Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Három éves Border collie nem...

Három éves Border collie nem behívható. Ez még beleférhet, vagy komolyabb problémára utal?

Figyelt kérdés

A gazdái nagyon keveset tudnak foglalkozni a kutyával, de még így is ez a tudatlanság azért nagyon gyanús a számomra. Félek, hogy ez egy túltenyésztett szaporítós kutya.

A befogadásán gondolkodom, ingyen ideadnák, mert nem tudnak foglalkozni vele. Nem törzskönyvezett.

Nekem még nem volt kutyám, de menhelyeken már nagyon sokat sétáltattam. Meg utána is olvastam, tehát amúgy tudom, hogy milyen elkötelezettséget jelent egy Border collie. A problémám inkább csak az, hogy nem igazán akarom támogatni a szaporítókat még közvetve sem, azáltal hogy befogadok egy túltenyésztett példányt.

Mennyire „kell” okosnak lennie egy Border collie-nak, tehát ha nem behívható a kutya, az azt jelenti, hogy dilis, vagy az is elképzelhető, hogy tényleg csak nem szántak elég időt a tanítására? (Néha azért viszik sétáltatni, tehát valamennyit azért foglalkoznak vele.)



2021. szept. 27. 12:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Ez a túltenyésztett szaporítós kutya már nagyon elcsépelt.De az ideggyenge kistestűzés is.


A neveletlen kutya szimplán neveletlen gyerekek.Tessék megnevelni.A border collie lehet,hogy a világ legintelligensebb fajtája,de az egyik legmakacsabb és legnehezebben kezelhetőbb is.Terelni próbál,nem oda figyel,ez ráadásul egy 3 éves életerős kutya ami duzzad az energiától és erőtől..Egyszerűen csak nehéz dolgod van vele,sose egyszerű egy előéletes,neveletlen,elhanyagolt kutyával. :D


Plusz ne haragudj,de az hogy megsétáltattál egy pár menhelyit,esetleg tanítottál már trükköket akár problémás kutyáknak még nem jelenti,hogy meg fogsz tudni (könnyen) bírkózni ezzel a fajtával és ezzel a kutyával.Nevelni,és a rosszat korrigálni nagyon nagy meló.

2021. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha nem behívható, akkor szimplán nem volt jól megnevelve.
2021. szept. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

De ilyen gondolat menettel kérlek inkább hagyd,hogy bekerüljön fajtamentéshez és had kapjon egy fajtához értő,tapasztaltabb,toleráns gazdát.

Így gondolkozni b*szki,hogy hazaviszed a hülye,dilis,túl tenyésztett kutyát,és az jár a fejedben mindenek előtt,hogy úristen most támogattam egy szaporítót..


Én is fogadtam be ideiglenesen is millió egy félét és meg se fordult a fejemben,hogy lenézzem vagy ne hozzam ki csak azért mert nem keverékként baleset eredménye,hanem egy fajtajellegű és pénzért gyártották.

A menhelyi kutyák mindegyikének jár az,hogy ne lenézd,ne megítéld őket,hanem új esélyt adj nekik.

Neked ez..valahogy így nem való.Nagyon rosszul gondolkozol.


Nekem rengeteg Bull típusúm is volt az utóbbi időkben,tudod te mennyit leadnak mert nem bírnak vele,vagy túl nagyra nő,túl sokat mozog? Egyik se olyan mint amilyennek elmondja az előző gazda vagy amilyennek a menhely látja sokszor.

Nem mindig akkora a probléma mint amekkorának érzi az ember.

Ha nem figyel rád a kutya,nem érdekli amit tanítassz az nem jelenti,hogy hülye és problémái vannak.

Sose volt elvárás felé,hogy figyeljen,azt csinált amit akart,makacs fajta,ráadásul még szüksége is lenne egy jókora adag fizikai fárasztásra munka előtt.


Ismétlem,kérlek..ez nem egy kezdőnek való fajta.Vagy nagyon másképp állj a kutyához,vagy engedd át másnak,hogy NEKI jó legyen.Sok kutyán segíthetsz,van könnyebb eset is.

