Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elapadt a teje a kutyusomnak....

Elapadt a teje a kutyusomnak. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves tacskó kutyusom. Most volt vemhes először és meglepő módon egyenesen 5 kiskutyusnak adott életet. A fialás előtt már egy héttel szivárgott tej ha enyhén megnyomtuk valamelyik emlőjét. Tegnap éjszaka születettek meg a kicsik és először nem volt semmi gond, ma délutánra viszont 8 emlőből 6 elapadt.


Állatorvost felhívtuk, csak annyit mondott, hogy ha vemhesség közben is volt teje, akkor most is lesz no para, meg hogy adjunk neki fehérjedús kaját pl csirkehúst és kálciumot. Öcsém vásárolt csirke szívet és nyesedéket. Falatozgatott valamit, de nincs valami nagy étvágya. Vizet is csak épp hogy lefetyelget egy kicsit, hiába van közvetlen előtte friss, pedig abból is kellene minél többet innia. Én is vettem neki konzerv kaját, de egy válogatós kis fruska, úgyhogy abból sem evett sokat. Az interneten próbáltam tanácsokat keresni, angolul is, de ott is csak annyit találtam, hogy legyen kiegyensúlyozott étrendje.


Lehetséges, hogy csak hirtelenség miatt apadt el és holnapra lesz normálisan teje megint? Mikor kezdjek el pánikolni? Mit tudok tenni, ha holnap sem lesz elég anyateje?



2021. okt. 6. 22:51
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Pont a konzervek lesznek az utolsók amik fehérje dús élelemforrások,főleg ha valami aljadékkal etetitek..

Csirkemell,fehérjében gazdag táp (nem Royal Canin,meg Chappy,meg Pedigree meg ezek a sz*rok..),vagy főzz neki.Nézz utána az interneten,hogy anya kutyát hogyan kell táplálni.

A kölyköknek anyatej hiányában tejpótló kell.Ha lesz is teje legalább a két legkisebbel segíts be neki,5 kiskutya sok.

3 az átlag,ami egy anya kutyának sem megterhelő,főleg mikor tej hiányában van.És nem csak az anyakutya miatt,a két legkisebb kiskutya alig fog táplálékhoz jutni,ha kevés is van.Ki fogják túrni legalább az egyiket mert gyorsabban fejlődnek és többre van szükségük.Hiába van 6 cici,ha pillanatok alatt kiürítik őket.


Fontos (!),hogy az anya kutya ne stresszeljen.Figyeljétek a reakcióit amikor ott vagytok,ne legyen nyílt terepen a kicsikkel,legyen egy kis ideje kimenni pisilni és enni.

Ha azt látod,hogy stresszel,nyúl a kicsik után amikor piszkálódtok akkor hagyjátok békén,mert stressz miatt apadt el a teje.

Ismétlem a nyílt terep is ad okot a stresszre,ösztönösen félti a többi ragadozótól (és talán tőletek is) a kölykeit.Egy kényelmes fekhelyes szobakennel a házban a legpraktikusabb és legideálisabb mindenkinek,hátulja és oldala letakarva.A kutyafélék alapvetően ha tehetik mindig lyukakba,sziklás helyeken kövek közé,odúkba,pincékbe,szekrényekbe,ólakba és ilyesmi zárt sötét helyekre fialnak mindig,mert biztonságot nyújt.


Pont az ilyen ismeretek hiánya miatt IS kerülendő a szaporítás!

Ezek után azért remélem az állatorvos lesz az első és ivartalanítjátok,elég egy alomból is haszonlesőset játszani,a kutya és a fedeztetés árát szinte biztos hogy vissza szeditek belőle..

2021. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek, aki segített. Az anya és mind az 5 pici rendben van. Tegnap első dolgom volt, hogy vettem az állattakarmányostól tejpótlót. Látta (egy másik) állatorvos végül mindet, mindenki makk egészséges.


Egy pár mondatot szeretnék írni azoknak, akik támadó stílust vettek fel, mert úgy érzem, hogy a történet mértéktelenül ki lett színezve. Gondolok itt #15, #18, #19 #20 Szeretném leszögezni, hogy nem vagyunk és nem is leszünk soha sem szaporítók. Nem fogunk ebből rendszert csinálni. Molly maga is egy mentett kutya. Nem szaporítótól vettük. Több mint 3 éves, szeretnénk, ha az élete során egy párszor lennének kiskutyái. Ez 1-2 alkalmat jelent. Minden oltása megvan és látja állatorvos felmérésre évente többször is. A szülés után mi nem szándékosan tartottuk itt, hanem maga az állatorvos közölte, hogy nem szükséges megnéznie, ha minden rendben. Az eszem megáll, hogy szándékosan félreértelmeztétek, amit írtam. Én hittem a szakembernek. A hibát innentől kezdve az állatorvos követte el, nem én. Az infralámpa dolog nem értem miért keltett felháborodást. Tudom, hogy a kicsiknek nem fejlődik ki a hőszabályozó központjuk születésre. A házban van a fészkük és van alattuk fűthető párna. Kérdezem mégegyszer kedves #15, hogy mi a fene köze van az infrának ahhoz, hogy van-e teje az anyakutyának vagy nem?


