Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese mi a baj?

Bichon Havanese mi a baj?

Figyelt kérdés

Ajándékba kaptunk a hétvégén egy pont 4 hónapos Bichon Havanese kan kiskutyát, aki eddig szobakutyus volt, így nálunk is az lett.

Már addig eljutottunk, hogy a pelusra szokattuk, bár ez sem volt egyszerű. Folyton a szőnyegre pisilt. Valahányszor látjuk, hogy készül “valamire”, egyből ölbe kapjuk, és kivisszük az udvarra, de egyszerűen sehogy sem akarja ott csinálni! Van egy 1 éves kislányunk, így nem szívesen válnánk meg a szőnyegtől, mert az egész ház csempézve van, nagyot tud koppanni szegény. Hogy szokassuk ki az udvarra? Gyerek mellett higiénikusabb lenne, ha nem a házban végezné a dolgát. 1-1,5 óránként kivisszük, és már sétálni is vittem, de eddig semmi. Ráadásul olyan, mintha eddig nem találkozott volna a “kinti” élettel, csak a 4 fal között lett volna.

Második napja van nálunk, de megugat engem és a férjem is, ha az udvarról bejövünk a házba, vagy a hátsó szobákból előre a nappaliba. Sokat foglalkozunk vele, így kicsit rosszul esik, de gondoltuk majd megszok minket. Ma viszont odakapott a kislányomnak, ami nagyon meglepett, mivel úgy tudtam, hogy ez a fajta eb szereti a gyerekeket és családcentrikus, illetve eddig nagyon nyugodt volt és bújós. Nem bántotta, csak megakarta simogatni a kis kezével. Először morgott, utána már oda is kapott, többször is. Ezt miért csinálja vajon? Nem szívesen válnék meg a kutyustól, megszerettük, de félek, hogy komolyabb kárt is tehet a gyermekünkben!

Ne erőltessem a barátkozást és ajándékozzam el valakinek? Vagy van rá némi esély, hogy megszeret bennünket?

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!


2021. szept. 21. 11:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
87%

Szobatisztaság: a pelenkát ne használd, ha bent pisil-kakil ne reagálj rá sehogy, takarítsd fel és ha kint végzi el a dolgát akkor jöhet a dicséret :)


Azzal, hogy a pelenkára pisilt megdicsérted, a kutya abból azt értette, hogy bent szabad, ott kell, az a helyes. Nem azt, hogy a pelenkára, pelenka az neki akár a szőnyeg is lehet bármi.


Morgás- harapás: A kutya morgással figyelmeztette a kislányodat, hogy hagyja békén, értem én, hogy ő csak megakarta simogatni, de a kiskutyának még minden új. A figyelmeztetés ellenére, tovább "piszkálta"a lányod és odakapott. Ettől még nem agresszív.

2021. szept. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
20# azért nevezem ajándéknak, mert Ő igenis egy ajándék a családnak. Igen, egy élőlény, de akkor is csak egy kutya, akinél egyértelmű, hogy egy Gyermek mindig fontosabb lesz. És ha nem érzem biztonságban, akkor ki kell költöztetnem a garázsba, (ami mellesleg fűtött és tiszta helyiség), amíg nem találok neki másik gazdit. De remélem erre nem lesz szükség!
2021. szept. 21. 15:03
 23/31 anonim ***** válasza:
45%

Másrészt meg biztos nem fogok anyagilag arra áldozni, hogy egy kutyát kocsikáztassak, csak mert rosszalkodik.


Bántás nélkül, Emberek, vidéken másképp mennek a dolgok! Itt ha gond van, Neked kell megoldani! Sokszor, több okból is, nem teheti meg az ember, hogy szakemberhez forduljon


Előre látom, mi lesz, amikor pár hónap múlva kijön valami nyavaja rajta a szaporítás következményeként...

Falun nincs állatorvos, ha van is, az drága, annyit nem áldozunk a kutyára, majd lesz másik...

2021. szept. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

24# rád is csak azt tudom mondani, hogy fúj… Messziről kerülöm mindig az ilyen negatív, előítéletes embereket… Látom nem egyértelmű, hogy állatszeretők vagyunk, és vigyázunk rá! Attól hogy nem az ágyamban alszik, és nem hagyok rá mindent, még szerethetjük szerintem!

