Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb őrző kutya?

Melyik a legjobb őrző kutya?

Figyelt kérdés
2021. szept. 30. 09:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mi az a börtönkau vonal?
2021. szept. 30. 13:46
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
+1 a komondorra :)
2021. szept. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Kuvasz és mudi. Viccen kívül. A mudi első osztályú jelzőkutya és fürge, jelez a kuvasznak bármi gyanúsat. A kuvasz meg intézkedik. Megszokott párosítás.
2021. szept. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
74%

Pásztorkutya mellé nem kell jelzőkutya, mindent nagyon is észrevesz, csak éppen nem csahol feleslegesen.

Ez egy erős tévhit, hogy a pásztorkutyák mellé jelzőkutya kell. Az is csak részben igaz, hogy régen a puli/mudi/pumi terelt, a komondor/kuvasz őrzött. Ez valóban így volt, csak éppen soha nem együtt. A terelőkutyák a XVII-XVIII. században jelentek meg, amikorra a nagyragadozók ki lettek irtva. Előtte nem léteztek terelők, csakis a nagytestű pásztorkutyák, hiszen ezeket az apró kutyákat a farkasok összeszedték volna uzsonnára.

2021. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem a kérdésre akarok válaszolni, inkább a válaszokra.


Egyedül kutyát nem hiszem, hogy érdemes tartani. Kell nekik a társaság, ha van egy nagyobb testű őrző kutya, az mellé is érdemes lehet egy másik, játékosabbat tenni, amelyikkel elszórakoznak.

2021. nov. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
56%

Részben igazat adok. Szerintem is jobb két kutya, mint egy.

Másrészt viszont egy nagytestű fajta mellé nem ideális társ egy jóval kisebb kutya. Egyszerűen nem tudnak játszani. Én inkább a hasonló méret és habitusban hiszek.

2021. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nálunk egy nőstény kaukázusi juhász van együtt egy nőstény fehér pulival. Kb. egyidősek és elég jól megvannak, folyton megy a játék, a kicsi le sem száll a nagyról.
2021. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
56%
Persze, sok ilyen párosítás van, és remekül elvannak a kutyák minden gond nélkül. Viszont saját tapasztalatból tudom, hogy baleset bármikor történhet. Én láttam, amikor a 65-70kg-os kutya játék során összeütközött a 30kilóssal (ami még annyira nem is pici), és a kisebbik kutya kb. 4métert repült neki egy fatörzsnek. Még kisebb kutyáknál pedig ha véletlenül rálép, simán törhetnek a csontok. Szóval lehet így tartani kutyákat (nekem 2 óriás mellett van egy nagytestű, ami súlyra fele akkora), de nem teljesen ideális.
2021. nov. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm, ezzel most Én is tanultam.
2021. nov. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!