Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzam el vagy maradjon? Hogy...

Hozzam el vagy maradjon? Hogy jobb a kutyának?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, és nem tudom, hogy a kutyát anyuéknál hagyjam, vagy hozzam el magammal. Én nagyon szeretném, ha velem maradna, mert a családból én szeretem őt a legjobban, én foglalkozom vele a legtöbbet, orvoshoz is én szoktam vinni, viszont a kutya már idős, az egész életét ott élte le anyuék kertesházában. Nem tudom, mi lenne jobb a kutyának, félek, hogy nem szokná meg ennyi idő után az új helyét, de anyuékra sem szívesen hagynám, igaz szeretik ők is és talán mindent elintéznének, ha orvoshoz kell vinni vagy ilyesmi (bár lehet engem hívna inkább haza, hogy oldjam meg, nem tudom), de én mindenképpen többet foglalkozom a kutyával.


A lényeg, a kutyának akarom a legjobbat. Szóval vigyem magammal én, aki mellett jobb helye van, vagy maradjon ott, ahol megszokta a helyét? Látni is rosszul lát már, szóval az új hely ebből a szempontból is necces lehet. Egy 13 éves labradorról van szó.

Megszakadna a szívem ha nem láthatnám mindennap, de azt nem akarom, hogy a kutya stressznek legyen kitéve a költözéssel.


2021. szept. 14. 12:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az lemaradt, hogy ha viszem természetesen ugyanúgy kertesházban lenne.
2021. szept. 14. 12:41
 2/19 anonim válasza:
84%
Szerintem hozzászokna az új helyzethez de ez több mindentől függ. Hova költözöl, kertesbe vagy panelba? Mennyire viseli az egyedül bezártságot? Mennyi időre lenne egyedül otthon? Szerintem ezeket a szempontokat nézd és gondold át :)
2021. szept. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz kert akkor nem hiszem hogy gond lenne
2021. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Valószínűleg otthonról dolgoznék, szóval vele tudnék lenni egész nap.
2021. szept. 14. 12:50
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

Hú, lassan nálunk is aktuális a kérdés... Csak, mivel én 3 napokat 12 órázok, nem tudom elhozni.

De ha nagyon lebetegszik a kutyám öregkorára, lehet rábeszélem a férjem... 12 éves mudim van. Vele akarok lenni az utolsó időkben...


Te ha otthonról dolgozol, szerintem vidd el. Legalábbis próbáljátok ki. Ha szállítható a kutya, tehát nem hány egyfolytában az autóban, mint az enyém, akkor nem is lesz neki akkora megrázkódtatás az utazás.

Mekkora a távolság? Nálunk 50km. Csak szedálva lehetne hozni :(

2021. szept. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
87%
Szerintem akkor mindenképp vidd ha nem lesz egyedül, és kertes is a ház
2021. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Szeret autózni, ezzel nem lenne gond. Én tényleg csak az új hely miatt aggódom.
2021. szept. 14. 13:07
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, akkor ha odaköltöztél, berendezkedtél, akkor vidd el. Meglepően hamar tudnak alkalmazkodni.
2021. szept. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8

Ilyen idős korban is?

2021. szept. 14. 13:14
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kutyának az a lényeg, hogy ott legyél neki. Egy lmacska más lenne. Pl. amikor költöztünk, az új helyen “eltűnt”. Kis keresés után megtaláltam a kaparófa házikójában seggel kifelé, orra a sarokban, hogy ne is lássa az új helyet.


Na egy kutya nem ilyen.

2021. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!