Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese mi a baj?

Bichon Havanese mi a baj?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptunk a hétvégén egy pont 4 hónapos Bichon Havanese kan kiskutyát, aki eddig szobakutyus volt, így nálunk is az lett.

Már addig eljutottunk, hogy a pelusra szokattuk, bár ez sem volt egyszerű. Folyton a szőnyegre pisilt. Valahányszor látjuk, hogy készül “valamire”, egyből ölbe kapjuk, és kivisszük az udvarra, de egyszerűen sehogy sem akarja ott csinálni! Van egy 1 éves kislányunk, így nem szívesen válnánk meg a szőnyegtől, mert az egész ház csempézve van, nagyot tud koppanni szegény. Hogy szokassuk ki az udvarra? Gyerek mellett higiénikusabb lenne, ha nem a házban végezné a dolgát. 1-1,5 óránként kivisszük, és már sétálni is vittem, de eddig semmi. Ráadásul olyan, mintha eddig nem találkozott volna a “kinti” élettel, csak a 4 fal között lett volna.

Második napja van nálunk, de megugat engem és a férjem is, ha az udvarról bejövünk a házba, vagy a hátsó szobákból előre a nappaliba. Sokat foglalkozunk vele, így kicsit rosszul esik, de gondoltuk majd megszok minket. Ma viszont odakapott a kislányomnak, ami nagyon meglepett, mivel úgy tudtam, hogy ez a fajta eb szereti a gyerekeket és családcentrikus, illetve eddig nagyon nyugodt volt és bújós. Nem bántotta, csak megakarta simogatni a kis kezével. Először morgott, utána már oda is kapott, többször is. Ezt miért csinálja vajon? Nem szívesen válnék meg a kutyustól, megszerettük, de félek, hogy komolyabb kárt is tehet a gyermekünkben!

Ne erőltessem a barátkozást és ajándékozzam el valakinek? Vagy van rá némi esély, hogy megszeret bennünket?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2021. szept. 21. 11:26
1 2 3 4
 31/31 anonim válasza:
55%
Szia kérdező! Azóta hogy alakulnak a kutyus körüli dolgok? Nekünk is ilyen kutyusunk van, amiben hozzá tudok szólni es fontos a gyerekkel kapcsolatos. Nekem 3 gyermekem van. Eleinte nálunk is ugyanez volt a helyzet,annyi különbséggel hogy engem es férjem nem ugatott morgott meg a kutya, de a gyerekeket igen ha kozelitettek hozzá. Amint minket meglátott a kutya rögtön abbahagyta. Hozzám kötődik a legjobban bújik folyamatosan. Viszont a gyerekekkel való kapcsolata is sokat javult, morogta őket de harapni sose harapta ugy igazából, inkább csipkelodni próbált, de a gyerek kezére sose harapott rá a kutya. Természetesen mindig jelen voltunk eleg volt megszolalnunk es vette a lapot hogy nem szabad. Azota se piszkálja a gyerekeket,sőt egész megszokta őket, mert ugye a 3 gyerek is hangos, sír, kiabál, visít, a kutya csak akkor morog halkan rájuk ha olyankor piszkaljak mikor pihenne.. Idő kérdése és hidd el jo lesz, nem fogjátok megbanni ezt a kiskutyát.
2021. dec. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!