Sajnálom, hogy ennyire rosszindulatúak vagytok itt páran. Tudom, hogy olyan könnyű elhinni, hogy egy leszakadt putriban, egy utolsó eldugott sötét lyukban, a saját szarjában hemperegve tartjuk a kutyánkat és minden évben kétszer űzetjük, mert ezt láttátok a National Geographic, Animal Planet, Youtube stb. adásokon, de semmi hasonlóról nincsen szó. Mindent megkap Molly, nagyon szeretjük és pont nem érdekel a pénz. 5 kereső ember van a családomban, kényelmesen meg tudunk neki adni mindent és nem szorulunk arra, hogy kihasználjunk egy védtelen állatot. Nem kellene ennyi rosszindulatú dolgot feltételezni egy idegenről.

2021. okt. 8. 18:35
 23/33 anonim ***** válasza:
69%

Én ugyan 21 vagyok,de akkor tisztázzunk valamit mi is.

"Szeretném leszögezni, hogy nem vagyunk és nem is leszünk soha sem szaporítók."


-Született nálatok kiskutya? Igen.

-Tenyésztők vagytok? Nem.Se kenneletek,se tenyészkutyátok,se kellő tudásotok hozzá,fajtához sem értetek,csak van nektek egy..

-Szánt szándékkal lett pároztatva a kutya? Igen,te írtad le.Fizettetek is érte.most hogy te vagy a testvéred nem mindegy? Mindkettőtök egy fedél alatt él,ugyan azt a kutyát nevelitek,ugyan azokat a kölyköket pátyolgatjátok és te rohangálsz tejpótlóért.

-Ivartalanítva lett vagy lesz a kutya,hogy ilyen véletlenül se fordulhasson elő? Dehogy is..


Szaporítók vagytok.Onnantól,hogy a kutyád nem lett ivartalanítva,és megeshetett hogy vemhes lett (ráadásul fizettetek a pároztatásért),ráadásul a vemhessége alatt sem lett ivartalanítva (az utolsó napig ki lehet) tehát le is hoztátok az almot.

Akkor mi a f*szról beszélünk,mit akarsz te,mi nem vagy te? Mindannyian szaporítottatok,szaporítók vagytok.


Most,hogy azért csináltátok-e hogy mindet eladjátok vagy egyet megtartsatok a kölykökből nem fog kivétellé tenni titeket.Ha egyet megtartotok akkor is eladás céljával szaporítottatok,vagy puszta felelőtlenségből.


Annak meg semmi köze ehhez,hogy oltva van-e a kutya vagy chipelve,ha nem lenne az csak a te helyzeteden rontana,nem a körülményeken javít.Teljesen alap dolog az,hogy oltva,chipelve van a kutya.

És most az is teljesen alap lenne,hogy az összes kölyköt 6 hetesen,majd 8 hetesen minimum oltatjátok és chipeltetitek,és csak úgy adtok rajtuk túl.8 hetes kor alatt TÖRVENYBE ütközik kiskutyát elválasztani az anyjától,fel jelenthetnek.

Felír számot KÖTELEZŐ kiváltani,ha kutyát akarsz árulni akár egyszeri alkalommal is.Az anyával együtt elkobozhatják tőled a kölyköket,és pénz bírságot kapsz ha nem így teszel.


Tisztázva.Vagy felfogtad vagy nem,de akkor is szaporító vagy te is és a többi családtagod is akik ebbe benne vannak.Pont.

Nem tudsz szépíteni a történeten úgy,hogy ne az legyél.

2021. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
35%

Ja,még valami! Nem csak az a szaporító aki egy putriban,garázsban,ketrecbe zárva tart szukákat kölykökért cserébe.

Tájékozatlan vagy.Mindenki,aki nem tenyésztő és nem rendelkezik kennellel,törzskönyves kutyákkal és ráadásul nem is szakszerűen tenyészt az szaporító.

A vidéki utca végi Marika néni is akinek csak elszökött a Morzsi,a pesti panel lakó is akinek csak véletlen ugrott össze egy másikkal a futtatóban a szukája,az is aki a putriban ketrecekben tartott kutyákat szaporít,és te is az vagy.MINDENKI aki nem tenyésztő.Jól jegyezd meg mielőtt feljelentenek. :D

