Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főzzek inkább a kutyámnak?

Főzzek inkább a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Jelenleg barfozunk, nagyon szereti a kondija is nagyon jo. Eletvidam lett. De elkezdtem ketelkedni, hogy mivan ha ferges lesz? Meg ilyenek es kiabranditott.

Fozzek inkabb neki ?

Táp/konzerv nem jöhet szóba



2021. szept. 24. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
3 havonta féreghajtózzuk a nyerses kutyát. De egyébként sokkal erősebb a gyomorsava, mint a tápos kutyáknak. Előbb lesz férges séta, vagy más kutyával való játék közben. Mindent leírtál miért a barf a legjobb én tuti nem váltanék vissza.
2021. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
75%

Milyen féreghajtót használsz? Mi is nyersezünk és milprazont adok nekik. Eddig nem fordult elő egyszer sem ez a férgesség, valószínűleg nem is fog. Illetve mi nekünk egy nap ki marad mint böjt nap.

A barf tulajdonképpen a kutyának a természetes táplálék.

A főzéssel megváltozik a beltartalmi értéke. Jó főtt rizst nekem is fogyasztanak, ha kutya tortát csinálok nekik. De én nem ajánlom annyira a főzést :)

2021. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%

Én nem etetném nyersel pont emiatt a kockázat miatt (se,lusta vagyok 🤷🏼‍♀️).Ha téged jobban megnyugtat az,hogy főzve teszed elé az ételt akkor szerintem inkább próbáld ki azt.Mit veszíthetsz? Ha mégsem jön be,vagy túl macerás egész egyszerűen vissza álltok erre.

Semmi sem végleges,mindig lehet oda-vissza váltani,ha valami mégsem sül el úgy ahogy neked is és a kutyának is megfelel.


A féreghajtó egy dolog,de a legtöbb hússal bármikor lehet bármi más probléma.Lásd tele van a média a cikkekkel,hogy még ÓVÓDÁNAK is szállítottak ki feldolgozóból romlott hústermékeket,és ételeket.Na most ha te pont kifogsz egy ilyet megette a fene a féreghajtó tablettát,gyomorszarságok miatt rohangatsz 50 ezreket otthagyni állatorvosi számlára és össze teszed a két kezed,ha nem kapott valami maradandó károsodást.


Jó,nyílván ez egy a millióból,de nagyon meg lehet szívni (a kutyának leginkább..),ha pont te vagy az egy a millióból.

Már pedig tudjuk,hogy ha egynek kell lenni a millióból akkor többségünk sose a lottógyőztes lesz,hanem a napi szivatott ember.


Persze a főtt ételben is okoz gondot a romlott vagy nem megfelelően kezelt hús,de annak amikor fő kegyetlen szaga van..

Nyersen nem biztos,hogy észre vesszük időben



De! Ez csak az én meglátásom.Dönts úgy,ahogy neked és szerinted a kutyának is a legjobb.

2021. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

A kutyanak nem lesz baja a romlott hustol vagy haltol. Nem kell orvoshoz vinni. De en nem adok budos husokat,mert veszit a tapertekebol.


A barfra adott csontreszelekes kajat nem fozheted meg.


Mi 2 havonta fereghajtotunk.

2021. szept. 26. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!