Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb őrző kutya?

Melyik a legjobb őrző kutya?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 09:33
A kérdező szavazást indított:
Egy közép ázsiai juhász
Egy kaukázusi és egy kuvasz
Három német juhász
13 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem mindegyik kutyábol elég, 1 darab is őrzéshez. attol függ,mit akarsz őriztetni velük. Mindegyik másik fajtával nem biztos,hogy kijön csak fajtársaikkal jön ki,nevelés kérdése.mindegyik jo házőrző. németjuhász rendőr-drogkereső kutya. kuvasz pásztor kutya de meg védi emberét általa örzött állatokat. kaukázusi neki ront ugyan az mint kuvasz. középázsiai juhász kutya is medve ilyenekkel harcol hegyekbe nyáj védelmébe.
2021. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Elég nagy terület, azért gondoltam, több kisebb talán jobban le tudná fedni.

Leginkább a kuvasz-kau páros, ami nekem nagyon bejön.

Szerintem jól kijönnének, mindkettő őrkutya.

2021. szept. 30. 10:09
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
mindegyik jo felsorolt fajták közül alkalmas, nagyobb testüek meg amelyek négykézláb is magassak test magaságba.erösebek,nagyob erőt tudnak kifejteni. Ha 1 gyári terület-faipari terület, auto roncs telep oda 2 kutya kell. rotweiler és dobberman is még am iszoba jöhet.
2021. szept. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Amelyik nem eszi meg a sedalinos kolbászt.
2021. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
3%
Pitbull meg a roti kombó, senki se mer betörni ide
2021. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi, írhattok még.

Nekem a tacsi-káj párost is mondták :D

2021. szept. 30. 10:29
 7/19 anonim ***** válasza:
68%
Tacsi-KÁJ azert jo, mert a kicsi nagyon eber, kicsit mar hiperaktiv, ugatva hivja a nagyot erositesnek. Nalunk is igy van a pici keverek nagyon éber, es szalad rogton ha van valami (a pit nyugodtan aludt bent, amikor a róka bement a tyukokhoz, es nekem kellett intezkedni), de igy mar tokeletes a csapatmunka.
2021. szept. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló méretű és kaliberű kutyák teljesen jól kijönnek egymással.

káj-kau,káj-kuvasz,vagy mind3 is kijön egymással egyszerre.

De ott van még a komondor,moszkvai őrkutya,a pireneusi hegyikutya és pireneusi masztiff,a tátrai juhászkutya,az anatóliai juhászkutya,a tibeti masztiff,a spanyol masztiff,és még egy pár.


Nem csak kau,káj,és kuvasz létezik :D

2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb őrkutyák a keleti típusú pásztorkutyák. Kau, káj, komondor, kuvasz, dél-orosz, kangal, akbash, sarplaninac, mioritic, stb. Ezek kb. hasonló méretű és habitusú fajták, önállóan és tanítás nélkül végzik a feladatukat.

A kau/káj/komondor kicsit nagyobb mint a többi, de csak minimálisan. A kaunál figyelni kell arra, hogy ne a börtönkau vonalból legyen. A kájnál pedig hogy ne a viadorból. A komondor a legkevésbé temperamentumos.

2021. szept. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%

Pasztorkutyak remekul vegzik a dolgukat, de egyaltalan kezes joszagok ... nagyon sok munkat kell belejuk fektetni, hogy a vedelmi elvarasok mellett ugyamugy ne okozzanak semmi gondot.


Normalis, de harciasabb fajtaknak mint a nemetjuhasz, rottweiler vagy dobermann - ezt a kategoriat meg kell tanitani az orzes-vedesre.


Harci kutyak kepessegeit nem erdemes orzes-vedesre hasznalni, nem erre valok.

2021. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!