2021. szept. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
92%
Ne haragudj, de te tisztában vagy azzal, hogy a kutya nem egy robot, akit beprogramozhatsz kedved szerint? Érző, gondolkodó lény, saját akarattal. Te is írtad, hogy alig foglalkoztak vele, márpedig a behívás megtanítása rengeteg munkával jár. Másfelől sok kutya nem hallgat mindenkire. Az, hogy nem behívható valószínűleg azt jelenti, hogy nem foglalkoztak vele eleget és nem azt, hogy ideggyenge. Továbbá egy törzskönyves kutya is lehet túltenyésztett...Szerinted az, hogy befogadsz egy 3 éves kutyát, azzal a szaporítókat támogatod? Ennyi erővel senki ne fogadjon be kutyát, kizárólag csak tenyésztőtől vegyen....Jézusom...
2021. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért nem úgy megy,hogy te elkezded tanítani a kutyát és az meg kötelező jelleggel tanul,megjegyzi és akarja is csinálni amit elvársz tőle.

Alighanem eddig soha nem kellett behívásra figyelnie,vagy nem így hívták be.

El kell érni,hogy egy kutya figyeljen rád.Valamelyik motiválható étellel,valamelyik dícsérettel,valamelyik játékkal és van amelyiket sok esetben szinte semmivel nem lehet.

Fogalma sincs,hogy mit akarsz tőle,hiszen eddig alighanem nem próbálták meg tanítani és nevelni.


A menhelyes kutyák befogadása jó dolog,de minden előítélet,rossz érzés és némi tapasztalat mellett érdemes csak.

Már pedig neked van előítéleted a kutyával szemben,rossz érzésed van amiért befogadtál egy fajtajellegűt és nincs is tapasztalatod sem a fajtával,sem makacsabb kutya nevelésével.


Ha mindenképpen kutyát akarsz szerintem nem ez a kis fickó a te embered.

2021. szept. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt a kutyát bízd valamelyik fajtamentésre, amelyik ezzel a fajtával foglalkozik (Magyarországon 2 ilyen egyesület van). Ez a kutya neveletlen, teljesen mindegy, hogy törzskönyves vagy nem az, eddig nem kapta meg a számára szükséges foglalkozást. Nem ok nélkül mondják sokan, hogy ne azért akarj border colliet mert okos, mert magától, megfelelő foglalkozás nélkül bármelyik ilyen lesz, még egy díjnyertes tenyésztőtől vásárolt kutya is. Nekem az egyik ilyen fajtamentéstől van kutyám, ő nem tisztán border collie, ez a méretéből is látszik egyértelműen, előéletes, első kutyám, de én eleve úgy készültem, hogy lesz vele meló, és ha összepasszolunk (kértem pár hét próbaidőt az elején), akkor én is vagyok elég makacs és határozott, hogy ne engedjem a fejemre nőni, és rengeteget javult. Van még maradvány az előéletéből, lehet, hogy van, ami annyira mélyen gyökerező probléma, hogy mindig benne marad, de bízik bennem, és figyel rám. Jó eszű, de nekem kell megtanítani arra, amit elvárok tőle, nem gondolatolvasó.
2021. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Hú, záporoznak a válaszok, nagyon köszönöm! Egyelőre az első három választ tudtam alaposabban elolvasni. Kimásoltam, ami hasznos új infó, vagy megerősítés volt számomra:

„A neveletlen kutya szimplán neveletlen gyerekek. Tessék megnevelni.”

„Ha nem behívható, akkor szimplán nem volt jól megnevelve.”

„A menhelyi kutyák mindegyikének jár az, hogy ne lenézd, ne megítéld őket, hanem új esélyt adj nekik.”

„Nem mindig akkora a probléma mint amekkorának érzi az ember.”

A 3-as válaszoló lehet, csodálkozni fog, de 99%-ban egyetértek vele. Csak nem akartam a kérdésemben kisregényt írni, és minden (egymásnak ellentmondó) gondolatomat leírni.

Amúgy egy menhelyi föld buta Amstaff keverékkel rengeteget kirándultam, napi 10-20 kilométereket, az alatt azért meg lehet ismerni a kutyát. (Meg még sok más fajtával is kirándultam.) Bár nem volt még saját kutyám, de biztosan nem vagyok kezdő, valahol középen vagyok minimum.


