Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzam el vagy maradjon? Hogy...

Hozzam el vagy maradjon? Hogy jobb a kutyának?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állok, és nem tudom, hogy a kutyát anyuéknál hagyjam, vagy hozzam el magammal. Én nagyon szeretném, ha velem maradna, mert a családból én szeretem őt a legjobban, én foglalkozom vele a legtöbbet, orvoshoz is én szoktam vinni, viszont a kutya már idős, az egész életét ott élte le anyuék kertesházában. Nem tudom, mi lenne jobb a kutyának, félek, hogy nem szokná meg ennyi idő után az új helyét, de anyuékra sem szívesen hagynám, igaz szeretik ők is és talán mindent elintéznének, ha orvoshoz kell vinni vagy ilyesmi (bár lehet engem hívna inkább haza, hogy oldjam meg, nem tudom), de én mindenképpen többet foglalkozom a kutyával.


A lényeg, a kutyának akarom a legjobbat. Szóval vigyem magammal én, aki mellett jobb helye van, vagy maradjon ott, ahol megszokta a helyét? Látni is rosszul lát már, szóval az új hely ebből a szempontból is necces lehet. Egy 13 éves labradorról van szó.

Megszakadna a szívem ha nem láthatnám mindennap, de azt nem akarom, hogy a kutya stressznek legyen kitéve a költözéssel.


2021. szept. 14. 12:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

,,mert a családból én szeretem őt a legjobban, én foglalkozom vele a legtöbbet, orvoshoz is én szoktam vinni," Ennyi bőven elég indok, hogy vidd magaddal. A kutya amúgy sem a helyhez ragaszkodik, hanem a gazdájához. A gazdája pedig te vagy. :)


Rossz lenne neki, ha idős korára elhagynád. Keresne téged, ez stresszelné és nem a költözés. Neki mindegy hol van csak veled legyen.

2021. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 14. 14:36
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazából..minden amellett szól,hogy vidd.

Kertes ház,te ellátod,jobban is szereted azt mondod,többet is foglalkozol vele.

A kutyának az a fontos,hogy kivel van,nem az hogy hol.:)

2021. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
Te foglalkozol vele, szerintem hozzád sokkal jobban kötődik mint a helyhez. Hamar megszokja, kert is lesz, otthonról is dolgozol. Tökéletesebb nem nagyon lehetne a helyzet.
2021. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Rendben van, akkor eldöntöttem, viszem magammal :) nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!
2021. szept. 14. 19:45
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nagyon örülök 🥰
2021. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak meg szeretnélek erősíteni ebben, egyértelmű, hogy vidd! Először mikor csak a kérdésed és aláírását olvastam azt hittem lakásba fogsz költözni, de még ebben a tudatban is az a válasz fogalmazódott meg a fejemben, aminek a lényege, hogy vidd, majd bekommentelded, hogy ugyanúgy családi kertes házba mész, így még csak szokatlan nehézség sem lesz! Azt sem tudom hogy jutott eszedbe, hogy ne vidd! Én kutyám egyértelmű, hogy jön oda ahol élek. Szegény nagyon kilett volna, ha elhagyod. Így viszont minden happy!:)
2021. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképp magammal vinném.Te vagy a falka vezére számára.Te hozzád kötődik.Szerintem nagyobb trauma ha elszakad tőled mint egy új otthon.
2021. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
18/18 késön láttam meg hogy döntöttél.Gratulálok minden jót nektek.
2021. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!