Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyámban volt egy...

Ha a kutyámban volt egy kullancs a nyaki résznél de kivakarta magából akkor lehet valami probléma?

Figyelt kérdés
Egyik nap ekvittem sétálni (yorkie terrier 5 éves) és mikor hazaértem vele átnéztem a "haját" és a nyakánál volt egy kullancs de nem volt megnőve se semmi rendes vékony barnás szerű volt és hívtam az egyik ismerősömet mert ő ért hozzá hogyan lehet kivenni mert sajnos én félek attól hogy meg nyomom : és mire ideért volna az "orvosom" addigra már kivolt esve belőle és nemtudom ilyenkor lehet e gond a későbbiekben. Étvágya ugyan úgy van, nem hányik, és a vizelete is tiszta. Egyébként tegnap este ment bele a kullancs de ma tudtuk volna csak kivenni :(

2021. okt. 6. 20:11
 1/5 A kérdező kommentje:
És egyébként a helyénél ahol megcsípte van egy piros pici pötty szerűség de nagyon apró
2021. okt. 6. 20:12
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Igen meghóta magàt a kullancs!
2021. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Babézián kívül még lyme kóros is lehet, az csak pár hónap múlva jelentkezik.


Egy kullancs néhány órán belül már fertőz, máskor azonnal vedd ki.


Figyelgesd a kutyust,1-2 héten belül ha elszíneződik a vizelete, rossz kedve lesz, nem eszik vidd dokihoz. Ha pár hónap-fél év múlva elkezd sántikálni, szintén doki.

2021. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egy kis keresztet a kertedben tegyèl ki a kis kullancsnak! Szegènyke az is egy pici àllatka csak!
2021. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A piros pötty majd elmúlik. Valószínűleg még a befúródási szakaszban volt a kullancs , így ki tudta kaparni. Bár úgy mondják, a kullancs csipést nem érzi a kutya.

Nincs a kutyádon semmi védelem kullancs ellen?

2021. okt. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!