Ami viszont új kérdés, hogy 1-es és 3-as is írtátok, hogy makacs fajta a Border. Máshol viszont valami olyat olvastam, hogy lesi a gazdája kívánságát.

Egyébként ezzel a szóban forgó Border collival még csak holnap fogok először találkozni, amit tudok róla, azt vagy a gazdája mondta, vagy valami más úton jutott hozzám az infó.

2021. szept. 27. 13:25
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy neveletlen felnőtt border nagyon kemény feladat. Pláne, ha normális ösztönkészlettel rendelkezik.

Mit jelent a behívhatatlanság? Mire kapcsol be? Ha olyan, mint a tipikus neveletlen borderek, akik kocsikra, biciklisekre, más kutyákra, madarakra stb bekapcsolnak és elrohannak, azt megoldani sokszor még egy következetes, rutinos gazdának is évek munkája.

Első kutyának nem border való! Nagyon könnyű elrontani! Pláne nem egy elrontott, félre nevelt border.

2021. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, egy okos kutya makacs, de ha tisztel, együttműködik veled. Olyan, mint az okos gyerek, tisztában van a képességeivel, és ha megfelelően gondozzák a tehetségét, együttműködik azzal, aki tanítja, de egy gyenge pedagógust nem vesz komolyan.
2021. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

"Amúgy egy menhelyi föld buta Amstaff keverékkel rengeteget kirándultam, napi 10-20 kilométereket, az alatt azért meg lehet ismerni a kutyát. (Meg még sok más fajtával is kirándultam.) Bár nem volt még saját kutyám, de biztosan nem vagyok kezdő, valahol középen vagyok minimum."


Barátom.Nem a kutya buta.Te pedig túl becsülöd magad és ezt minden rossz indulat nélkül mondom.

Oké,kirándultál a kutyákkal (hogyan is? menhelyit lehet sétáltatni,de nem akárhol és nem akármerre,egyáltalán tényleg van közöd menhelyhez?),de maga a kirándulás nem jelenti,hogy értessz is a fajtákhoz vagy egyáltalán a kutyákhoz.Megtetted az egyik legegyszerűbbet,kaptál egy kutyát ami nem problémás (mert a problémásakkal nem foglalkozhat külsős!),pórázra fogtad és mentetek ameddig engedve volt.


Ez nem tanítás,nem nevelés,nem ismerted ki a kutyát.Végre kiszabadult a kennelből egy kicsit és kieresztette a gőzt,de ennyi.

Egy középszintű kutyatartó,kutyát ismerő ember minimum az alap fajtákkal tisztában van,tudja mit jelent az,hogy "nekem nem való" és tiszteletben is tartja azt,tisztában van a kutyatartás nehézségeivel és képes azokat az általa preferált fajtáknál kezelni.


Neked alapszintű tudásod van,az is azthiszem az internetről.

A border collie egy munka kutya,makacs,folyamatosan rongál ha nincs vele foglalkozva.Cseppet sem könnyű eset és nem való kezdő,de még talán akármelyik tapasztaltabb kutyásnak se.

Lesi a gazdája kívánságait? Az milyen állat?

Van aki tudja kezelni az állatot és annak engedelmeskedik,és van aki úgy jár mint te,hogy nem találja vele az összhangot,lebutázza de akkor is kell neki,me' "túltenyésztett" border collie "mentése" menhelyről menő.kifogtad az aranyhalat ami nem a te akváriumodba való.

Sétáltatni én is hordtam a gyerekeimet is,abban nincs semmi nehézség.A nevelésben és a rossz szokások minimalizálásába törik bele minden örökbefogadó bicskája,ezért kerül vissza 10/9 kutya.Egyszerűen nem tudják mit vállalnak,a menhelyeseket pedig az foglalkoztatja a legjobban,hogy mindegy mi van csak kertbe ne tedd :D


Javaslom,hogy tényleg hagyd ezt a kutyát egy fajtamentésre.Ott olyanokat válogatnak ki,aki ennek a kutyának pont megfelel.

2021. szept. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!