Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne utáljon meg a gallér és a gyógyszerek miatt?

Figyelt kérdés
Baleset történt a kutyámmal, a sebet az oldalán nem tudták összevarrni, meg kell várni a gyógyulást ami több hét is lehet. Addig gallért kellene hordania, hétvégén ruhában volt így nem piszkálta, de ma itthon hagytam egy olyan ruhában, amiről azt gondoltam nem szedi le… de azon keresztül is szétnyalta a sebet. Nagytestű kinti kutya, éjjel bent alszik akkor nincs vele gond, nem piszkálja. néhány órára bezártam a garázsba gallérral, ahol a vakolatot is leszedte, nyál és kitépett szőr volt mindenhol és sokkos állapotban volt.. egyedül hagyjam így egész napra, hogy a nyakán van az a … gallér? Már fél tőlem, lassan a kaját se fogadja el, mert azt hiszi mindig gyógyszert adok neki. Félek, hogy meg fog utálni emiatt😭

2021. szept. 20. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Van felfújható nyakat körbeölelő "gallér". Jobban elfogadják, nem olyan rémisztő nekik, és abban sem éri el az oldalát.
2021. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

A kutya egy olyan állat,ami a körülötte lévők hangulatára,viselkedésére nagyon érzékeny.Te túl liheged ezt az egészet,tehát a kutya is túl fogja.

Nyugodj le és ne éreztesd vele,hogy valami nem jó.Teljesen természetesen kell viselkedned.Most az a természetes,hogy ő sebesült és azt el kell látni,be kell szedni a gyógyszereket.

Nem kell külön éreztetni vele,hogy épp gyógyszert kap,ne magyarázd el neki (láttam ilyet..:D),nem kell neki mutogatni,hogy jaj szegényem mit kapsz..

Tedd be egy virslibe,vagy valami jutalom falatba és add oda neki,nyeli majd mint kacsa a nokedlit.


És ne zárd be,mert nem a gallér miatt esett ennyire pánikba.Nem szoktad bezárni,nincs ehhez szokva és teljes letargiába esett,hogy most mi a f*sz van,miért nem mehet ki ha eddig kiment.Biztos valami rosszat csinált,ott felejtetted,ki tudja mi játszódott le benne.

Traumát okozol a kutyának a hülyeségeiddel! Nyugi!


Ha nem tudják ellátni a kutyát én azért megpróbálnék egy másik orvossal is egyeztetni,hogy hamarabb tudja-e vállalni,mert a nyílt sebnek nem a nyalogatás fog gondot okozni,hanem a legyek és a fertőzések.Nem adtak semmit amivel le kell kezelni,vagy amivel be kell kötni,úgy ahogy az isten megadta nyílt sebet hagytak rajta..?

Mert,ha legalább kötés lenne rajta (ami a normális) akkor nem lenne baj azzal se,ha nyalja,vagy ha mondjuk lefekszik a fűbe odakint.

Simán ellenne a gallérban,de itt az ellátás és a te stresszelésed okoz gondot a kutyának.

2021. szept. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Amit előttem írtak, jobb cuccok, és ne reagáld ANNYIRA túl.
2021. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mivel harapott seb nem varrják össze, 2 orvos látta. A gyógyszer miatt nem is aggódom annyira, mert legtöbbször tök simán lenyeli, reggel mondjuk késésben voltam, nyilván az idegességem miatt megy nehezebben, tisztában vagyok vele, de nem tehetek róla.

Aki a seb bekötését javasolta annak nem volt még kutyája… 😀 a jobb minőségű műbőr kabátját tépte le magáról, mint egy szalvétát, szerinted mivel kössem be? Póló van rajta (már az enyém, mert a méretében 10 ezrek, 3at tett most tönkre), bogarak így nem férnek hozzá, mellette fertőtlenítés 2-3 alkalommal. Egyébként egy 35 centis műanyag cuccról beszélünk, a gallér, amit 2 óra alatt félig lerágott magáról. Igazad van, hogy nem kellene bezárni, de egy kisebb “erdő” az udvar, nem kockáztatom meg, hogy felakassza magát valahova vele. A felfújhatóst én is néztem, de 2-3 nap a szállítása, addig is valahogy meg kellene oldanom.

2021. szept. 20. 19:44
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

A felfújhatós gallérral egy a baj: hosszú nyakú kutyák esetében a nyaki gerinccsigolyákat deformálja, mivel széles- így nem is feltétlen kényelmes.

---

Kutyák azért ilyen komplex dolgokra nem igazán kaphatók, minthogy ezért utáljon téged,ez a helyzet sokkal inkább annak köszönhető, mert te kicsit ráparázol.

Nem szabad ezeket túllihegni, menjen csak szépen a nap tovább, ahogyan szokott folyni, tessék nyugodtan folytatni az életet- az orvos utasításait figyelembevéve nyilván.

Gyógyszer ha tabletta akár porrá is törheted, keverd a kajájába, tedd virslibe, májkrémbe, kérj tőle feladatot, kapja jutiként.

2021. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Nyílván azért ajánlottam,mert nem volt és nincs is kutyám (masztiffjaim vannak..).Még mindig túl liheged.

Felakasztani magát valahová vele? A GALLÉRRAL? :|

Szerintem téged jobban zavar az a gallér rajta mint a kutyát..Hagyd rajta,ember.Had szokja meg,2-3 lábbal,vakon,süketen,és egyéb gondokkal is képesek élni minden gond nélkül akkor ne mond már nekem,hogy egy gallér a TE kutyádon kifog.Ne kezeld kisgyermekként.Értem én,hogy félted és szereted,de ez csak neki rossz.Meg neked is. :D


Ismétlem,természetesen kell viselkedned.Most az a természetes,hogy ő beteg és őt el kell látni.Ne éreztesd vele,hogy baj van.

2021. szept. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%
Ha jól értettem, a fő gond az, hogy napközben egyedül marad otthon a kutya.
2021. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, az a gond, hogy egyedül kell hagynom egész napra úgy, hogy szenved a fején azzal a szutyokkal és nem tudok segíteni rajta
2021. szept. 20. 21:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
..és te látod úgy,hogy szenved vagy tényleg szenved is vele? Mert innen inkább te vagy az aki szenved,és túl gondolja ezt a gallér dolgot. :D
2021. szept. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidtől is kaptál gyógyszert meg lehet, hogy gipszelve is voltál(hirtelen nem jut más hasonlat eszembe a gallérra), mégis szereted őket...


A sajnálat csak ront a helyzeten, ez csak egy állapot, ha mindent betartotok, gyorsabban vége lesz és újra visszatérhettek a régi vidám kerékvágásba :)

2021. szept. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!