Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyám ne...

Mit tegyek, hogy a kutyám ne utáljon meg a gallér és a gyógyszerek miatt?

Figyelt kérdés
Baleset történt a kutyámmal, a sebet az oldalán nem tudták összevarrni, meg kell várni a gyógyulást ami több hét is lehet. Addig gallért kellene hordania, hétvégén ruhában volt így nem piszkálta, de ma itthon hagytam egy olyan ruhában, amiről azt gondoltam nem szedi le… de azon keresztül is szétnyalta a sebet. Nagytestű kinti kutya, éjjel bent alszik akkor nincs vele gond, nem piszkálja. néhány órára bezártam a garázsba gallérral, ahol a vakolatot is leszedte, nyál és kitépett szőr volt mindenhol és sokkos állapotban volt.. egyedül hagyjam így egész napra, hogy a nyakán van az a … gallér? Már fél tőlem, lassan a kaját se fogadja el, mert azt hiszi mindig gyógyszert adok neki. Félek, hogy meg fog utálni emiatt😭

2021. szept. 20. 19:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Úgy gondolom, hogy nagy méretű a kutyád mert írtad, hogy a rávaló póló milyen összeg és a Te pólód kapja most. Akkor nem értem hogy lehet 35cm a gallér? Miénk is lebontott volna egy 35 centist szerintem. Nekünk az XXL-eset mondta az orvos, hogy vegyük és ez volt vagy 60 cm (a palást hosszáról beszélünk gondolom)! Első nap megszokta. Én még jobban paráztam mint Te! Mindenhova kísérgettem első két nap! De láttam, hogy egy akadályt max.másodjára meg is tanult. Pl.kapunak kétszer nekiment de harmadjára és onnantól már mindig tudta, hogy egy lépéssel korábban kell megállnia...stb. Persze itthon is bontott le a falból, meg a lábam is kék-zöld, mert napról napra egyre bátrabban közlekedett és hogy úgy mondjam Ő viselte a gallért, nem pedig a gallér Őt!:) Szóval nagyon ügyes volt, nagyon büszke vagyok. 12.nap vettük le, ez most volt pénteken. Nálunk pozitív volt az egész amennyire csak lehetett...
2021. szept. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen, nagytestű a 35öt elírtam, 65 cm körüli ez is. Reggel végülis otthon hagytam, rajta van, de ijedt volt és a házába sem fér be vele… kíváncsi vagyok mi lesz mire hazaérek. Remélem nem viseli meg nagyon. Az a 12 nap elég rosszul hangzik bár annyi szerintem nekünk is lesz:(
2021. szept. 21. 14:39
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
Hát, más megoldás nincs, max rokon, ha nagyon félted, vagy ilyesmi.
2021. szept. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%
Mi azért a háza bejáratát elbarikádoztuk addig, mert nyilván próbált volna bemenni, aztán ha valahogy megoldja, ki már tuti nem tudott volna jönni. Még úgy is, hogy itthon voltam minden percben. 13-as voltam. Remélem minden rendben lesz és kitartást, erőt!
2021. szept. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy. Sajnos a hátsó lábával így is szétvakarta szóval nem tudok vele mit tenni már…
2021. szept. 21. 16:47
 16/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkor húzz rá valami zokni féleséget hogy legalább ne karommal kaparja, ezen kívül pedig betadin krém, gyenge hidrogén peroxidos lemosás, hogy minél hamarabb gyógyuljon a seb!11;14.
2021. szept. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!