Ha pedig beteg lenne, akkor orvoshoz visszük, mert nem az Isten háta mögött lakunk. De sokan azt hiszik, hogy Pest a világ közepe. Hát nem!

2021. szept. 21. 15:27
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

Mellélőttél, meg csak a közelben sincs pest... A legközelebbi állatorvosi ügyelet másfél óra autóval.

A kutyának pedig semmi keresnivalója az ágyban.

Egy kutyának nem csak szeretet kell. Határozottság, nevelés, megfelelő ellátás.

2021. szept. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%

A kutya szaporítótól van. Ingyen vagy sok pénzért, az mindegy. Szaporítónál született, ki tudja milyenek a szülei, milyen idegrendszert örökölt. Te elhoztál szapitól egy kutyát, mert olcsón kellett egy kiskutya a gyerekednek. Ezen nincs mit ragozni!

Majd most gondod van azzal, hogy a szapis kutyád retteg, nem szobatiszta, kezelhetetlen.


Te nem vagy sem kutyaszerető, sem felelős ember. A kislányodat meg sajnálom, hogy ilyen példát mutatsz neki, ilyenre neveled...

Keress annak a szerencsétlen kiskutyának egy normális, jobb gazdát! És ne erőltesd az állattartást. (A gyerekvállalást sem javasolnám, de hát arról már lekéstél, nem igaz?)

2021. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
52%
Elolvasva a válaszaidat és látva a hozzáállásodat én is inkább azt javaslom, hogy keressetek neki normális gazdát!
2021. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Ennyi rosszindulatú analfabéta embert egy rakáson én még nem láttam! 🤦🏻‍♀️😂 Nem tudtok, vagy nem akartok olvasni?

Köszönöm a segítő válaszokat azoknak, akik vették a fáradtságot, és elolvasták a “történetem”. Akik meg itt élik ki magukat, hát… nem tudok Rátok haragudni sem, annyira szánalmas, hogy ez jelenti számotokra a boldogságot. Egyszerűen nem tudtok megbántani sem, annyira sajnállak Benneteket.

Még egyszer köszönöm a segítséget! A többieknek meg: szebb Jövőt! ☺️

2021. szept. 21. 15:59
 29/31 anonim ***** válasza:
88%

A 14-es válasz is az enyém volt,úgy tűnik tanácsot érdemben nem tudott senki adni megint csak úgyhogy elmondom,hogy VALÓJÁBAN miért morog a kölyök.

Itt mindenre ideggyenge szaporítóst kiáltanak vagy bántalmazott félelmi agresszióst.

Egyik sem.Akkor mi az oka?


Kisgyermek mellé NEM veszünk kis termetű kutyát.Miért? Mert kárt tesznek egymásban!

Alapjáraton sem vagyok híve annak,hogy célzottan a gyereknek (aki még fel sem fogja igazán,hogy mi az amit kapott) adjanak/vegyenek/szerezzenek be kutyát,nem élvez a tartásából és a jelenlétéből semmit,nem akar és nem is tud beszállni a kutya ellátásába,nem is egészséges ilyen kis gyermeknek ha ürülékkel (főleg féregtelenítetlen kutya esetében,a gyerekek is férgesek lesznek a férges kutyától!) vagy vizelettel érintkeznek,satöbbi'.


Nekik még nem tanít semmilyen felelősséget és nem ad semmilyen bónuszt az,hogy ott egy kutya.Nem nyúlhatnak hozzá úgy ahogy akarnak vagy tudnak,mert (főleg kistermetűnek) akaratlanul is fájdalmat okoznak,nem tudnak velük mit kezdeni,és rengeteg szabállyal jár a kutya körül élni.Séta időkhöz kell igazodni,nem nyúlhatnak a táljaikba,azért jó ha nem is tömik sütivel a kutyát,ha koszos várni kell kozmetikáig,de ha a baba koszos a kozmetikázott kutyát ne kenje össze..


A kutya ugyan ez.Ő pici,ő még minket sem ért meg.Ha megtalálod a módszert amivel meg tudod értetni magad a kutyával (testbeszéd,mimika,arckifejezés,jelzések) akkor te mint felnőtt tudod nevelni,tudod tanítani és tudsz vele bizonyos szinten kommunikálni.

