Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtámadott egy kutya és én...

Megtámadott egy kutya és én hozzávágtam az ásványvizes palackot, ha feljelentenek mi fog történni?

Figyelt kérdés

Előszöris utálom az állatokat, félek tőlük! Ahogy mentem ma haza, láttam egy "dögöt" ami a kapunk előtt állt, én be akartam menni az meg elkezdett ugatni én megijedtem és felmásztam a kapunk tetejére és torkomszakadtából elkezdtem üvölteni erre még mérgesebb lett az a dög. Ugatott össze-vissza én meg csak sírtam, szomszédok meg csak néztek körülöttem:(, egyik se segített volna. Ekkor elővettem egy félliteres üveget és hozzávágtam, de nem találtam el, csak a hátsó felét. Beugrottam az udvarunkra és gyorsan beszaladtam, anyukám nyugtatgatott, nagyon remegtem az ijedelemtől. Mikor anyukám kiment a dög már nem volt ott, de a szomszédok, közüllük az egyik nagy állatvédő, azt mondta, hogy nem hagyja ezt annyiban és feljelent engem és az anyukámat. Egyébként anyukám szereti az állatokat, de én utálom. Mi lesz ha fel leszek jelentve?

15/L


2010. aug. 31. 11:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%

A collie tenyésztő vagyok. A kóbor kutyákat kéne megszüntetni,nem másokat bántani azért mert fél a kutyáktól. Senki sem egyforma. Én sem megyek oda olyan emberhez a kutyáimmal, aki fél a kutyáktól, meg nem engedem őket kóborlásra, mint néhányan teszik. Ennyi. Elég baj, hogy a mai világban egy ember ne tudjon bemenni a saját háza kapuján, mert a kapu előtt egy vérszomjas kóbor kutya áll, és még az illető hunyászkodjon meg a kutya, meg néhány fanatikus állatvédővel szemben. Ez már felháborító. Még rettegjen és alázkodjon meg szegény ember, akit megtámadnak.

Kicsit elkéne gondolkodni ...

2010. szept. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%

A collie tenyésztő vagyok. Nem szeretem, ha lenéznek, vagy sznobnak néznek, amiért tenyésztő vagyok; nem vagyok nagyokos. Nem kell kigúnyolni.

Amúgy aranykoszorús mestertenyésztő vagyok.

2010. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, hogy ki vagy, felnőtt emberként lehetne annyi eszed, hogy ha van két alternatíva, akkor nem azt választod, amit biztosan nem tudsz megvalósítani! A kóbor kutyákat eltüntetni nem tudod, de ha egyáltalán nem lennének, akkor is bármikor előfordulhatna, hogy egy véletlenül elszökött kutyával találja szembe magát a kérdező. A másik alternatíva, hogy a kérdező fejleszti magát és változtat a hozáállásán. Ez sokkal reálisabb mint a te álomvilágod, és jelentősen csökkentené annak a veszélyét, hogy valaha is kutyatámadás áldozatává váljon! Miért olyan nehéz ezt felfogni? Senki sem akarja bántani a kérdezőt, de neki azzal nem lesz jobb hogy sajnálkozunk és szörnyülködünk a sok kóbor kutyán és együttérzünk vele.
2010. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
63%

"A collie tenyésztő vagyok. Nem szeretem, ha lenéznek, vagy sznobnak néznek, amiért tenyésztő vagyok; nem vagyok nagyokos. Nem kell kigúnyolni.

Amúgy aranykoszorús mestertenyésztő vagyok."


Lehetsz akármilyen koszorús, akkor sincs benned jóérzés! Pont egy kutyákkal foglalkozó ember fejében fogalmazódik meg olyan gondolat, hogy egy kóbor kutyát ki kell írtani! Gratulálok!!! Te is csak olyan kutyatulajdonos vagy akinek a kutya ott kezdődik, hogy milyen papírokkal rendelkezik! Hát, nem! Nekem a kutya ott kezdődik, hogy a szemembe néz! És teljesen mindegy, hogy milyen keverék, nekem csak az állat számít!

2010. szept. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

A kóbor kutya jelenséget meg lehet szüntetni, és meg is kell szüntetni. Ez az EU egyik irányelve a sok közül. Vannak olyan EU-s országok, ahol nem ismerik már a kóbor kutya fogalmát, mivel tiltott dolog a kutyát kóborlásra kárhoztatni. Csak elmondom, hogy amúgy hazánkban is törvény írja elő a kutyák kóborlásra kényszerítését, magyarul kidobását, de sajnos vajmi kevesen tudják ezt. Ugylátszik.


Kitérve a tenyésztő mukámra: én nem a menhelyeknek gyártok kutyákat. Nálam a fajta tökéletesítése a fontos, amihez nyilván a megfelelő papírok, igazolások, szűrések és kiállítási címek kellenek.


Valamint nem vagyok állatutáló.

2010. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szűntesd meg! Tudod, a törvény nem elég, az be is kell tartatni. Addig viszont még sok kutya megharaphatja a kiscsajt, ha továbbra is így reagál.
2010. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
50%

"Ellenben te feljelentést tehetsz, hogy egy kutya megtámadott, és ha megtalálják azt a kutyát, akkor a sintértelepre is bevihetik, és akár ki is írthatják azt a kutyát."


Ja, még jó, hogy nem vagy állatutáló! Kösz, hogy említed, mert még félreértenénk!

Az a probléma, hogy tudod itt osztani az észt, meg állítani, hogy az EU-ban mik az elvárások, csak éppen nem az jön le a szavaidból, hogy az állatok helyzetét tartod megoldandó feladatnak! Aki szereti az állatokat, az úgy látja, hogy a jelenleg kóborló kutyák elhelyezését kell megoldani, majd fejleszteni az állattartási kultúrát, és mindent megtenni azért, hogy több kutya ne kerüljön utcára. De ez nem (téged idézve) kiirtással érhető el! Mert mi emberek vagyunk felelősek azért, hogy ezek az állatok az utcán kóborolnak!!! Az, hogy más országokban ez a jelenség nem létezik annak köszönhető, hogy megvan a megfelelő kultúrájuk az állatartáshoz. Ivartalanítják a kutyákat, nem csapják ki felelőtlenül az utcára, mondván had rohangáljon! Csak ide el kéne még jutnunk!

2010. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Relax
2014. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!