Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki már megcsin...

Van itt olyan, aki már megcsinálta a gazdijogsit?

Figyelt kérdés
2021. szept. 26. 20:04
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
27%

Maximum szigorral lehetne változtatni, szépen lassan.

Első körben határidőt kell szabni ehhez a jogsihoz, ami visszamenőleges hatályú legyen és azt is tartalmazza, hogy hány állatot tart az illető. Ha letelt a határidő, akkor tetszőleges időpontban végig kell járni minden egyes házat és ahol engedély nélkül tartott vagy chip nélküli kutya van, onnan el kell vinni mindet és kiszabni félmilliós fix bírságot kutyánként. Utána szabálytalan időközönként vissza kell menni ellenőrizni. Hatósági személyek legyenek eljárási jogkörrel. Figyeljenek az állat életkörülményeire az ellenőrzés alatt, a chip tartalmazza a kapott oltásokat is.

Na ez kb az álom, a valóságban erre még egy kőgazdag országban se lenne keret, nem beszélve arról, hogy a hiperliberális eszmék alatt felnőtt emberekben nem tudna soha megfordulni, hogy egy hatósági személyt be kell engedni a telkükre, lakásukba. A jogok!

Szóval már itt elbukik minden ellenőrzési kezdeményezés, valamint jogosítványhoz kötés. Pároztatni meg kb mindenki tud, akinek van egy kan és szuka kutyája, aztán mehet az adásvétel.

A jelenlegi vizsga csak egy önbevalláson alapuló adatgyűjtési akció. Olyan, mint amikor a pártok lufit adtak a Majálison, ha elvitted a szórólapjukat.

2021. szept. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
59%

30as vagyok. Rájöttem, hogy csak ennyi volt :). Azt hittem, 100 kérdés van.


Már meg is van az oklevél.


Ez irtó gagyi volt... Basszus, ezeket már 15 éves koromban is tudtam.


Azt hittem, komolyabb.

2021. szept. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
81%
31-es, ez azért is nem lehetséges, mert nincs elegendő gazdijelölt a menhelyeken várakozó kutyáknak sem, ha még erre rájönnének az elkobzott kutyák, muszáj lenne egészséges kutyákat tömegesen altatni. Az viszont nem segítene a problémán. Az edukáció jó kezdeményezés, engem a tudásvágy is motivál, és terjeszteni fogom a gazdijogsi hírét. Idő kell, hogy javuljon a helyzet, de annak a megfelelő tájékoztatás az alapja, és ha az már elég széles kört elért, és elég sokan éltek a lehetőséggel, utána már lehet szigorúan fellépni. Az emberek többsége még mindig nem nyálazza át a törvényeket, jogszabályokat, de még a frissen megjelenő Közlönyt sem (sokan azt sem tudják, hogy van ilyen). Hiába a mondás, hogy a szabályok nem ismerete nem mentesít... A szabályok nem jutnak el az emberekhez (nincs mindenhol internet, 83 éves nagyanyámnak sincs, és nem érti, miért szóltam rá, amikor steviás sütivel kínálta a kutyámat), és nincs betartatva még a pórázkötelezettség sem, aztán persze azok lepődnek meg legjobban, akiknek elütik sötétben a kutyáját, mert a sofőr nem látja meg időben, vagy lelövik egy erdei kiránduláson, mert a kutyát hagyják akár 50 méterre is elcsatangolni.
2021. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
62%

De, az megoldaná a dolgot néhány év alatt. A bírságolásból befolyt pénzből lehet finanszírozni a további altatásokat, ha valaki annyira szeret büntetéseket fizetni. A jelenlegi rendszer csak a szaporítást támogatja, mert úgyis eltartják a menhelyek a kidobott kutyákat, a felelősöket meg nem zaklatja senki. Az edukáció szart se ér azokkal kapcsolatban, akiknek kétévente új kutyája van, mert az előzőt agyonverték vagy elszökött/elpusztult valami betegségben.

Amint a kutyatartás nem lesz alanyi jog és elkezdik a házankénti ellenőrzést és bírságolást, azonnal javulni fog a helyzet.

2021. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!