Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elapadt a teje a kutyusomnak....

Elapadt a teje a kutyusomnak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves tacskó kutyusom. Most volt vemhes először és meglepő módon egyenesen 5 kiskutyusnak adott életet. A fialás előtt már egy héttel szivárgott tej ha enyhén megnyomtuk valamelyik emlőjét. Tegnap éjszaka születettek meg a kicsik és először nem volt semmi gond, ma délutánra viszont 8 emlőből 6 elapadt.


Állatorvost felhívtuk, csak annyit mondott, hogy ha vemhesség közben is volt teje, akkor most is lesz no para, meg hogy adjunk neki fehérjedús kaját pl csirkehúst és kálciumot. Öcsém vásárolt csirke szívet és nyesedéket. Falatozgatott valamit, de nincs valami nagy étvágya. Vizet is csak épp hogy lefetyelget egy kicsit, hiába van közvetlen előtte friss, pedig abból is kellene minél többet innia. Én is vettem neki konzerv kaját, de egy válogatós kis fruska, úgyhogy abból sem evett sokat. Az interneten próbáltam tanácsokat keresni, angolul is, de ott is csak annyit találtam, hogy legyen kiegyensúlyozott étrendje.


Lehetséges, hogy csak hirtelenség miatt apadt el és holnapra lesz normálisan teje megint? Mikor kezdjek el pánikolni? Mit tudok tenni, ha holnap sem lesz elég anyateje?



2021. okt. 6. 22:51
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
40%

Ekkora baromságot, hogy 4 hetes korukig ne tutujgasd, mint az emberi csecsemőt...Aki ezt vallja, tanulhat nyugodtan az állatoktól, akik nulla napos koruktól tutulgatják non-stop a kölyküket. Nekem is lökték a sok hülyeséget anyám korabeli meg idősebb nők, hogy ne ringassam a kisbabámat, mert összerázom, meg egy rendes kisbaba átalussza az éjszakát, mi az hogy egész éjszaka szoptattam az újszülöttemet...Kezdő anyuka voltam, könnyen megzavartak volna a tapasztalt nők és csecsemősök, de arra gondoltam, a kutyám is megszoptatta a kölykeit, ha hajnalban ébredtek szopizni, én ezt tartottam természetesnek. Volt is tejem bőségesen, míg akik hallgattak ezekre a nagyon okos asszonyokra, hogy éjszaka ne szoptasd, mellen ne altasd meg más baromságok, azok rendre tápszerre szorultak nagyon hamar, mert elapadt a tejük.

Meg mi az, hogy ne ringassam a kisbabámat? Elkapatni egy újszülöttet? Halálosan retteg minden kiszolgáltatott kölyök, ha nem érzi az anyja testének a melegét, az ember meg képes rácsukni az ajtót azzal a címszóval, hogy meg kell csinálni a házimunkát?

Amikor kiskutyáim voltak, első pillanattól babáztam velük, persze fokozatosan, de amikor 2 hetesen nyitva volt a szemük és már felvették velem a kontaktot, hogy ne kapassam el? Basszus, agyba-főbe pusziltam mindet, emlékszem az első nekem szóló farkcsóválásra, ahogy egymással harcoltak a fog nélküli kis szájukkal és veszedelmesen morogtak közben. Imádtam, szerettem őket. Soha semelyik kutya nem került olyan közel hozzám, mint ők, tudtak emberül beszélni szinte, értettük egymást.

Később, amikor kisbabám lett, őt is állandóan puszilgattam. Hát hogy lehet azt megállni, hogy ne vegyem kézbe, ne öleljem magamhoz? Hogy lehet hisztinek nevezni egy pár hónapos kisbaba sírását? Hisztizik majd 2 évesen, de nehogymár egy kis ösztönlény sírását manipulációnak tekintsünk! Elképesztő, hogy vannak anyák, akik eszerint nevelik a gyerekeiket, akikben nincs ösztön arra, hogy karjába vegye a csecsemőjét.

2021. okt. 7. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
5%

Persze, te a te gyerekedet ringathatod, de a kutya soha nem lesz az ember gyereke. És bármennyire is szeretnéd, nem lesz soha ember (szerencsére), így nem, nincs szüksége arra hogy ringasd az újszülött kutyát, mert az anyja se teszi a természetben.