2021. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a felvilágosítást ügyvéd úr. Van még valami egyéb, amit már eddig is tudtam vagy ennyi volt? Most mondom utoljára, hogy nem pénz miatt történt ez és készen állunk mindent normálisan, törvényesen végezni.
2021. okt. 8. 19:28
 26/33 anonim ***** válasza:
15%
Az állatvédők túl szélsőségesen gondolkoznak ebben a témában, mert annyi az elhagyott állat és nincs elég gazda. Én is volt idő, amikor kölyök állatot látva sírva fakadtam, mert tudtam, milyen sors vár rá. Ha mindenki gondoskodna az allatairol normálisan, semmi baj nem lenne azzal, ha valaki kölyköt szeretne az imádott keverék kutyájától. Most komolyan, csak fajtiszta kutyák szaporodhatnak és az összes többinek tilos? Ez elég sznob gondolkodás. Én nem igazán vágyok fajtiszta kutyára, mert sokkal hamarabb meghalnak, mint a keverékek. Sokkal betegesebbek. Volt spániel keverék kutyám, szebb volt bármilyen fajtiszta spánielnél. Mondhatjatok, hogy akkor fogadjak be menhelyről. Megtettem, de soha nem lesz olyan kapcsolat egy felnőtt kutyával, mint akit babakutya kora óta te nevelsz. Nekem csak egyszer születtek kiskutyák. Nem véletlen, hanem szándékosan, mert a gyerekkorom imádott kutyáját igy akartam magamnak megőrizni, a leszarmazottaiban. 3 kiskutyát megőriztem, 5-öt tovabbadtam gazdához. A 3 kutya volt a mindenem 17 éven át. A többi kutyát pénzért adtam, csak az oltások árat kértem el, mert úgy gondoltam, aki ennyit nem ad érte, az állatorvoshoz se viszi majd. Annak ellenére, hogy megvalogattam a gazdákat, az 5 kutya közül egyik se élt meg magas kort. A legöregebb 9 évig élt, őt túletették. Gazdagok voltak és szerették az allatokat. A másik kutyám is náluk volt, őt a szomszéd fenyegetőzése miatt odaadták az első jöttmentnek, aki éheztette és amikor a kutya után mentem, nem sokkal utána eltűnt a kutyám. Másik két kutyát 5 évesen megmérgezték az új gazdánál. Az 5.kutyat is jó helyre adtam, de az illető házára az unoka hitelt vett fel, el kellett adnia és idősek otthonába költözött. Az új tulaj megtartotta a házzal együtt a kutyát, de pár év múlva kiszökött és többé nem találták meg. Megtanultam a sorsukon keresztül, hogy kutyának születni nem jó, mert az emberek felelőtlenek és nem vigyáztak a kutyáimra. Pedig az a 3 kutya, akit megtartottam, életem legjobb döntése volt. És mégse. Soha többé nem tudtam rávenni magam arra, hogy kiskutyák szülessenek miattam. Pedig annyira szerettem volna a gyerekkorom kutyáját megőrizni az utodain keresztül. Nem tettem meg végül. Lett inkább menhelyi kutyám, ivartalanítva. De nem találom azt a kötődést, amit azokkal, akiket első perctől és neveltem. Innen kezdve elakadtam. Azt gondolom, semmi értelme úgy kutyát menteni, kihozni menhelyről, hogy csinálunk belőle 6-ot. Ha kiskutyára vágyik valaki, fogadjon be kölyköt a menhelyről. De időben el kell őket onnan hozni, mert különben nem tudnak jól szocializalodni.
2021. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
19%
25! Hiába sértődsz meg! Igaza van. Ti csak buta szaporítók vagytok, hiszen azt sem tudjátok mit csináltok, ha bármit is tájékozódnál a kutyatartásról tudnád, hiszen mindenhol ezt nyomatják..
2021. okt. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, utolsó, felelőtlen, alja szaporítók vagytok. Ezen nem változtat semmi. Pénzért adjátok el a kutyákat? Gondolom igen, hiszen nem akartok ráfizetni. Egy kis haszon meg csak jól is jön, igaz? Legalább addig sem kell dolgozni, majd a kutya kizsigereléséből lesz kis plusz...


Szeretitek a kutyákat? Ez hatalmas baromság! Ha szeretnétek, nem szaporítanátok ész nélkül beteg, esetleg ideggyenge kutyákat!

A szülők szűrve vannak az örökletes betegségekre? Nagyon kétlem, mert az több százezer. A szülők tenyészszemlések? Nyilván nem, hisz ők maguk is szapis keverékek. Tehát sem az idegrendszer, sem a küllem, sem az egészség nincs biztosítva. Csak gyártjátok eszetlenül a kölyköket, akik esélyesen egész életüket végig fogják szenvedni egy dp, egy epilepszia, egy patella, öröklött szem, szív, vese gond miatt. Vagy csak attól, hogy ég egy zacskótól is pánikba esnek. A gazdák meg majd fizethetik a milliós orvosi költségeket. De ez titeket már nem érdekel, igaz?

Na ez a baj az ilyen kis féreg szapikkal, mint te!

2021. okt. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Szerintem menj és kezeltesd magad, mert valami nem 100 nálad, üzenem legutolsónak. Tanulj meg értelmesen és kulturáltan vitatkozni, ha anyád nem tanított meg.
2021. okt. 14. 22:32
 30/33 anonim ***** válasza:
50%
Ha már itt tartunk: ha anyád képtelen volt felelősséget nevelni beléd, inkább nem kellene állatot tartanod! Keress szerencsétlennek egy jobb gazdát és többé ne vállalj ilyen nehéz feladatot, ha nem vagy rá alkalmas!
2021. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!