De egy baba,kisgyermek nem.Ő is még csak tanulja,hogy egyáltalán a szüleivel tudjon kommunikálni.

Na,most ha egy pici,törékeny,sérülékeny kutyát beviszel egy idegen környezetbe ahol eleve stresszesebb mint a megszokott közegben a megszokott kutya és ember társasággal,PLUSZ még mellé teszel egy kommunikálni szinte nem is tudó,kiszámíthatatlanul viselkedő kisgyermek mellé akkor annak az a vége,hogy a kutya előbb vagy utóbb morog,ha pedig a morgásra nem tudsz reagálni időben akkor meg van a baj: a kutya harap,hogy védje magát,a gyermek pedig félni fog a kutyától.


Eleve szerintem érteni sem érti szinte senki a kutyák jelzéseit,csak meghalljátok morogni a kutyát és 'hú de kapni fog ha harapni mer'.

Hát,fog is harapni,ha nem tudod mikor és miért kezd el morogni egy kutya!


Morgás = hagyj békén jelzés.

Ha nem hagyják békén a kutyát a figyelmeztetés ellenére sem akkor KAP ODA.

Az oda kapás a kutyák közt egy teljesen normális kommunikáció,többnyire vállba,vagy tarkón kapják egymást,ez egy fizikai,nyomatékos jelzése annak,hogy 'nem akarok tőled semmit,hagyj békén'.Aki tart vagy tartott már macskát az tudja,hogy durván játszanak.Na,annál biztos hogy kevésbé fájdalmas vagy nyomot hagyó ez a figyelmeztető kapkodás.


Mit lehet akkor tenni?

Ha meg akarjátok tartani a kutyát akkor az MIATTAD kell,hogy legyen és a párod miatt.Nem a gyerek miatt,nem a gyereknek ajándékba,nem a gyerek kedvéért..

Vagy akarod,vagy 'pápá kutyus'.

Ismétlem,a gyerek legalább 6 éves koráig fel sem fogja majd igazán,hogy mit jelent kutyát tartani.Ott lesz,ott van,meg tudják szokni egymást,de tisztes távolságban kell élniük egymás mellett és mindkettőnek sok szabályhoz kell igazodnia.IGEN A GYEREKNEK IS.

Mert kis testű kutya és kisbaba többnyire összeférhetetlen.

Ha csak a gyerek miatt akarod megtartani,akkor ismétlem felejtsd is el,oda kell adni egy olyannak akinek már legalább 6 éves gyerekei vannak,és tudják mivel jár egy kutya tartása.


KIS KITÉRŐ A TÁRSASÁGI KUTYÁKRÓL.

Cukik? Nagyon.

Picik? Relatív,10kg-ig mind kicsinek számít.

Keveset esznek? Relatív.

Kevés helyen elférnek? Persze.

Kevés a mozgásigényük? Relatív!

Ezek a kutyák nem véletlenül társasági kutyák: kizárólag felnőtteknek társasági kutyának,kedvtelésből tartott házikedvencnek,luxus cikknek lett tenyésztve.Olyanoknak akik ráérnek sokat velük lenni,akiknek megéri kozmetikáztatni őket hogy mindig mutatósan jelenhessenek meg vele,akiknek nem lényeg az,hogy a kutya mennyit mozog és mennyit játszik,mert nem igazán csináltak velük ilyesmit amit pedig csináltak is abban a kutya többé kevésbé a kezükben,az ölükben volt.

Séta és kirándulás társnak ma már jók,remek utazás partnerek,ágymelegítők,munkatársak,ölebek,nem pedig kisgyermekes családi kutyák.

Játékosak,de nem nyúzhatóak már csak a törékenységük miatt sem.

Persze manapság boldog boldogtalan tartja,és a kutya hibája,ha egy olyan helyen nem 'működik' megfelelően ahová nem való :D

2021. szept. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
90%
29! Ezért tanácsoltam neki én is, hogy ajándékozza el inkább, mert nem való nekik kutya. Csak a hatalmas egója nem bírta feldolgozni az infókat és szerinte mindenki frusztrált, csak ő nem. Bár egy valaszadótól sem láttam olyan arrogáns, bicskanyitogató hozzászólást mint a kérdezőtől, de nyilván mindenki más frusztrált rajta kívül. :D
2021. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!