Láttam már olyan kutyát amelyeket újszülött kora óta tutujgatták, és idegyenge hozzáérsz azonnal maga alá pisilős kutyák lettek (nem szaporítós), és olyat is, amelyikeknek megadták az első hetekben a nyugalmat és gondoskodtak róluk, de nem babáztak velük csak a későbbiekben, és mindegyik kiegyensúlyozott, nyugodt kutya lett.

Nem megyek mélyebben bele ebbe a vitába, senkit nem akarok győzködni, a kérdező majd eldönti mit lát jónak.

2021. okt. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%

Maga alá pisilős akkor lesz a kutya, ha nem viszik elég korán idegen környezetbe, nem ismer meg elég idegen embert és kutyát, illetve helyszínt. Akkor mindig szorongani fog idegen közegben. Persze ez nem egyszerű, mert amíg elég oltást nem kap, nem is igazán viheted. De nagyon rövid az az időszak, amíg meg kell ismerkednie külső ingerekkel, hogy ne legyen antiszociális. Azt olvastam, olyan 8 hetes koráig muszáj idegen emberekkel és kutyákkal is találkoznia és 4 hónapos koron túl már késő, sosem fog tudni szorongás nélkül lenni idegen helyen, idegen emberek/kutyák között, ha korábban nem fordult meg köztük. Ez egyébként a kisgyerekekre is igaz, nagyon fontos a szocializáció.

Én nem találtam összefüggést az ideggyengeség és a babázás között.

2021. okt. 7. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
12%
Mint írtam, nem szaporítós kutyákról van szó, megfelelően szocializálva voltak korukhoz képest. Ez már a szövegértés része :)
2021. okt. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
80%

Annyira undorító ez a hozzáállás... Nulla tudással, nulla felelősséggel, ilyen gerinctelenül szaporítani. Csak mert a tacskóból pénzt lehet kizsigerelni! Gratulálok! Hogy ilyen utolsó senkik egyáltalán tarthatnak állatot...


Minek az infra? Komolyan, ha ennyire egyszerű vagy, mond csak, miért is kellett az alom? Ja, pénzért.

Minek lássa orvos? Vajon minek? Esetleh, hogy ne halljanak meg kínok közt a kölykök?

A szuka oltva volt herpesz és brucellózis ellen? És a kan? Ugyan, minek, igaz? Csak többet kellene fizetni, kevesebb lenne a haszon, nemde?

Mi a fenéert nem lehet egy kutyát normálisan tartani és etetni! De nem, még ezt sem!

2021. okt. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
81%

tegnap 23:53

Ha szopnak és van nyugodt alvó idejük, akkor nincs gond a tejjel.

Lázat is mérni kellene.

Az infra pedig a megfelelő meleget biztosítja a kölyköknek.

2021. okt. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

Alap, hogy ellés után vizsgálja meg az állatorvos (kiürült-e a méhe rendesen stb.). Tehát hívjatok ki orvost, telefon nem ér semmit. Ha étvágytalan ilyenkor a szuka, az semmi jót nem jelent, lehet lázas, maradt benne kölyök, begyulladt a méhe stb. Első körben tehát orvos!

A tej nem apad el egyik napról a másikra, hagyjátok mellette a kicsiket.

2021. okt. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom mennek fel 8 hetes korukra a Jófogásra ingyen elvihető, fajtajellegű keverékként, aztán privátban majd elkérnek érük 40.000 forintot.


Egyébként alap, hogy a szülés után lássa orvos az anyakutyát, hogy minden rendben van-e, megszülte-e az összes kiskutyát.


Az sem árt (pláne laikusoknál), ha az orvos figyelemmel kíséri a szülést, mert ha komplikáció lép fel, aligha tudja egy átlagember megoldani.

2021. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
25%
8 hetes? Ahh, dehogy, ennyi nincs bennuk. Amint mar kepesek egyedul enni egy szem tapot is, azonnal mennek is, hiszen akkor mar kolteni kene rajuk pluszban. Ez ugye altalaban 5 hetes kor korul van sajnos :(
2021. okt. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
36%
19! Igen, ez van akkor ha az ember lusta dolgozni vagy nem tanult...valahonnan pénzt akar szerezni, a szaporítás meg "egyszerű". Amíg a NAV rá nem száll persze.
2021. okt. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!