Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese mi a baj?

Bichon Havanese mi a baj?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptunk a hétvégén egy pont 4 hónapos Bichon Havanese kan kiskutyát, aki eddig szobakutyus volt, így nálunk is az lett.

Már addig eljutottunk, hogy a pelusra szokattuk, bár ez sem volt egyszerű. Folyton a szőnyegre pisilt. Valahányszor látjuk, hogy készül “valamire”, egyből ölbe kapjuk, és kivisszük az udvarra, de egyszerűen sehogy sem akarja ott csinálni! Van egy 1 éves kislányunk, így nem szívesen válnánk meg a szőnyegtől, mert az egész ház csempézve van, nagyot tud koppanni szegény. Hogy szokassuk ki az udvarra? Gyerek mellett higiénikusabb lenne, ha nem a házban végezné a dolgát. 1-1,5 óránként kivisszük, és már sétálni is vittem, de eddig semmi. Ráadásul olyan, mintha eddig nem találkozott volna a “kinti” élettel, csak a 4 fal között lett volna.

Második napja van nálunk, de megugat engem és a férjem is, ha az udvarról bejövünk a házba, vagy a hátsó szobákból előre a nappaliba. Sokat foglalkozunk vele, így kicsit rosszul esik, de gondoltuk majd megszok minket. Ma viszont odakapott a kislányomnak, ami nagyon meglepett, mivel úgy tudtam, hogy ez a fajta eb szereti a gyerekeket és családcentrikus, illetve eddig nagyon nyugodt volt és bújós. Nem bántotta, csak megakarta simogatni a kis kezével. Először morgott, utána már oda is kapott, többször is. Ezt miért csinálja vajon? Nem szívesen válnék meg a kutyustól, megszerettük, de félek, hogy komolyabb kárt is tehet a gyermekünkben!

Ne erőltessem a barátkozást és ajándékozzam el valakinek? Vagy van rá némi esély, hogy megszeret bennünket?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2021. szept. 21. 11:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%

“Eddig szobakutyus volt, így nálunk is az lett”

Nem is lehet más!!!! A bichon SZOBAKUTYA!


2 nap alatt ne várj csodát. A kutya még kicsi. A pelenka azt tanítja, hogy VALAMIRE kell pisilni. Neki mindegy, hogy pelenka, szőnyeg, földön hagyott gyerekjáték… tedd el a pelenkát, vidd ki az udvarra gyakran, ha ürít, dícséret, jutalom. Rá fog jönni hamar, hogy kint kell intézni.

Egy éves gyerekkel csak felügyelettel legyen!!!! Morgott, tehát jelezte, hogy valami zavarja. Azonnal el kellett volna vinni a gyereket.

2 nap után is idegenek vagytok neki, ne csodálkozz, ha megugat. Ráadásul kistermetű, ők sokszor félősebbek, ugatósabbak.

Egyàltalán nem értetek a kutyához. Ebből komoly gond lehet. Kezdjetek sulit keresni, mert hamarosan lesz egy elrontott kutyátok.

2021. szept. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%

4 hónapos a kutya, szóval még gyerek. Ha hasonló nevelést kapott mint nálatok, akkor azért ennyire szocializálatlan.


Első körben érdemes lenne az udvarra kivinni a pelenkát és ha oda végzi a dolgát, akkor megdicsérni. Ha a házba sikerül, akkor leszidni.


Hétvége óta van nálatok, baromi sok új inger érte ami eddig nem, ehhez képest még pluszba ti is folyamatosan nyúzzátok és még a gyereket is rászabadítottátok. A gyerek hangos, pakol, mászik, visítozik. Ez pláne ijesztő egy olyan kutyának aki előtte az életben nem látott gyereket.


Fokozatosan kellene az új ingerekhez szoktatni, először veletek kellene megbarátkoznia. 2-3 napja van nálatok, mit vártok?

2021. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Na ezért óriási felelőtlenség az ajándék kutya. Volt már valaha kutyád? Tudod, hogy kell nevelni és szocializálni? Felkészültél erre?


A bichon szobakutya! Kint tartani nem lehet!


A pelenkával azt tanítod, hogy bentre ürítsen! Ha te ezt tanítod, miért várod el, hogy kint végezze el a dolgát? Tudom, hogy nehéz a következetesség, de próbáld meg.

Ha azt akarod, hogy kint végezze el a dolgát, rakd el a pelenkát, óránként vidd ki a kutyát és addig ne menjetek be, amíg kint nem sikerül!


Ha a kutya jelzi, hogy fél, retteg és nem érzi biztonságban magát, miért erőlteti a gyereked tovább a dolgot? Esetleg a gyerekedet is nevelni kellene!


Honnan származik a kutya? Ki a tenyésztője? Milyen idegrendszerűek a szülők?

2021. szept. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Kutyaajto, ha van udvar. Nalunk mindket kutya napok alatt szobatiszta lett, pedig az egyik felnottkent kerult ide, es sosem elt lakasban.

A kicsi konkretan csak egyszer pisilt be, de ő latta a nagytol hogy itt mi a szabaly.

