Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan oldják meg a sétáltatás...

Hogyan oldják meg a sétáltatást kistermetű kutyával?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok hogy télen hogyan lehet sétálni ezeket a kicsi kutyákat.

Mert ugyan ruhát lehet rájuk adni, de a mancsuk meg a fejük (különösen a fülük) is érzi a hideget. Van aki használ kutyacipőt? Láttam hogy ilyen is van, de erősen kétlem hogy a kutyák elviselik magukon. A ruhát sem szeretik igazán.

Szóval milyen stratégiák vannak télire hogy kutyi ne fázzon meg miközben szabadidős tevékenységüket végzik?



2021. szept. 30. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ha kiskorában nem kényezteted el, akkor semmi baja nem lesz egy kis hidegtől.
2021. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Az én kiskutyáim ruha nélkül kint futnak a hidegben, hóban, 4*30 perc elég is nekik.

Egy pincsi-törpetacsi és egy mopsz-csivava keverék, 4 kg körüliek. Sose fáztak még meg, pedig már 9 és 10 évesek.

#1 voltam.

2021. szept. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

1-es ez nem kényeztetésen múlik,attól főleg milyen fajta kutya. Az enyémnek egyrétegű a szőre pont az hiányzik ami szigetelne.

Én nem sokáig hagyom hogy kint legyen télen,nincs ugyanis aljszőrzete (ezért nem hullik a szőre se) és így nem olyan ellenálló a hideggel szemben.

Kap egy meleg pulóvert és jól elszaladgál,de kis idő múlva fázik már.

Cipőt próbáltam de mindig leszedte magáról.

2021. szept. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Chihuahua van vidéken a családnál, csak ruhát rakunk rá, nem szokott megfázni. Hóban sem, de nem szereti.
2021. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Ha mozog akkor nem fagy át olyan gyorsan. Egy sétát kibír. De egy órás futtatózást is.

A kutya cipő nem rossz, de hozzá kell szoktatni. Szerintem inkább a sózott utakon ajánlott mert az szétégeti a lábát. De ez nyáron is jól jön a forró asztfalton.

2021. szept. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagytestűek mancsa és feje is érzi a hideget, ez nem a testmérettől függ. Meg ha sóval szórják a jeges járdát, az a nagytestűek talpának is probléma.

Én próbáltam már kutyacipőt, de egyelőre nem találtam meg a tökéleteset, úgyhogy cipő nélkül sétáltatom, de volt már olyan, hogy zebrán mentünk át, és ölbe kellett kapnom, mert elkezdett a zebrán bicegni, fel volt sózva az út.

2021. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A betonon fagypont felett én szoktam kutyacipőt adni rá,semmi baja.10-20 perc séta alatt valóban nem lenne baj,vagy épp futtatóban sem vészes a föld,de a séta és a beton egy óra alatt megviseli a mancsot,vagy el is fagyhat lábujj,fel is fázhat..Már pedig kistestű kutya is igényli a mozgást,nem lehet otthon maradni csak úgy.


De nem kell ehhez kiskutya,nagyokra is adunk városban kutyacipőt sokan,pont ugyan ezzel az indokkal.A beton nem földút.


Amikor tényleg nagyon hideg van nem kutyaruhát szoktunk,hanem már overált a rövidszőrűekre,de van sima bélelt kutya ruha is minden méretben,nem is drágák.A West end alsó szintjén a szökőkútnál például 3500 körül már lehet venni jókat a kutyának,aki arrafelé lakik rá tud nézni október közepétől.


Semmi kínos vagy elkényeztetett nincs abban,ha használod a kutyáknak szánt eszközöket.Ahogy a kozmetikázás úgy a kutya ruha viseletek sem divat,kényesség vagy túlzott igényesség kérdése,idióta aki így gondolja..

Mintha azt mondanád,hogy neked se kell se cipő,se zokni,mert azt csak divatból hordjuk.

2021. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
9%

Például így:

[link]

2022. febr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!