyon sokat segítene a kérdezőn ha a kutyát altatnák el! ehhez csak gartulálni tudok!
2010. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim válasza:
63%

Tényleg nem kéne a kérdezőt szekálni. Ha jól olvasom, nem úgykezdődött, hogy bepánikolt, hanem simán be akart menni a kutya mellett, az meg elkezdett ugatni rá, azaz támadóan viselkedett. Azért egy ugató, vicsorgó kutyától megijedni szerintem nemhogy nem beteges, hanem teljesen ösztönös, és magától értetődő. Az már más dolog, hogy nem a legjobban reagálta le a helyzetet, hiszen nyilván a kutya még ingerültebb lesz, ha kiabálnak vele, vagy megdobják. De legyünk őszinték: ha hirtelen megijedünk, hányan vannak közöttünk, akik mindig a legésszerűbben viselkednek? Biztos akad ilyen, de nem jellemző. Az ember ijedtében sok hülyeséget csinál,még akkor is, ha egyébként tudja, hogy mi lenne e teendő. Ettől még nem "beteg", ez teljesen normális emberi reakció...


És ne felejtsük el: szabadon volt egy kutya az utcán! Inkább ez itt a probléma. Azt meg nem is tudjuk, hogy esetleg nem volt-e tényleg veszélyes, vad esetleg veszett...

2010. aug. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Hát én aztán biztos nem fogok az állatokhoz alkalmazkodni, és tuti hogy nem fogok kifizetettni több ezer forintokat a pszichológusnak, hogy szabadítsanak meg ettől. Inkább normális kutyagazdák kellenének, akik törődnek velük, de én nem ilyen vagyok ezért nincs állatom se.
2010. aug. 31. 14:16
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj, kedves Kérdező (meg a nagyokos collie tenyésztő is)! Ki alkalmazkodjon, ha nem az intelligensebb, okosabb élőlény, azaz az ember? A másik - jelen esetben a kóbor kuyta - ugyanis biztosan nem fog! Azután lesz ami lesz. Azért javasoltam, hogy Te változtass, mert Neked adott a lehetőség a változásra, mivel ember vagy és kaphatsz hozzá külső segítséget is. A kóbor kutyákkal meg nem tudsz mit kezdeni, azok vannak és kész, nem tudod őket egy mozdulattal eltüntetni az utcáról. A lehetőség adott, ha élsz vele azzal csak te nyersz, ha nem élsz vele, az meg már nem a kóbor kutyák hibája. Ők ez után is jól el lesznek körülötted, te meg rettegésben élheted le az életed. Szerintem ezt már 15 éves ésszel is fel lehet fogni...
2010. aug. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!