Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámnak...

Hogyan tudnám a kutyámnak megtanítani, hogy póráz nélkül is mellettem haladjon és ne akarjon odamenni egy kutyához se, ha azt mondom, hogy nem?

Figyelt kérdés
és hogy lehetne megtanitani neki azt, hogyha azt mondom h marad akkor ott marad míg nem szólok?
2007. dec. 27. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Húha! :)))))))) Kb. sikerült leírnod az "engedelmes" vizsga tananyagát. :)) Ezt így fórumon keresztül nem lehet beírni. Szerintem menjetek el egy kutyaiskolába. Ha nagyon elszánt vagy és van benned kellő következetesség - hónapokon keresztül hetente háromszor négyszer gyakorolni, mindenféle időjárási körülmények között - akkor viszont ajánlanám Veress-Szinák: A kutya kiképzése és nevelése című könyvét. ( antikváriumban kapható)Egyébként lépésről, lépésre( lépésenként egy hét gyakorlás kell hozzá ):1.ül, 2.fekszik, 3. pórázon jön nem rángat ( ez hetekig is el szokott tartani )4. pórázon jön lábnál , 5.pórázon jön lábnál és mikor mondod ül, vagy fekszik, akkor azt csinálja és így tovább mindíg új mutatványokat kell bevenni és a régieket is gyakorolni. Egy gyakorlás általában egy órát tart, de ha kiskutyád van akkor tíz percenként meg kell szakítani, hogy játszhasson egyébként megunja és rakjoncátlankodni kezd. Szóval jó nagy fába akarod vágni a fejszédet, de nagy öröm ha sikerül! ( Öreg boxeremmel, mi is le szoktuk fitymálni az engedetlenkedő ebeket és gazdáikat. :)) )
2007. dec. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ez a velemenyen talan meg annyi,hogy bar nagyon bici lehet a kutya foleg,hogy kistermeturol van szo van a masik fajta poraz amikor mar nagyobb lessz a labanal kell korbe tekerni es a hasanal is lessz igy konnyebb fegyelmezettebe tenni ot
2007. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze jó megoldás a kutyiskola is, de a kérdező nem azt kérdezi kinek a könyvét olvassa, vagy melyik suliba vigye(feltételezésem szerint), hanem saját tapasztalatokra, vagy ötletekre kíváncsi.

1. Tehát nemes egyszerűséggel, ha magad akarod nevelni a kutyád: póráz, séta. Ha megindul visszarántani. Mondani határozottan marad. Megint elindul, megint rántani. Sokszor elindul, betelik a pohár, határozottaban szólni, rántani. (Na nem eltőrni a nyakát, de érezze, hogy melyik az a pont ahol neki kéne lennie) Ha szépen jön láb mellett, folyamatosan dícsérni, simizni.

2. A lényeg, hogy az "ül"-t ekkorra már tudnia kell. Leülteted magadmellé és mondod neki marad!. Mondjuk te elindulsz, és látod rajta ő is elindulna, rászólsz: marad!, és visszanyomod a popóját. Aztán megint, és mindig egy picit távolabbra menni. Nagyon sok türelem kell hozzá ez igaz, és néha ki fog borulni a bili, de ne add fel, akkor inkább tarts egy kis szünetet, fújd ki magad, és folytatsd. Űl!, marad!, te lépsz. Lépsz. Mondjuk elindul. Te rászólsz: NEM!, MARAD! Popó vissza/vagy ÜL!, te lépsz. És így tovább... Remélem segítettem, én így tanítottam meg a kutyáimat. (Azért bevallom bárhol leültetem megvár, de ha már nem lát, azt nem türi. Sajnos kétségbeesik, és rohan amerre látott legutóbb.)

Nekem ez használt, és nem kellett neki összekötnie a dolgot a jutalomfalattal sem. :)

2008. jan. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!