Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsek a kutyámon?

Hogy segítsek a kutyámon?

Figyelt kérdés
Már nagyon idős a kutyám, kennelköhögés naponta jelentkezik nála sajnos. Viszont ma elterülve feküdt, és véres volt a mancsa. Azt hittem bele lépett valamibe, de szétnézek, és az egész udvaron vérfoltok. Fel is volt fújódva, nem is nagyon mozgott. Kihívtuk az állatorvost, ő azt mondta, hogy nem lát nyálkát a vérben, hanem az tiszta, és elszakadt egy ér, az okozta a vérzést, a hasán sem érez semmit (előtte nem régen evett), az hogy nem mozdult (egyébként mikor az állatorvos kiérkezett felugrott mintha mi sem történt volna), a sokktól van. Azóta fekszik szegény, fel tud kelni, de inkább nem mozdul, csak fekszik :( Átraktuk a kedvenc takarójára, de visszamászott a fűre. Kapott gyógyszert, antibiotikumot, amit majd pênteken kell ismételni. Mivel tudnék neki segíteni addig is? Mi lenne a helyes? Még nem történt velem ilyen, le is sokkolt, várom a tippeket.

2021. szept. 15. 19:00
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
88%
Hívni kell egy normális állatorvost.
2021. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Írd meg üzenetben akkor légyszíves 🥺
2021. szept. 15. 19:11
 3/46 A kérdező kommentje:
#1 ő az egyetlen aki rendel még ilyenkor is, kijárós sajnos, a legközelebbi rendelő, ami már bezárt akkor mikor történt is 30 km innen, ez volt most az egyetlen amit tudtunk tenni..
2021. szept. 15. 19:16
 4/46 anonim ***** válasza:
81%
2.gondolom mert úgy fogalmaztad..
2021. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem kennelköhögés, hanem fullad a kutya, szerintem szívelégtelenség, feltelt a tüdeje. Másik állatorvos!!!
2021. szept. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
33%

Akkor hivd ki, hogy altassa el, most mit lehetne erre irni?

Ha nem akarod elvinni mashova, akkor ugysem eri meg a reggel, de legalabb jo sokat szenved addig.

2021. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
44%

2. vagyok.


Azt írtam volna, mint a 7. kíváncsi vagyok törlik/bannolják-e, mert máskor ha itt a Gyakori állatos rovatában valaki ezt javasolja, el van ám hajtva az anyjába, de rendesen.

2021. szept. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
82%
A szeme alját ha lehúzod, a nyálkahártya, illetve az ínye nem fehér? Nyomd meg az ínyét, mennyi idő alatt lesz rózsaszín? Nehogy elvérezzen szegény. Hőt lehetne mérni a végbélben, ha 37-36 körüli, az is utalhat sokkra. 38,5 körül normális, 39-től már magas. 39,5 láz.
2021. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg fel van fújódva, lehet gyomorcsavar, óriási baj. Nem tudom, az lemehet-e magától, de ha dobos a hasa, azonnal műtét kéne. Vérzés attól nem tudom lehet-e, de gyomorcsavarnál felnyomódik a rekeszizom és nem kapnak levegőt, meg is fulladhat.
2021. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:
A szemén a nyálkahártya nem fehér, most megmérem a lázt is
2021. szept. 15. 19:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!