Kutyapelust felszedni, kidobni, soha tobbet ne hasznaljatok, mert csak azt erosititek benne, hogy a lakasban (is) szabad. 1 eves gyerek mellett pláne nem higienikus.

Ha kint sikerul elvegeznie, dicseret, jutalom. Ha bent, akkor se szidd le, csak takarits alaposan, hogy ne erezze ott a sajat szagat. Turelem, es megtanulja.

2021. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves első Válaszoló!

Először is tudom, hogy szobakutya, ezért lett nálunk is az…

Gyakran ki van hordva, mint azt írtam is, ennek ellenére a pelenkán végzett dolog után is megdicsértem. Nem ez az első kutyám. Került már hozzám ennél fiatalabb és idősebb is, egyik sem viselkedett ilyen kényesen. Továbbá nem értem miből gondolod, hogy magára hagytam a gyermekemet a kutyával? Szerinted akkor honnan láttam, hogy mit csinálnak? Sose hagynám felügyelet nélkül! Úgy gondolom, ha elviszem onnan a gyereket, valahányszor rámorog, azzal csak arra tanítom meg a kutyát, hogy ő a főnök és nyugodtan moroghat. Nem tudom iskolába vinni

Nyilván nem várok csodát két nap alatt, de gondoltam talán tudsz hasznos tanácsot is adni. Sajnálom, hogy egyből az jött le Neked, hogy nem értünk a kutyához. Véleményem szerint az előző gazdái voltak azok, akik nem törődhettek vele ennyit, és most szokatlan neki a szeretetünk.

Nagyon szeretjük az állatokat, de természetesen a gyermekem és a biztonsága a legfontosabb. Ebből kifolyólag nem hagyhatok neki sok időt, hogy hozzánk szokjon, ezért is kértem tanácsot.

2021. szept. 21. 12:15
 6/31 anonim ***** válasza:
48%

Gyakran ki van hordva, mint azt írtam is, ennek ellenére a pelenkán végzett dolog után is megdicsértem.


Szóval megdícsérted, mert a lakásban rápisilt valamire…ő meg most nem érti, hogy ez miért baj.


Nem ez az első kutyám. Került már hozzám ennél fiatalabb és idősebb is, egyik sem viselkedett ilyen kényesen.


Nem kényes. Minden új neki, eddig máshoz volt szokva, még nem tudja, mi a rend nálatok.


Továbbá nem értem miből gondolod, hogy magára hagytam a gyermekemet a kutyával? Szerinted akkor honnan láttam, hogy mit csinálnak? Sose hagynám felügyelet nélkül! Úgy gondolom, ha elviszem onnan a gyereket, valahányszor rámorog, azzal csak arra tanítom meg a kutyát, hogy ő a főnök és nyugodtan moroghat.


Nem, ezzel azt tanítanád neki, hogy te vagy a főnök, és megvéded őt, ha jelzi, hogy segítség kellene neki, különben ő intézkedik a maga módján.


Nem tudom iskolába vinni


Vagy csak nem akarod…


“Mist szokatlan neki a szeretetünk”


Épp ezért kellene türelmesnek lenni vele.

2021. szept. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves összes válaszoló!

Igen, már volt kutyánk. És Nektek gyereketek? Hogy szokassam fokozatosan, zárjam a gyereket a szekrénybe, vagy mi? Eskü nem értelek Benneteket.

Van az udvarra is pelus téve neki, de gondolom ahhoz volt hozzászokva, hogy becsináljon a házba… Nem tudom a Ti gyereketek mennyire lehet elvetemült, de gondolom a sajátból indultatok ki. A miénk nevelve van, a nem nemet jelent. Saját kanapéja “szegény” kutyának és nem piszkálja senki. Hagyunk neki időt, amennyit csak tudunk, de attól ez még egy család. Köszönöm a “hasznos” válaszokat. Inkább keresek egy youtube videót, lehet többet segít.

További szép Napot! :)

2021. szept. 21. 12:27
 8/31 anonim ***** válasza:
32%
Nem bántásból az előző válaszokra DE../elkellett volna vinni a gyereket,a kutya fél a gyerektől,nevelni kéne a gyereket/.Mi a tököm van veletek??Nehogymár a kutya legyen a fontosabb.Behugyozik a lakásba a kutya!!!A kisgyerek meg benne mászkál.Tedd fel magadnak a kérdést,mi a fontosabb??Én visszaadnám ezt az ajándékot,el sem kellett volna fogadni.Férjed hol van??Neki kellett volna kibaszni a házból.A kutyapelenkára kisgyerek mellett már nem is írok semmit..gondolom ha van egy kis eszed rájössz magadtól is.
2021. szept. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
28%
Az 1 éves kislányod a fontos,odakapott a lánynak mégis min gondolkozol??Azonnal kitenni a szűrét.Legyen már eszed asszony....
2021. szept. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is ilyen kutyám van,14éves most.Előtte többfajta kutyám is volt ,de őt volt a legnehezebb szobatisztaságra nevelni.Kb.6 hónap volt mire teljesen szobatiszta lett.Most megint bepisil szegény,mert már nagyon öreg.

Amúgy nagyon okos kutyus.

2021. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!