Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jók lesznek ezek a tápok a...

Jók lesznek ezek a tápok a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Hétvégén fogunk menni érte örökbe fogadni. Addig összeszedjük a dolgokat. Most az érdekelne leginkább, hogy mivel etessem. Az alábbiakat néztem ki neki:

[link]


[link]


2021. szept. 14. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az hogy te kinézel egy tápot az jó és fontos, de egyáltalán nem biztos hogy a kutya gyomra is bírni fogja. Válassz ki egyet, próbáld majd ki vele, ha nem oké valami, válts. Benne van a pakliban, hogy 10-15 gyártót próbálsz végig, amire megtalálod a megfelelőt.


Másfelől, én elég gyenge tápnak látom a FitActive-ot. Ettől függetlenül kezdésnek nem rossz választás, valószínűleg a menhelyen sem superpremiumot esznek, kevésbé lesz radikális a váltás. Hosszú távon én egy olyan mellett próbálnék lehorgonyozni, amiben nincs, vagy nagyon kevés a gabona/kukorica.

2021. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy 4-5 féle tápból rendelj próba csomagot. Ezek fél-1 kg-os, kis kiszerelésűek. Ameyik ízkik neki, abból érdemes aztán többet venni.

Pl. az én kutyám valamiért nem szereti a Platinumot, ami azért egy elég jóminőségű táp. Én szépen elképzeltem, hogy majd milyen jóízűen fogja enni, de az élet felülírta.

2021. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
semmi értelme hipoallergén tápot etetni alapjáraton, kissé drága is ez a táp
2021. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Először is hívd fel a menhelyet hogy pontosan mit eszik most és azt szerezd be, ahhoz apránként keverve mehet majd más. A hús nem opció egyébként?
2021. szept. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Első körben kérdezd meg ott mit evett.


Ugyan is rögtön nem célszerű tápváltást csinálni érdemes lenne pár napig ugyan azt adni amit a menhelyen kapott ha az egy olcsó lidl-s táp akkor is. Aztán utána lehet keverni és fokozatosan átváltani majd az általatok választott tápra.


Fit active egy középkategóriás táp.


Eleinte egyébként ez is jó lehet.


Ismerősöm menhelyi kutyájának pl magas minőségű tápot nem lehet adni hiába a fokozatosság,mindentől hasmenése volt.


Nem is tudom mivel etet de középkategóriás az is. Igazából szép tőle a kutyája. Kevés a széklet,izmos és szép a szőre is.


Én kutyám bár tenyésztőtől jött, sajnos 4 hónaposan benyelte a Giardiat nagyon sok idő volt mire kikezeltük,csúnyán tönkre tette a bélrendszerét. Érzékeny is lett. Szarul is hasznosított. Mindenki által magasztalt Platinumtól csontsoványra fogyott 1,5 hét alatt dupla adag mellett.


Sokáig gyógytápot kapott,amitől bár picit hízott,de stagnált,és még így is sovány volt. Nála kisebb alomtesója többett nyomott nála. Ha egymás mellett volna olyan volt az enyém mint akit éheztetnek.


Aztán 7 féle tápot próbáltunk mire meglett a befutó! és decemberben lesz 2 éves!! :D


Nálunk az Italicus hipoallergén halas vált be. Végre elérte a jó kondiciót,normális a széklete,látszik,hogy hasznosítja,nem csak átmegy rajta. Igaz sok idő volt és sok pénz kidobás.De végre megvan,nem váltanék márkát!


Próbáltunk kettő hidegen sajtolt tápot, próbáltunk középkategóriát,próbáltunk magas kategóriát árakat nem nézve,csak végre hízzon. És semmi..


Szóval ezzel csak azt akarom írni,hogy majd a kutya szervezete eldönti mi a jó neki.

2021. szept. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3: Ha szerinted ez a FitActive táp drága, akkor te inkább ne tarts kutyát!


Mikor én elhoztam a kutyámat, nem sokat tudtam a tápokról, először egy random csirkés tápot kapott, amitől iszonyatosan vakarózott. Később éppen ezt a FitActive-ot kapta, de még mindig nem volt az igazi. Mi kipróbáltunk vagy 10 féle tápot, volt olyan is, ami ilyen félszáraz táp volt és imádta, de sajnos attól is viszketett.

Végül kiderült, hogy nem csak a csirkére, de a marhára is allergiás.


Most már kiforrott a dolog: Acana gabonamentes bárányos tápot kap plusz monoproteines konzervből halat vagy birkát és kiegészítésnek lazacolaj. Azóta nincs vakarózási probléma, a szőre is nagyon szép.

2021. szept. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6


mert mért ne?


mi a problémád?



az, hogy a te kutyádnak minden féle baja van?


régen ezt egyszerűen megoldották, nem is szaporodtak szana széjjel az ilyen kutyák, csak az egészségesek...


amióta a szaporítás, "tenyésztés" civilek, úri huncotok kezében van, azóta normális vagyonokat kutyára, mint hóbort elkölteni

2021. szept. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"mert mért ne?"

Azért, mert a FitActive az egy elég olcsó, középkategóriás táp. Egy fokkal jobb, mint a sarki kisboltból a 500 Ft/kg árú táp, ami húst nem látott, de nyomába sem ér a normális minőségű tápoknak.

Bizony, a normális táp nem olcsó. Olyan 1500-2000 forint/kg ártól kezdődnek a jó tápok.


Sajnálom szegény kutyát, mikor látom, hogy a boltban veszik neki a konzervet, amiből 200 forint az 1 kilós...

2021. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Sajnálom szegény kutyát, mikor látom, hogy a boltban veszik neki a konzervet, amiből 200 forint az 1 kilós..."



És mit teszel ellene?


Lefogadom nem nyomtál a tulaj kezébe egy 20-ast, hogy vegye meg a drága tápot



a leírásban meg a linket nézd meg , 900ft / kg tápról van szó, bástya

2021. szept. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!