Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Matt, kissé barnás árnyalatú...

Matt, kissé barnás árnyalatú fekete szőrből lehet valaha fényes fekete, vagy ez genetika?

Figyelt kérdés

2 menhelyi kutyáról van szó, testvérek, egyszerre kerültek be. Az egyik szőre csillogó fekete, a másik olyan fénytelen és néhol barnás, illetve az is feltűnt, hogy elszórva viszonylag sok ősz szőrszála van (nem csak a fején, az egész testén), pedig csak 2 évesek. Mi okozhatja a különbséget?


Ez teljesen genetikától függ, vagy jó minőségű táplálékkal (prémium táp, lazacolaj stb) fel lehet "turbózni" a matt szőrűt is? Egyébként mindkettő rövidszőrű és szuka, szőr állagtól eltekintve teljesen egyformák.



2021. okt. 7. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Fel lehet turbozni, tehat fenyesebb lesz, de ha maga a szore barna, es feher szalak is vannak benne, az nem fog eltunni. Genetika es a taplalas, szorapolas is hozzájárul, milyen lesz a bundaja. Csodakat ne varj a lazacolajtol sem, kuraszeruen kell adni, es idovel javul a szor minosege.
2021. okt. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Ez genetika, táplálékkiegészítőkkel és jó minőségű kajával valamennyit javulhat, rengeteget az segít, ha nem nagyon engeded a tűző napra. Nekem a borderemnek barnult be a szőre minden nyár közepére-végére, mikor inkább már velem volt a házban és csak sétálni, edzeni mentünk ki, szinte teljesen el is tűnt.
2021. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Maya Bunnyheart ***** válasza:
33%

Lehet hogy tápanyag hiány okozza. Az én kutyámnak alapból fekete a szőre de amikor befogadtam akkor ilyen vöröses árnyalata volt a szőrének,és amíg tápot evett ez nem is változott neki, a tápot lecseréltem nyers étrendre (barf) és most már szép fényes fekete a szőre.


Feltöltök két képet a kutyámról, a képek dátuma: 1.kép 2021.04.16. a 2. kép 2021.08.15.


[link]

2021. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A 2 kutyus szőre pont olyan, mint a 2 kép, amit küldtél a sajátodról :D akkor változhat ezek szerint :)
2021. okt. 7. 15:02
 5/5 anonim ***** válasza:
61%

A szín nem nagyon fog változni, a fénytelenség javítható. A barf akkor jó, ha odafigyeléssel állítod össze az étrendet, nem olcsóbb a tápnál, és időigényes, egy jó táppal ugyanezt a javulást el lehet érni, az én kutyám tápot kap (nincs helyem barf étrendhez a hűtőmben), és neki is szebb lett a bundája, matt volt, most szép fényes, de a szín nem változott.

Az enyém fekete-fehér, és a pofiján az orránál van egy rész, ahol vegyesen van fekete-fehér szőr, valaki erre azt hitte, hogy őszül, és rosszul lőtték be a kutya korát, nos, évek óta nem változott az a rész, nem őszül, csak ott ilyen.

2021. okt. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!