Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elapadt a teje a kutyusomnak....

Elapadt a teje a kutyusomnak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves tacskó kutyusom. Most volt vemhes először és meglepő módon egyenesen 5 kiskutyusnak adott életet. A fialás előtt már egy héttel szivárgott tej ha enyhén megnyomtuk valamelyik emlőjét. Tegnap éjszaka születettek meg a kicsik és először nem volt semmi gond, ma délutánra viszont 8 emlőből 6 elapadt.


Állatorvost felhívtuk, csak annyit mondott, hogy ha vemhesség közben is volt teje, akkor most is lesz no para, meg hogy adjunk neki fehérjedús kaját pl csirkehúst és kálciumot. Öcsém vásárolt csirke szívet és nyesedéket. Falatozgatott valamit, de nincs valami nagy étvágya. Vizet is csak épp hogy lefetyelget egy kicsit, hiába van közvetlen előtte friss, pedig abból is kellene minél többet innia. Én is vettem neki konzerv kaját, de egy válogatós kis fruska, úgyhogy abból sem evett sokat. Az interneten próbáltam tanácsokat keresni, angolul is, de ott is csak annyit találtam, hogy legyen kiegyensúlyozott étrendje.


Lehetséges, hogy csak hirtelenség miatt apadt el és holnapra lesz normálisan teje megint? Mikor kezdjek el pánikolni? Mit tudok tenni, ha holnap sem lesz elég anyateje?



2021. okt. 6. 22:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem amilyen gyorsan gyorsan csak tudsz szerezz be tápszert!! Ne várj, hogy mi lesz a tejjel, minél hamarabb, hogy szegény kicsik túléljék.

Legközelebb pedig ne szaporíts kérlek! :(

2021. okt. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Nem terveztem szaporítani és ha rajtam múlt volna, akkor ez meg sem történik, de ezt a kutyát az öcsém vette és a párosításért is fizetett. Próbáltam lebeszélni, de egyszerűen az övé a kutya. :/
2021. okt. 6. 23:03
 3/33 anonim ***** válasza:
78%

Szopnak a kicsik?

Csendben vannak, vagy sírnak szinte folyamatosan?

van infralámpa felettük?

Látta orvos az anyakutyát ellés után?

2021. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Igen, szopnak.

Sírnak, nem folyamatosan, de sírnak.

Nincs, de tudok vinni. Ez miben segít, ha megkérdezhetem?

Nem látta. Telefonon felhívtuk őt, annyit kaptunk vissza, ha az anyakutyus eszik-iszik és pisil-kakil, akkor nincs semmi gond, meg azt, amit a kérdés alatt is kifejtettem. (Nem tartottam ezt a választ túl segítőkésznek az orvostól, de csak ennyit kaptunk)

2021. okt. 6. 23:53
 5/33 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nincs jól az anyakutya, ha nem eszik. Mérjétek meg a lázát végbélben lázmérővel. 38,5 körül normális, 3 körül hőemelkedés, fölötte, különösen 39,5-től már magas láza van. Remélem nem kapott nyers disznóhúst.
2021. okt. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
39 körül hőemelkedés, fölötte láz
2021. okt. 7. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
11%

Tápszer, tejpótló és cumisüveg. Naponta 4-5 alkalommal az első cumiztatni kell őket. Egy icipici mézet (cukrot ne) tehetsz bele, hogy édeskés legyen kicsit (mint az anyatej). Kb 3 hetes korukban főzhetsz húslevest, nem túl sósat, zöldségekkel, hússal, amit teljesen simára össze turmixolva szintén lehet nekik adni cumisüvegből, de eleinte egy nap csak 1x egyenek ilyesmit, a többi tejpotló legyen. Az anyjuk maradjon velük, attól hogy nem szopnak az anyjuk melegíti őket, és ott van velük.

Ami fontos, 4 hetes korukig ne nagyon legyenek tutyulgatva, pont mint egy emberi csecsemő, eleinte csak az alvást, és az evést igénylik, és ha megszokja, hogy akkor van kivéve az álomból, hogy gondoskodjanak róla (megetessék), az ebben a pici korban többet jelent mintha babusgatva lenne. Idősebb korban persze már lehet velük "babázni", de eleinte csak pihenésre és békére van szükségük.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert a kutyusokhoz, és nagyon jó gazdikat keress nekik :)

2021. okt. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Amúgy ha szopnak, miből gondolod, hogy elapadt? Szerintem hagyd a kicsiket emlőn, ha az anyakutya lázas, akkor is szophatnak, de meg kell nézetni az anyakutyát mindenképp. Embereknél is fontos, hogy a csecsemő non-stop mellen legyen, különben elapad a tej. A szopás ösztönzi az emlőket a tej termelésére. Minél több inger éri, minél többet ürül, annál több tejet fog termelni. Sírni amiatt is sírhatnak a kicsik, ha fáj a pocakjuk, nem feltétlen azért, mert elapadt a tej. De persze látszik a kiskutyán, ha hiába tépi az emlőt, mert nem jön belőle semmi.
2021. okt. 7. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
90%
Ez alatt az időszak alatt nem ritka, hogy az anya kutya finnyás, nem eszik meg mindent, ilyenkor jobban zsebbe kell nyúlni, mivel az első az egészsége. A folyadékra is szüksége van, azért adták régebben is tejet ilyenkor a kutyának, mert azt megissza amikor a vizet nem. Ha sima tehén tejet nem, de akkor laktóz menteset adjatok neki, mert fontos hogy pótolja a folyadékot, és gyakran előfordul hogy szoptatás alatt nem issza rendesen a vizet a kutya.
2021. okt. 7. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%
#8 jól írja, viszont én javaslom hogy legyenek a tej mellett is táplálva, mert ha valamelyiknek kevesebb jut akkor nem fog úgy fejlődni ahogy kéne. Lehet akár ügyetlenebb akit állandóan kitúrnak, és akkor ő mindig éhes marad.
2021. okt. 7. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!